Saeima sestdien tradicionāli piedalīsies Zemes stundā

(18.03.2016.)

Saeima sestdien, 19.martā, piedalīsies akcijā „Zemes stunda” un uz vienu stundu izslēgs parlamenta ēku fasāžu apgaismojumu, šajā laikā pievienojoties miljoniem cilvēku un organizāciju visā pasaulē. Saeima šajā akcijā piedalīsies jau astoto gadu, tādējādi apliecinot videi draudzīgu domāšanu un aktualizējot resursu taupīšanu.

Akcijas laikā sestdien no plkst.20.30 netiks izgaismots Saeimas nams Jēkaba ielā 11, kā arī komisiju un frakciju ēkas Jēkaba ielā 10/12, Jēkaba ielā 16 un Torņa ielā 3/5.

Lai taupītu elektroenerģijas resursus, arī ikdienā parlamenta ēku fasādes vakarā izgaismo ekonomiskajā režīmā, savukārt apgaismojumu naktī izslēdz, to atjaunojot agri no rīta.

Latvijas parlaments rūpējas par vidi un atbalsta zaļo dzīvesveidu ― taupām un nododam otrreizējai pārstrādei papīru, izvēlamies videi draudzīgākas spuldzes, nododam izlietotās baterijas un nolietoto biroja tehniku speciālos savākšanas punktos, kā arī ik gadu pavasara talkā „Dāvana Latvijai” sakopjam kādu Latvijas vietu.

Patlaban 12.Saeimā 77 deputāti ir atteikušies no Saeimas sēžu dokumentiem papīra formā, atzīstot videi draudzīgas rīcības nozīmi un elektroniskās dokumentu versijas parocīgumu.

Pasaules Dabas Fonda rīkotā vispasaules akcija „Zemes stunda” šogad notiek 19.martā, un ikviens visā pasaulē aicināts no plkst.20.30 uz stundu izslēgt apgaismojumu, lai parādītu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Plašāk par to, kā parlaments rūpējas par vidi un taupa resursus, infografikā „Videi draudzīgs parlaments”.

 

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 10.jūnijā