Saeimas komisija: jāvienojas par Sabiedrības integrācijas fonda finansējumu nākamajam gadam

(23.11.2010.)

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 23.novembrī, uzdeva Finanšu ministrijai vienoties ar Sabiedrības integrācijas fonda sekretariātu par fonda līdzekļu samazināšanu tādā apmērā, lai netiktu apdraudētas tā tiešās funkcijas.

Komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene uzsver, ka Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāts ir stabils partneris starptautisko projektu realizācijā. Taču, katru gadu aktualizējot diskusiju par tā reorganizāciju un pārraudzības maiņu, var diskreditēt Latviju kā uzticamu sadarbības partneri.

„Ja vēlamies arī turpmāk saņemt ārvalstu investoru palīdzību, mums ir jāpierāda, ka esam uzticami partneri. Taču mēs saprotam arī to, ka budžeta konsolidācija ir nepieciešama, tādēļ komisija aicina Finanšu ministriju, pirms iestrādāt budžetā finansējuma samazinājuma apmēru, vienoties par to ar Sabiedrības integrācijas fonda sekretariātu un tā padomi,” stāsta I.Circene.

Sēdes laikā Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji atgādināja, ka jau 2009.-2010.gadā fonda finansējums samazināts par 47 procentiem. Deputāti atzina, ka turpmāk finansējuma samazinājums ir jāveic tā, lai netiktu apdraudētas sekretariāta pamatfunkcijas, tostarp aptuveni 1000 īstenojamo integrācijas projektu uzraudzība 2011.gadā.

Komisijas sēdē piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta pārstāvji, Tieslietu ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda padomes locekļi: biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” un nodibinājuma „Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”” pārstāvji.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju