Imants Lieģis: jāveicina NATO un ES sadarbība

(09.11.2010.)

Jāmeklē jauni veidi, kā stiprināt NATO un Eiropas Savienības (ES) sadarbību, un viens no efektīvākajiem sadarbības formātiem varētu būt NATO Parlamentārā Asambleja (PA), norāda NATO PA Latvijas delegācijas jaunais vadītājs Imants Lieģis, kurš šīs nedēļas nogalē dosies uz NATO PA sesiju Varšavā.

„Latvijas interesēs ir daudz ciešāka NATO un Eiropas Savienības sadarbība. Jāmeklē jauni un radoši risinājumi kā tuvināt abas mums nozīmīgās organizācijas. Laikā, kad savu darbu beigs Rietumeiropas Savienība, par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības parlamentārās sadarbības forumu varētu kļūt tieši NATO Parlamentārā Asambleja,” uzsver I.Lieģis.

Iespējas veicināt NATO un ES sadarbību I.Lieģis ar citu NATO dalībvalstu parlamentāriešiem pārrunās gaidāmajā NATO PA gadskārtējā sesijā, kas no 12. līdz 16.novembrim notiks Polijas galvaspilsētā Varšavā.   

I.Lieģis arī nosūtījis vēstuli Apvienotās Karalistes NATO PA delegācijas loceklim, Lordu palātas pārstāvim Maiklam Džoplingam. Vēstulē I.Lieģis pauž atbalstu britu parlamentārieša redzējumam par ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas nākotnes attīstību pēc tam, kad šī gada beigās beigs pastāvēt Rietumeiropas Savienība.

„Latvijas NATO Parlamentārās Asamblejas delegācija konsekventi paudusi atbalstu labākai NATO un ES sadarbībai. Patlaban mums ir lieliska iespēja runāt par šīm problēmām un meklēt inovatīvus risinājumus,” vēstulē pauž I.Lieģis.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.oktobrī
08:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira tikšanās ar Vācijas Stabilitātes padomes Neatkarīgās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Thiess Büttner
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde