Juridiskā komisija konceptuāli atbalsta Tieslietu ministrijas piedāvājumu maksātnespējas nozares regulējumam

(04.10.2016.)

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 4.oktobrī, sākot skatīt Maksātnespējas likuma grozījumu otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus, balsojumā pauda konceptuālu atbalstu Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātajam redzējumam par nozares regulējumu.

“Komisijas deputātu vairākums vienojās atbalstīt Tieslietu ministrijas izstrādātos priekšlikumus, kas paredz stiprināt Maksātnespējas administrācijas kompetenci un kapacitāti maksātnespējas administratoru uzraudzībā. Plānots, ka tā no nozares asociācijas pārņems administratoru eksaminācijas un sertifikācijas funkciju. Būtiski, ka atbalstu šādam risinājumam pauda arī Ārvalstu investoru padomes, Latvijas darba devēju konfederācijas un Komercbanku asociācijas pārstāvji,” norāda Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Vienlaikus no vairākām iesaistītajām pusēm šodien izskanēja aicinājums uz maksātnespējas procesa virzību uz brīvo tirgu, proti, dodot tiesības kreditoriem pašiem pēc saviem ieskatiem izvēlēties procesa administratorus.

Komisijā šodien atbalstītais piedāvājums paredz, ka par administratoru varēs būt fiziska persona, kura iecelta šajā amatā uz noteiktu laiku. Atkārtota iecelšana būs iespējama pēc atkārtota eksāmena nokārtošanas.

Saskaņā ar TM piedāvāto likumprojekta redakciju administratoru sertificēšanu un uzraudzību turpmāk veiks Maksātnespējas administrācija. Plānots, ka tā nodrošinās arī administratoru disciplinārkolēģijas funkciju ar tiesībām piemērot sankcijas.

Plānots ieviest arī administratoru salīdzinošo vērtējumu – publisku reitingu sarakstu, ko veidos, ņemot vērā administratora rīcības tiesiskumu, atgūto līdzekļu īpatsvaru, maksātnespējas procesa izmaksu īpatsvaru administrētajos procesos, kā arī vidējo procesu ilgumu.

Komisijā vēl gaidāma diskusija par TM un deputāta Andreja Judina priekšlikumu maksātnespējas administratoriem saglabāt valsts amatpersonas statusu, ņemot vērā uzņēmēju organizāciju pausto viedokli, ka šis regulējums nav sasniedzis sākotnējo mērķi, norāda G.Bērziņš.

Maksātnespējas likuma otrajam lasījumam kopumā iesniegti 187 priekšlikumi. Juridiskajā komisijā to izvērtēšanai izveidota darba grupa G.Bērziņa vadībā.

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde