Ināra Mūrniece Saeimā sveic Ēnu dienas dalībniekus

(13.02.2019.)
VideoGalerija

Neatkarīgi no tā, kādu profesiju jūs izvēlēsieties, svarīgi ir saglabāt vērtības - godprātību, taisnīgumu, latviskumu –, lai Latvija varētu pastāvēt cauri gadsimtiem.  Latvija ir mūsu visu lielais nākotnes uzdevums, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 13.februārī, uzrunājot Ēnu dienas dalībniekus Saeimā.

Saeimas priekšsēdētāja izteica gandarījumu par to, ka Ēnu dienā Saeimā viesojas “ēnas” no visiem Latvijas novadiem – gan vidusskolas skolēni, gan sākumskolas vecuma bērni -, piepildot Saeimas namu ar jaunu enerģiju un dzīvesprieku.

“Jūs esat piedzimuši brīvā valstī, un manai paaudzei, kas piedzīvosi okupācijas laiku, tas nozīmē ļoti daudz. Mēs priecājamies par tām iespējām, kas ir dotas jūsu paaudzei,” sacīja I.Mūrniece, iepazīstinot jauniešus ar Saeimas nama Sēžu zāli un valstiski nozīmīgiem notikumiem, kas tajā norisinājušies.

Šodien Saeimā Ēnu dienā viesojās teju 200 skolēnu, kuri apmeklēja komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus. Tāpat notika deputātu, darbinieku un „ēnu” tradicionālā kopīgā fotografēšanās uz Saeimas nama Lielajām marmora kāpnēm.

Parlaments ir aktīvākais “ēnu devējs” valstī. Saeima Ēnu dienā piedalās jau vienpadsmito gadu, un šajos gados deputātus un darbiniekus ēnojuši kopumā jau vairāk nekā 2200 skolēnu.

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs 1.-12.klašu skolēnu karjeras izglītības pasākums, ko rīko organizācija “Junior Achievement”. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vismaz četras stundas pavada kopā ar izvēlētās profesijas pārstāvi, lai vērotu viņa darbu. Ēnu dienas mērķis ir attīstīt un pilnveidot skolēnu plānošanas prasmes, kā arī sniegt iespēju apzināt savas intereses, darba prioritātes un perspektīvas.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157676472221747
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)