Ojārs Kalniņš tiekas ar Dienvidkorejas pilnvaroto lietvedi Latvijā

(08.04.2013.)

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš pirmdien, 8.aprīlī, tikās ar Korejas Republikas pilnvaroto lietvedi Latvijas Republikā J.H.Čoi (Jung Hyun Choi). Tikšanās laikā pārrunātas iespējas aktivizēt abu valstu parlamentāro un ekonomisko sadarbību.

O.Kalniņš atzinīgi vērtēja Dienvidkorejas lēmumu atvērt vēstniecību Rīgā un sacīja, ka šāds solis ļaus attīstīt sadarbību gan ekonomikā, gan kultūrā.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs sarunā akcentēja Latvijas un Dienvidkorejas parlamentārās sadarbības nozīmi un minēja, ka vizīšu apmaiņa nākotnē būtu ieguldījums abu valstu parlamentārās un ekonomiskās sadarbības aktivizēšanā.

Tikšanās laikā pārrunāta arī situācija Ziemeļkorejā. Dienvidkorejas puse uzsvēra nepieciešamību un centienus rast problēmas risinājumu mierīgā ceļā un pauda pārliecību, ka kaimiņvalstīm attiecības jāveido bez militāras iejaukšanās. Pilnvarotais pārstāvis sacīja, ka daudzas pasaules valstis pauž atbalstu Dienvidkorejai, un informēja, ka arī turpmāk Dienvidkoreja centīsies veidot konstruktīvas attiecības ar kaimiņvalsti.

Fotogrāfija no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157633195831474/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
11:05  Saeimas Prezidija sēde
11:05  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta