Saeimas komisija: Latvija no ES finansiāli iegūst trīsreiz vairāk, nekā iemaksā

(10.11.2010.)

Latvija no Eiropas Savienības (ES) saņem trīsreiz vairāk, nekā iemaksā ES budžetā, trešdien, 10.novembrī, diskutējot par 2011.gada ES budžeta projektu, akcentēja Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti.

Par katru ES budžetā iemaksāto vienu eiro Latvija kohēzijas finansējuma ietvaros un lauksaimniecības tiešmaksājumos no ES pretī saņem vairāk par trim eiro, sēdē uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis. Šim ES fondu finansējumam ir izšķiroši būtiska nozīme Latvijas tautsaimniecības stiprināšanā.

Eiropas lietu komisija šodien apstiprināja Latvijas nacionālo nostāju jeb pozīciju 2011.gada ES budžeta projektam, par kuru tiks diskutēts 11.novembra ES Ekonomikas un finanšu ministru padomē Briselē. Saeimas deputāti piekrita nacionālajā pozīcijā paustajam viedoklim, ka pašreizējā finanšu situācijā Latvija neatbalsta jauna ES nodokļa izveidi.

Eiropas Komisija iecerējusi izveidot jaunu visas ES līmeņa nodokli kādā no nozarēm, piemēram, enerģētikā vai aviācijā. Ar jauno nodokli iecerēts gada laikā ES budžetā iegūt līdz 4 miljardiem eiro, kurus izmantot kā rezerves finansējumu īpašām situācijām. Latvija šo iniciatīvu neatbalsta, jo tas palielinātu mūsu valsts iemaksas ES budžetā.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
12:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Yvonne Magwas
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem