Saeima ceturtdien sanāks uz noslēguma sēdi pavasara sesijā

(21.06.2017.)

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, sanāks uz pēdējo sēdi pavasara sesijā, un tajā plānots izskatīt 62 darba kārtības jautājumus. Pavasara sesijas noslēguma sēdē Saeimu uzrunās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Deputāti galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu, kas paredz ratificēt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdību līgumu par Rail Baltica dzelzceļa savienojuma izveidi.

Galīgajā lasījumā Saeima lems par izmaiņām Būvniecības likumā, kas paredz veicināt būvniecības procesa efektivitāti.

Lai novērstu radikalizācijas un ekstrēmisma izplatīšanos, deputāti galīgajā lasījumā skatīs vairākus likumprojektus, kas paredz aizliegumu izceļot no valsts personām, kas var apdraudēt valsts drošību. Tāpat galīgajā lasījumā rīt būs jālemj par grozījumu Elektronisko sakaru likumā, lai pilnveidotu mājaslapu atslēgšanas kārtības regulējumu, kā arī par grozījumiem likumos, kas paredz precizēt sporta izglītības iestāžu dalību sporta organizācijās.

Rītdienas Saeimas sēdes darba kārtībā galīgajā lasījumā ir arī likumprojekts, kas paredz apvienot Finanšu policiju un Muitas policiju, kā arī izveidot iekšējās drošības dienestu. Lai juvelieru izstrādājumus varētu zīmogot ar Latvijas simtgades logo, Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus likumā “Par valsts proves uzraudzību”. Galīgajā lasījumā parlaments lems arī par likumprojektu, kas paredz piešķirt īpašu statusu 1991.gada barikāžu dalībniekiem.

Vēl galīgajā lasījumā rītdienas darba kārtībā ir grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, nosakot administratīvo atbildību par automašīnu nobraukuma rādītāju sagrozīšanu, kā arī grozījumi likumā, kas paredz publiskot disciplināri sodīto tiesnešu vārdus. Tāpat galīgajā lasījumā deputātiem būs jālemj par jaunu regulējumu noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijai.

Saeima otrajā lasījumā skatīs likuma izmaiņas, kas paredz ierobežot fizisko personu dāvinājumus partijām, kā arī grozījumus Autopārvadājumu likumā, lai izveidotu kopbraukšanas pakalpojumu regulējumu.

Parlamentam ceturtdien būs jālemj par Kredītiestāžu likuma grozījumu otrreizējo caurlūkošanu, kas nosaka papildu ierobežojumus maksātnespējas administratoriem.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūgusi rītdienas sēdes darba kārtību papildināt ar grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas būvniecības nozarē paredz ieviest elektronisku darba laika uzskaites sistēmu.

Rītdienas sēdē deputātiem būs jālemj par vairāku likumprojektu nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās. To vidū ir grozījumi likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz noteikt pensiju indeksācijas pieaugumu pensionāriem ar lielu darba stāžu, kā arī likumprojektu pakete, lai pilnveidotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas regulējumu.

Ceturtdien pulksten 17.00 plānota amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 25.maijā