Saeimas priekšsēdētāja piedalīsies barikāžu trīsdesmitgadei veltītā konferencē

(12.01.2021.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 13.janvārī, attālināti piedalīsies un teiks uzrunu konferencē “X stunda. Barikādēm 30”, kas veltīta 1991.gada janvāra barikāžu notikumiem. 

Konferenci atklās Valsts prezidents Egils Levits. Uzrunas teiks arī kultūras ministrs Nauris Puntulis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, bet diskusijās piedalīsies barikāžu organizētāji un dalībnieki, Latvijas Tautas frontes un tālaika valdības pārstāvji, kā arī Augstākās padomes deputāti. 

Konferencē plānots atskatīties uz 1991.gada janvāra notikumiem, diskutēt par to, kā tika īstenots plāns, kas bija izstrādāts X stundai. Tāpat tiks apskatīta mediju loma barikāžu notikumu atspoguļošanā, vienlaikus pievēršoties tiem cilvēkiem, kuri aizstāvēja svarīgākos objektus Rīgā un nesavtīgi atbalstīja barikāžu norisi. 

Konferences tiešraide 13.janvārī pulksten 10.00 būs skatāma sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā un Facebook profilā.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)