Paplašinās iespēju pabalstus un pensijas pieprasīt elektroniski

(20.01.2015.)

Pensijas un pabalstus varēs pieprasīt arī vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv. To paredz grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”, ko Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 20.janvārī, sagatavojusi izskatīšanai parlamentā otrajā lasījumā.

Likumprojekts paredz, ka portālā www.latvija.lv iedzīvotāji varēs pieprasīt sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, valsts sociālos pabalstus un izdienas pensijas. Tāpat kā līdz šim šos pakalpojumus varēs pieprasīt arī personīgi, pa pastu vai elektroniski, iesniedzot nepieciešamos dokumentus vienai no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļām. 

Tāpat likuma grozījumi paredz noteikt, ka bezdarba apdrošināšanai tiek pakļauti arī diplomātu laulātie. Vēstnieku un citu diplomātu dzīvesbiedri vairumā gadījumu dodas viņiem līdzi uz dienesta vietu ārvalstīs, tādējādi uz ilgstošu laiku atstājot savas darbavietas Latvijā. Bieži vien diplomātu laulātie ārzemēs dažādu no viņiem neatkarīgu iemeslu dēļ nevar veikt algotu darbu. Atgriežoties Latvijā un meklējot darbu, diplomātu laulātajiem tādējādi tiek liegtas tiesības uz bezdarbnieka pabalstu. Lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi, saskaņā ar likuma izmaiņām par diplomātu laulātajiem tiks veiktas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pret bezdarbu.

Patlaban likums nosaka, ka pret bezdarbu tiek apdrošināti karavīru laulātie. 

Par izmaiņām likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu” Saeimai vēl jālemj otrajā un trešajā lasījumā. Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde