Saeimā ceturtdien atklās fotogrāfiju izstādi par jauniešu nodarbinātību Eiropas Savienībā

(18.02.2015.)

Saeimā ceturtdien, 19.februārī, atklās skolēnu un studentu fotogrāfiju konkursa darbu izstādi „Jauniešu nodarbinātība Eiropas Savienībā”. 

Izstādi atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča. 

Lai motivētu jauniešus aktīvi līdzdarboties Latvijas un Eiropas Savienības (ES) politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos procesos un veicinātu interesi par Latvijas prezidentūru ES Padomē, 2014.gadā no 26.septembra līdz 1.decembrim skolēni un studenti tika aicināti piedalīties fotogrāfiju konkursā, piedāvājot savas idejas, kā veicināt jauniešu nodarbinātību Eiropā. 

Dalībai konkursā 35 autori iesūtīja 70 darbus. 

Konkursa galvenās balvas ieguvēja ir Alina Fedorenko no Rīgas 33.vidusskolas, savukārt 20 labāko darbu autori – Agnese Siktare, Anna Grabovska, Eduards Siliņš, Edžus Gedrovics, Ivo Buģis, Kristena Beča un Kristīne Uzare no Rīgas Amatniecības vidusskolas, Kārlis Miksons no Latvijas Universitātes, Krista Putniņa no Rīgas 3.speciālās pamatskolas, Elza Elīza Vītola no Siguldas Valsts ģimnāzijas, Aleksandra Gluščenko no Olaines 2.vidusskolas, Mārtiņš Dubovskis no Rīgas Celtniecības koledžas, Tatjana Baklanova no Rīgas 33.vidusskolas, Beate Pole no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas, kā arī Arnis Girgensons un Līga Lazdāne no Siguldas Valsts ģimnāzijas. 

Jauniešu iesūtītās fotogrāfijas tika vērtētas, ņemot vērā autora radošo ideju, ieguldītā darba apjomu, fotogrāfiju oriģinalitāti un māksliniecisko kvalitāti. 

Konkursa uzvarētāju darbi aplūkojami arī elektroniski: http://ej.uz/tfe4

Izstādes atklāšana ceturtdien, 19.februārī, notiks Saeimas nama Lielajā vestibilā pulksten 10.35.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde