Saeimas komisija: jāvienojas par Sabiedrības integrācijas fonda finansējumu nākamajam gadam

(23.11.2010.)

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 23.novembrī, uzdeva Finanšu ministrijai vienoties ar Sabiedrības integrācijas fonda sekretariātu par fonda līdzekļu samazināšanu tādā apmērā, lai netiktu apdraudētas tā tiešās funkcijas.

Komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene uzsver, ka Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāts ir stabils partneris starptautisko projektu realizācijā. Taču, katru gadu aktualizējot diskusiju par tā reorganizāciju un pārraudzības maiņu, var diskreditēt Latviju kā uzticamu sadarbības partneri.

„Ja vēlamies arī turpmāk saņemt ārvalstu investoru palīdzību, mums ir jāpierāda, ka esam uzticami partneri. Taču mēs saprotam arī to, ka budžeta konsolidācija ir nepieciešama, tādēļ komisija aicina Finanšu ministriju, pirms iestrādāt budžetā finansējuma samazinājuma apmēru, vienoties par to ar Sabiedrības integrācijas fonda sekretariātu un tā padomi,” stāsta I.Circene.

Sēdes laikā Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji atgādināja, ka jau 2009.-2010.gadā fonda finansējums samazināts par 47 procentiem. Deputāti atzina, ka turpmāk finansējuma samazinājums ir jāveic tā, lai netiktu apdraudētas sekretariāta pamatfunkcijas, tostarp aptuveni 1000 īstenojamo integrācijas projektu uzraudzība 2011.gadā.

Komisijas sēdē piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta pārstāvji, Tieslietu ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda padomes locekļi: biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” un nodibinājuma „Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”” pārstāvji.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 1.oktobrī