Saeima galīgajā lasījumā lems par nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību iesaldēšanu

(17.05.2017.)

Saeima ceturtdien, 18.maijā, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas vēl līdz 2020.gadam paredz iesaldēt nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.  

Tāpat galīgajā lasījumā rītdien plānots skatīt likumu izmaiņas, kas paredz pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar NATO un Eiropas Savienības dalībvalstu sabiedrotajiem, tostarp ārkārtas situācijās un miera laikā. 

Vēl trešajā lasījumā deputāti vērtēs jauno Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumprojektu, kas radīs tiesiskos priekšnoteikumus autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma veikšanai. 

Izskatīšanai otrajā lasījumā Saeimas sēdes darba kārtībā iekļauti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz noteikt administratīvo atbildību par odometra rādījumu izmainīšanu. 

Otrajā lasījumā jāvērtē arī grozījumi Elektronisko sakaru likumā, kas preventīvos nolūkos ļaus uz laiku atslēgt ļaunprātīgos nolūkos izveidotas mājaslapas. 

Deputāti otrajā lasījumā spriedīs arī par izmaiņām Zemessardzes likumā, kas dos iespēju zemessarga izdienā ieskaitīt laiku, ko rezerves karavīrs pavadījis aktīvajā dienestā. 

Tāpat deputāti otrajā lasījumā skatīs likumprojektu, kas paredz Valmieras pilsētas pašvaldībai īpašumā nodot valsts meža zemi. 

Konceptuāli rītdien plānots lemt par autoceļu likuma grozījumiem, kas paredz atļaut automašīnas ar speciālām caurlaidēm uz 30 minūtēm bez maksas novietot maksas stāvvietās. 

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi Saeimu rītdienas sēdē pirmajā lasījumā izskatīt arī Militārā dienesta likuma grozījumus, kas paredz iespēju pilsoņiem brīvprātīgi pieteikties Latvijas armijas rezervē. 

Savukārt izskatīšanai komisijās plānots nodot divus likumprojektus, tostarp grozījumus Valsts probācijas dienesta likumā, kas izstrādāti, lai pilnveidotu regulējumu probācijas jomā. 

Saeimas 18.maija sēdes darba kārtībā ir 24 jautājumi. 

Rīt pulksten 17.00 paredzēta amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 21.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas sekretāra biedra Jāņa Grasberga tikšanās ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Brian Szwarc
14:00  Saeimas frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētāja Edmunda Jurēvica tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tang Songgen