I.Mūrniece: jauniešiem Eiropa ir atvērta telpa ar plašām iespējām

(09.05.2019.)
VideoGalerija

Eiropas Savienība (ES) – tā ir brīva, atvērta telpa un plašas iespējas ikvienam, īpaši jauniešiem, apgūt jaunas zināšanas un darbības praksē, ceturtdien, 9.maijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, atklājot Eiropas dienai veltītu radošo darbnīcu un debates Saeimā.  

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka, tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, ir būtiski, lai jauniešiem būtu iespēja diskutēt par to, ko viņiem nozīmē ES vērtības.

Arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda aicināja jauniešus pārdomāt savu izvēli Eiropas Parlamenta vēlēšanās, izceļot Eiropas vērtības un brīvību.

ES balstu veido četras brīvības. Tā ir preču, pakalpojumu un naudas brīvība, kā arī iespēja cilvēkiem brīvi pārvietoties visā ES. Turklāt tieši jaunieši ir tie, kuri visspēcīgāk var just tās iespējas, ko sniedz mobilitāte un kustības brīvība Eiropā. Pateicoties tam, jauniešiem ir iespēja studēt, strādāt un iepazīties ar Eiropas kultūru daudzveidību, uzsvēra V.A.Tērauda.

Radošā darbnīca un debates Saeimā norisinās, atzīmējot Eiropas dienu un 15 gadus kopš Latvijas iestāšanās ES.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157680315834238
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)