Saeimas deputāti un darbinieki ikgadējā pavasara talkā sakops Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

(11.05.2017.)

Saeimas deputāti, darbinieki un 7.Jauniešu Saeimas dalībnieki piektdien, 12.maijā, tradicionāli piedalīsies pavasara talkā „Dāvana Latvijai”, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu, sakoptu viņa dzimtas māju „Auči” apkārtni.

Talkas laikā J.Čakstes muzeja topošās ēkas pamatos svinīgi tiks ierakta laika kapsula. Talkā šogad paredzēts arī stādīt ziedus, atjaunot zālāju un sakopt parka teritoriju.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008.gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu.

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pēdējos gados Saeimas deputāti un darbinieki sakopa Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.

Talka J.Čakstes dzimtas mājās „Auči” Ozolnieku novada Sidrabenes pagastā piektdien, 12.maijā, sāksies plkst.12.00.

 

Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot talkas norisi, lūdzam līdz 11.maija plkst.15.00 sazināties ar Preses dienestu, zvanot 67087281 vai rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde