Saeima galīgajā lasījumā lems par jaunu Publisko iepirkumu likumu

(14.12.2016.)

Saeima ceturtdien, 15.decembrī, galīgajā lasījumā lems par Publisko iepirkumu likumprojektu. Jaunais regulējums paredz virkni izmaiņu un jauninājumu, kā arī iepirkumu organizēšanā plānots ieviest Eiropas Savienības prasības. 

Trešajā lasījumā parlamenta sēdes darba kārtībā ir arī likumprojekts, kas nepieciešams, lai nodrošinātu SIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola” turpmāko darbību un finansēšanu. 

Galīgajā lasījumā Saeima skatīs arī grozījumus Krimināllikumā. Tie paredz saukt pie kriminālatbildības personas, kas pārkāpušas aizliegumu dienēt ārvalsts bruņotajos spēkos, iekšējā karaspēkā, militārajā organizācijā vai drošības dienestā, policijā vai tieslietu institūcijā. 

Tāpat trešajā lasījumā rītdien deputāti vērtēs grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas cita starp paredz paaugstināt nodokļa likmi plastmasas iepirkumu maisiņiem. 

Vēl galīgajā lasījumā Saeima skatīs likumprojektu, lai varētu pārņemt Revīzijas direktīvas prasības un ieviest OECD rekomendācijas revīzijas pakalpojumu sniegšanas jomā. 

Otrajam lasījumam sagatavoti grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz atvieglot ieceļošanas nosacījumus augsti kvalificētiem speciālistiem, kā arī nodarbinātajiem profesijās, kurās prognozēts būtisks darbaspēka trūkums. 

Saeima lems arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanai izskatīšanai komisijā. To vidū ir Sociālās uzņēmējdarbības likuma projekts, kura mērķis ir veicināt sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanu un sekmēt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu nodarbinātību, radot labvēlīgu sociālās uzņēmējdarbības vidi. 

Vairākas komisijas ir rosinājušas Saeimu papildināt rītdienas sēdes darba kārtību. Budžeta komisija aicinājusi izskatīt grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz mikrouzņēmumu nodokļa likmi no nākama gada noteikt 15 procentu apmērā no apgrozījuma. Savukārt, lai atteiktos no minimālo sociālo apdrošināšanas iemaksu veikšanas, Sociālo un darba lietu komisija aicina izskatīt grozījumus valsts sociālās apdrošināšanas likumā

Tāpat arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Saeimu rītdienas sēdes darba kārtībā izskatīšanai pirmajā lasījumā iekļaut likumprojektu par Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā norādīto vēsturisko parku, dārzu un kapsētu teritoriju aizsardzību. 

Saeimas 15.decembra sēdes darba kārtībā ir 26 jautājumi. 

Ceturtdien pulksten 17.00 Saeimas Sēžu zālē paredzēta ministru atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam