Saeimas deputāti un darbinieki ikgadējā pavasara talkā sakops Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

(05.05.2016.)

Saeimas deputāti un darbinieki piektdien, 6.maijā, tradicionāli piedalīsies pavasara talkā „Dāvana Latvijai”, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu, sakoptu viņa dzimtas māju „Auči” apkārtni.

Šā gada talkā iecerēts kopīgi iestādīt tradicionālo Latvijas šķirņu ābelītes, lai papildinātu „Auču” augļu dārzu, kā arī izgriezt vecos zarus un krūmājus. Tā kā „Aučos” uzsākta ēku atjaunošana, paredzēts veikt arī teritorijas sakārtošanas darbus.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008.gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu.

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pēdējos gados Saeimas deputāti un darbinieki sakopa J.Čakstes dzimtas māju apkārtni.

Talka J.Čakstes dzimtas mājās „Auči” Ozolnieku novada Sidrabenes pagastā piektdien, 6.maijā, sāksies plkst.11.00.

 

Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot talkas norisi, lūdzam līdz 5.maija plkst.15.00 sazināties ar Preses dienestu, zvanot 67087266 vai rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 25.maijā