Vai ir iespējama vienota nācija – diskusija Saeimā 29.aprīlī

(24.04.2013.)

„Vai Latvijā ir iespējama vienota nācija? Kāda tā būtu un kā to sauktu? Vienlaikus var jautāt - varbūt Latvijai jābūt dažādu nāciju kopvalstij? Tie ir Latvijas nākotnei izšķiroši jautājumi,” uzsver Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, raksturojot semināra–diskusijas „Nācija un valsts. Vai Latvijā ir iespējama vienota nācija?” aktualitāti. Pasākums Saeimas namā notiks pirmdien, 29.aprīlī.

Semināra–diskusijas mērķis ir precizēt ar nacionālo un valstisko identitāti saistītos jēdzienus, lai veicinātu konstruktīvu sarunu turpmāk, un to rīko Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija.

Vienlaikus I.Latkovskis norāda, ka diskusija nav iespējama, ja sabiedrībā nav vienotas izpratnes par šiem jēdzieniem, un uzsver, ka šis pasākums ir pirmais solis ceļā uz kvalitatīvu diskusiju.

Semināra–diskusijas pirmajā daļā klātesošos uzrunās gan akadēmiskās vides, gan arī politiskās un juridiskās jomas pārstāvji. Vēsturnieks Leo Dribins vērsīs uzmanību uz nacionālās kopvalsts fenomenu Eiropā, savukārt Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits runās par valsts un nācijas valstiskajiem aspektiem mūsdienu Eiropas nacionālā valstī. Deputāte Irina Cvetkova (SC) runās par politiskās nācijas kā starpetnisko attiecību konsolidējošu faktoru, bet deputāts Andrejs Judins (Vienotība) klātesošos skaidros nacionālās identitātes jēdzienus likumdošanas kontekstā.

Pasākuma otrajā daļā notiks apaļā galda diskusija, un tajā piedalīsies deputāti, kā arī politikas komentētāji Andrejs Panteļejevs, Pauls Raudseps, Māris Antonevičs un Igors Vatoļins. Diskusiju vadīs I.Latkovskis.

Pasākums tiešsaistē būs vērojams Saeimas mājas lapā www.saeima.lv. Semināra-diskusijas laikā skatītāji aicināti sūtīt jautājumus pasākuma dalībniekiem uz e-pastu saliedetibas.komisija@saeima.lv.

Diskusija notiks pirmdien, 29.aprīlī, Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, no pulksten 10.00 līdz 13.30.

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, lūdzam semināram - diskusijai pieteikties līdz 26.aprīlim, rakstot uz e-pastu saliedetibas.komisija@saeima.lv vai zvanot pa tālruni 67087216.

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 10.jūnijā