Saeimas priekšsēdētāja NB8 spīkeriem: atbalsts Ukrainai šobrīd ir īpaši svarīgs

(20.04.2021.)
Galerija

Mūsu vienots un spēcīgs atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei šobrīd ir īpaši svarīgs. Latvijas parlamentārieši ir regulārā saziņā ar Ukrainas parlamenta deputātiem un rūpīgi seko notikumu attīstībai Ukrainā. Mēs esam nopietni nobažījušies par Krievijas militāro spēku koncentrāciju gar Ukrainas robežu un okupētajā Krimas pussalā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 20.aprīlī, videokonferencē tiekoties ar Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu spīkeriem.

Tāpat mēs aktīvi sekojam Krievijā notiekošajam saistībā ar opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju un aicinām Krievijas varas iestādes nekavējoties nodrošināt viņam nepieciešamo medicīnisko aprūpi un atbrīvot viņu no apcietinājuma. Krievijas varas iestādes nes atbildību par A.Navaļnija likteni, atgādināja I.Mūrniece.

NB8 parlamentu spīkeri videokonferencē pārrunāja starptautiskās parlamentārās sadarbības aktualitātes, pievēršoties 5.Pasaules parlamentu spīkeru konferences sagatavošanai, kura plānota šā gada septembrī. Tāpat, kā ierasts, NB8 spīkeri pārrunāja nacionālo parlamentu darba prioritātes šajā pavasarī, jo īpaši saistībā ar Covid-19 pandēmijas pārvarēšanu un atbalstu ekonomikas atveseļošanai.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis - Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju - un trīs Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju. NB8 ietvaros notiek regulāras parlamentāriešu, premjeru, ministru un citu amatpersonu tikšanās.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)