Uzaicinājums uz preses konferenci par ES drošību, ārpolitiku un izaicinājumiem attiecībās ar Krieviju

(02.03.2015.)

Ceturtdien, 5.martā, Saeimas rīkotās augsta līmeņa ārpolitikas konferences ietvaros notiks preses konference par nepieciešamajām izmaiņām Eiropas Savienības (ES) ārpolitikā un drošības politikā un nākotnes izaicinājumiem attiecībās ar Krieviju. Tāpat žurnālistiem būs iespēja doorstep brīfingā sastapt ES augsto pārstāvi Federiku Mogerīni.

Preses konferencē piedalīsies Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš, Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas vadītājs Elmārs Broks (Elmar Brok), kā arī pasaulē atzītais eksperts Krievijas un Eirāzijas jautājumos Džeimss Šers (James Sherr) un Ukrainas Razumkova centra Ārējo attiecību un starptautiskās drošības programmas līdzvadītājs Oleksijs Meļņiks (Oleksiy Melnyk).

Preses konference notiks Starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala”, Ķīpsalas ielā 8, Rīgā, pulksten 14:15.

Savukārt piektdien, 6.martā, paredzēts ES augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerīni (Federica Mogherini) doorstep brīfings. Tas plānots ap pulksten 11.00.

5. un 6.martā Rīgā Saeimas rīkotā ārpolitikas konferencē pulcēsies teju 300 ES parlamentārieši, augstas ES un NATO amatpersonas, kā arī starptautiska līmeņa ārlietu eksperti. Šī starpparlamentārā konference par kopējo ārpolitiku un drošības politiku, kā arī kopējo drošības un aizsardzības politiku ir viens no sešiem Saeimas rīkotajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

Ar pasākuma programmu var iepazīties http://ej.uz/hqhp.

Mediju ievērībai:
Informācija par akreditāciju, kā arī praktiska informācija darbam konferences norises vietā: http://parleu2015.lv/lv/medijiem

 VIDEO: Ārlietas un drošības jautājumi Eiropas Savienībā https://www.youtube.com/watch?v=kaYAZcaCS80&list=UUdQ1YxaZG3i7ygGCdU8mPKQ Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde