Ināra Mūrniece: politiski represēto ieguldījums neatkarības atgūšanā ir neatsverams

(03.08.2019.)
Galerija

Pateicoties cilvēkiem, kuri izgājuši sāpju ceļus Sibīrijā, bijis iespējams gan Baltijas ceļš, gan Latvijas neatkarības atjaunošana. Spītējot skaudrajiem sāpju mēriem, cilvēki ir saglabājuši savu ticību Latvijai, neatkarībai un cilvēcībai, sestdien, 3.augustā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ikšķilē uzrunājot 21.Latvijas represēto salidojuma dalībniekus.

Šodien mums ir iespēja apmainīties ar likteņstāstiem, kas iezīmē traģiskus laikus mūsu tautas vēsturē. Šie likteņi ir gan smagi, gan ļāvuši pēc tam atgriezties Latvijā, to stiprināt un kopīgi sagaidīt mūsu valsts neatkarības atjaunošanu, teica Saeimas priekšsēdētāja.

Šodien satiekas dažādas paaudzes, un šī tikšanās ļauj mums izbaudīt brīnišķīgu kopības sajūtu. Ir svarīgi atcerēties padomju okupācijas laikā represēto smagos likteņus un ar tiem iepazīstināt jauno paaudzi. Ir jādara viss, lai tie nekad neatkārtotos, tā I.Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja arī pateicās politiski represētājiem par aktīvu līdzdalību vēsturiskās atmiņas veidošanā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157710065937977
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)