Par ētikas kodeksa pārkāpumiem Nikolajam Kabanovam izteikts brīdinājums

(25.10.2012.)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmusi deputātam Nikolajam Kabanovam (SC) izteikt rakstisku brīdinājumu. Par to ceturtdien, 25.oktobrī, tika paziņots Saeimas sēdē.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs Saeimas sēdē ziņoja, ka komisija izvērtējusi 11.Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova rīcību Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās apakškomisijas sēdē.

Komisija konstatējusi, ka N.Kabanovs ar savu rīcību pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7., 14.un 20.pantu. 7.pants nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Saeimas deputātu ētikas kodeksa 14.pants nosaka, ka deputāts Saeimā uzturas darba videi piemērotā apģērbā un pienācīgā izskatā un sabiedriskās vietās deputāts neuzturas alkohola vai psihoaktīvo vielu reibumā vai klaji nepiedienīgā izskatā. Savukārt 20. pants nosaka, ka savā personiskajā dzīvē deputāts nedara neko tādu, kas grautu Saeimas prestižu vai radītu šaubas par viņa spēju godprātīgi veikt deputāta pienākumus.


Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmusi N.Kabanovam izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 25.maijā