Parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar bankas „Citadele” pārdošanu vadīs Gunārs Kūtris

(27.11.2014.)

Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas saistībā ar bankas „Citadele” pārdošanu priekšsēdētāju ceturtdien, 27.novembrī, ievēlēts deputāts Gunārs Kūtris (NSL).

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti šodien ievēlēja Jāni Trupovnieku (ZZS), bet par sekretāru – Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK).

Saeimas sēdē deputāti šodien apstiprināja sastāvu parlamentārās izmeklēšanas komisijai „Par valstij piederošo 75% bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesa virzību, pārdošanas cenas un tālākpārdošanas aizlieguma termiņa noteikšanas kritērijiem, akciju pārdošanas līgumā ietvertajiem noteikumiem, izdevumiem pārdošanas konsultantiem un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem pārdošanas procesā”.

Komisijā strādās arī deputāti Inga Bite (LRA), Mārtiņš Bondars (LRA), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Igors Pimenovs (SASKAŅA), Edgars Putra (ZZS), Romualds Ražuks (VIENOTĪBA), Kārlis Šadurskis (VIENOTĪBA) un Silvija Šimfa (NSL).

Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisija par bankas „Citadele” pārdošanu izveidota 13.novembrī pēc 34 deputātu pieprasījuma un tā izveidota uz divpadsmit mēnešiem.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir tiesības atbilstoši tam noteiktajam uzdevumam uzaicināt un uzklausīt jebkuru personu, tajā skaitā arī privātpersonu, un, ja nepieciešams, pieaicinot lietpratējus, izdarīt revīzijas valdības, pašvaldību un privātajās iestādēs un uzņēmumos, ja privātās iestādes un uzņēmumi tieši vai netieši saņem valsts pabalstus, kredītus vai pasūtījumus vai piedalās valsts vai pašvaldību īpašuma privatizācijā.

Satversme noteic, ka Saeimai jāieceļ noteiktiem gadījumiem parlamentāriskas izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.

 

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
11:05  Saeimas Prezidija sēde
11:05  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta