Pasniegtas Baltijas Asamblejas medaļas

(08.11.2012.)

Ceturtdien, 8.oktobrī, Baltijas Asamblejas (BA) 31.sesijas ietvaros notika Baltijas Asamblejas (BA) medaļu pasniegšanas svinīgā ceremonija.

BA medaļa par īpašiem nopelniem Baltijas valstu izpildvaru un parlamentu sadarbības modeļa stiprināšanā tiks piešķirta Latvijas Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

Tāpat BA medaļa par ieguldījumu BA darba nodrošināšanā organizācijas pirmsākumos tika piešķirta Saeimas Kancelejas direktoram Mārim Steinam, kā arī - par ieguldīto darbu kopīgu Baltijas valstu veselības projektu ieviešanā – Veselības ministrijas Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājai Agnesei Rabovičai. 

Par ieguldījumu un atbalstu Baltijas valstu iekļaušanai NATO BA medaļa tika piešķirta arī bijušajam NATO ģenerālsekretāram Saimonam Lannam (Simon Lunn). 

Savukārt par īpašu ieguldījumu Baltijas valstu sadarbības veicināšanai zinātnes jomā BA medaļas saņēma akadēmiskās jomas pārstāvji - profesore Daļa Ķiseļūnaite (Dalia Kiseliūnaitė), profesors Laimutis Ādolfs Telksnis (Laimutis Adolfas Telksnys), profesors Leonards Kairjūkštis (Leonardas Kairiūkštis) un Violeta Butkiene (Violeta Butkienė) no Lietuvas, kā arī  profesore Birute Klāsa-Langa (Birute Klaas-Lang) no Igaunijas. 

Tāpat BA medaļu saņēma bijušais Dānijas ārlietu ministrs Ufe Ellemans-Jensens (Uffe Ellemann-Jensen), kurš bija viens no pirmajiem ārlietu ministriem, kas 1991.gadā atzina Baltijas valstu neatkarību, kā arī Islandes ārlietu ministrs Jons Baldvins Hanibalsons (Jón Baldvin Hannibalsson) - par ieguldījumu Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas procesā. 

Par Igaunijas sabiedrības iepazīstīšanu ar Lietuvas mūziku un tās vēsturi BA medaļa pasniegta arī profesorei no Igaunijas Aleksandrai Jozapenaitei-Ēsmā (Aleksandra Juozapėnaitė-Eesmaa). Savukārt par 1991.gada Baltijas ceļa vēsturiskā mantojuma apkopošanu un glabāšanu BA balvu saņēma arī Igaunijas Vēstures arhīva direktors Prīts Pirsko (Priit Pirsko).

BA medaļa piešķirta arī igauņu zinātniekam, Raivo Tamkivi (Raivo Tamkivi) par Baltijas valstu universitāšu lomu stiprināšanu inovācijās un biznesā. 

Baltijas Asamblejas medaļa ir apbalvojums, ko piešķir Asamblejas locekļiem un citām personām par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā. 

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes, kā risināti BA dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157631962056489/with/8167450973/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta. 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde
14:40  Jaunievēlētā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča preses konference