Saeimas komisija pauž konceptuālu atbalstu izmaiņām likumā, lai pilnveidotu parlamentārās izmeklēšanas komisiju darbības regulējumu

(14.04.2015.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 14.aprīlī, pauda konceptuālu atbalstu rosinātajiem grozījumiem Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā, kas paredz pilnveidot izmeklēšanas komisiju institūtu. 

Paredzēts, ka turpmāk lēmumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu pieņems komisija ar komisijas locekļu absolūto balsu vairākumu. Galaziņojums būs jāparaksta komisijas priekšsēdētājam un sekretāram. 

Likumprojekts arī nosaka, ka izmeklēšanas komisija galaziņojumu iesniedz Saeimas Prezidijam. Ja nav priekšlikuma vai prasības par Saeimas ārkārtas sesijas vai ārkārtas sēdes sasaukšanu, Saeimas Prezidijam galaziņojums jāiekļauj Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā. 

Patlaban noteikts, ka galaziņojumu paraksta visi komisijas locekļi, un ar izmaiņām likumā plānots novērst situāciju, ka galaziņojums netiek izskatīts Saeimas sēdē un pēc tam publicēts oficiālajā publikācijā, jo to nav parakstījis kaut viens komisijas loceklis. 

Grozījumu autori norāda, ka izmeklēšanas komisijas darba jēga ir galaziņojuma izveidošana, kurš tālāk tiek skatīts Saeimas sēdē un oficiāli publicēts, un pašreizējais regulējums ir nesamērīgs, jo galaziņojuma pieņemšana ir atkarīga no mazākuma, kas var būt pat viens cilvēks. 

Par grozījumu Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā virzību Saeimā atbildīgā ir Saeimas Juridiskā komisija.

 

Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde