Latvijas ukraiņi atbalsta Saliedētības komisijas aicinājumu par nedalāmu Ukrainu

(19.03.2014.)

„Ukraiņu biedrības Latvijā atbalsta Sabiedrības saliedētības komisijas marta sākumā vienbalsīgi pieņemto aicinājumu par atbalstu Ukrainas suverenitātei un miermīlīgam konflikta risinājumam,” uzsver Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. Komisija trešdien, 19.martā, tikās ar ukraiņu diasporas organizācijām Latvijā, lai noskaidrotu, vai tām ir vienota attieksme pret notiekošo.

Komisijas sēdē piedalījās pārstāvji no Latvijas Ukraiņu biedrību apvienības, ukraiņu kultūras un izglītības biedrības „Dņipro”, Vangažu ukraiņu biedrības „Jatraņ”, Latvijas Ukraiņu kongresa, kā arī Ukrainas centra jauniešiem un bērniem Latvijā.

„Ukrainas jautājums šobrīd ir ļoti aktuāls, un situācija mainās ik stundu. Mēs varam un ir nepieciešams diskutēt par situāciju Ukrainā, bet notiekošais Krimā apliecina - robežas ir pārkāptas. Šādu pārliecību pauda arī tie ukraiņu diasporas Latvijā pārstāvji, kuri piedalījās šīsdienas sēdē. Tas nepārprotami apliecina arī vienotu nostāju pret Krimas 16.marta referendumu un teritorijas pievienošanu Krievijai,” uzsver I.Latkovskis.

Sēdē pārrunāta arī virkne citu ar situāciju Ukrainā saistītu jautājumu. Saistībā ar Eiropas Savienības sankcijām pret Krievijas Federācijas amatpersonām un citām personām, kuru darbības ir apdraudējušas Ukrainas teritoriālo vienotību un neatkarību, Latvijas Ukraiņu biedrības apvienības priekšsēdētāja Ludmila Belinceva sacīja, ka šie soļi ir stingri jāpārdomā, jo sankcijas var spēcīgi ietekmēt cilvēkus. Savukārt Latvijas Ukraiņu kongresa pārstāve Oksana Sičko pauda viedokli, ka sankcijām ir jābūt stingrām.

Sabiedrības saliedētības komisijas aicinājums par atbalstu Ukrainas suverenitātei un miermīlīgam konflikta risinājumam pieņemts 5.martā. Tajā komisija aicina uz principiālu nostāju par vienotu un nedalāmu Ukrainu un konflikta risinājumu bez militāras iejaukšanās visus Latvijas iedzīvotājus neatkarīgi no cilvēku nacionālās, reliģiskās un valstiskās piederības, Latvijas politiķus, kā arī Latvijā esošās ukraiņu biedrības un sabiedriskās organizācijas. 

 


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
11:05  Saeimas Prezidija sēde
11:05  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta