Sabiedrības saliedētības komisijas darbu Ēnu dienā pārņems skolēni

(10.02.2015.)

Trešdien, 11.februārī, Ēnu dienā Saeimā Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā deputātu vietās pie diskusiju galda sēdīsies parlamentāriešu ēnas, lai runātu par imigrācijas, repatriācijas un diasporas jautājumiem un lai rastu idejas, kā politiķiem palielināt sabiedrības uzticību.

„Esmu gatavs riskēt, komisijas darbu ar visiem vadošajiem amatiem nododot ēnām un cerot, ka pēc tam skolēni nobalsos par komisijas vadības atdošanu deputātiem. Kas neriskē, tas nevinnē! Ko mēs ceram iegūt? Pirmkārt, ēnas būs ne tikai pasīvi komisijas darba vērotāji, bet arī paši iejutīsies deputātu lomā. Otrkārt, esmu drošs, ka no jauniešiem saņemsim radošus impulsus turpmākajam darbam,” pirms gaidāmās sēdes uzsver komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, akcentējot, ka gaidāma radoša un atraktīva sēde.

„Komisijas deputātu ēnas diskutēs par to, vai no valsts budžeta ir jāmaksā pārcelšanās pabalsti tiem latviešu diasporas pārstāvjiem, kas no ārzemēm pārceļas atpakaļ uz dzīvi Latvijā, un vai mūsu valstij jāfinansē diasporas latviešu iespēja ārzemēs iegūt izglītību latviešu valodā,” norāda komisijas priekšsēdētājs.

Tāpat ēnas spriedīs, vai Latvijai ir jāveicina imigrācija, proti, ārzemnieku ieceļošana Latvijā, lai mūsu valstī apmestos uz pastāvīgu dzīvi, norāda komisijas priekšsēdētājs. Ēnām būs iespēja uzdot jautājumus komisijas deputātiem.

Komisijas sēdi vadīs I.Latkovska ēna, tāpat no komisijas deputātu ēnu vidus tiks izvēlēts komisijas priekšsēdētāja biedrs un komisijas sekretārs.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde trešdien, 11.februārī, plkst.12.00 notiks Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.
Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde