KNAB amatpersonām izdienas stāžā ieskaitīs arī padomju laikā iekšlietu sistēmā nostrādāto laiku

(11.11.2015.)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonām, kurām ir tiesības uz izdienas pensiju, izdienas stāžā ieskaitīs arī dienestu Latvijas PSR Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs. To paredz KNAB amatpersonu izdienas pensiju likuma izmaiņas, kas trešdien, 11.novembrī, konceptuāli atbalstītas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā. 

Patlaban izdienas stāžā, kas dod tiesības uz izdienas pensiju, KNAB amatpersonām ieskaita laiku, kas nodienēts Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs. 

Tikmēr padomju laikā iekšlietu struktūrās nodienētais laiks izdienas stāžā patlaban tiek ieskaitīts prokuroriem, Satversmes aizsardzības biroja darbiniekiem, militārpersonām un citām personām, kuras atrodas salīdzināmos apstākļos ar KNAB amatpersonām, konstatējusi Satversmes tiesa. Tādējādi spēkā esošais regulējums neatbilst valsts pamatlikumam un ir grozāms, un KNAB sagatavojis likumprojektu, lai neatbilstību novērstu. 

Patlaban KNAB nestrādā neviena persona, kura būtu dienējusi Latvijas PSR Iekšlietu ministrijas iestādēs un kurai tuvāko trīs gadu laikā būtu piešķiramas tiesības uz biroja amatpersonas izdienas pensiju, norāda likumprojekta autori. Tādējādi likuma izmaiņas tuvākajos gados neradīs papildu izmaksas no valsts budžeta. 

Likumprojekts “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā” trīs lasījumos vēl jāvērtē Saeimā.

 

Saeimas Preses dienests

 

Pirmdien, 27.maijā
10:35  Grāmatas “Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās, 1920-1922” atklāšanas pasākums