Saeima nodod atbildīgajai komisijai kārtību par likumu ierosināšanu atkārtotai izskatīšanai

(05.07.2012.)

Saeima ceturtdien, 5.jūlijā, otrās ārkārtas sesijas ārkārtas sēdē nodeva grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” otrreizējai caurlūkošanai par tā virzību atbildīgajai Juridiskajai komisijai. 

Likuma grozījumu atkārtotai izskatīšanai priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 16.jūlijs, bet 26.jūlijā grozījumus likumā izskatīs Saeimas sēdē, noteica atbildīgā komisija.

Saeima 21.jūnijā trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, ieviešot izmaiņas kārtībā, kā vēlētāji var ierosināt likumus un Satversmes grozījumus, taču Valsts prezidents Andris Bērziņš likuma grozījumus nodeva parlamentam atkārtotai izskatīšanai.

Patlaban likumu ierosināšana tiek organizēta divos posmos. Ja par ierosināto likumprojektu savākti ne mazāk kā 10 tūkstoši vēlētāju parakstu, parakstu vākšanas otro posmu uzsāk Centrālā vēlēšanu komisija, un to finansē valsts, katrai parakstu vākšanai tērējot līdz pat pus miljonam latu. Ja likumprojektu parakstoties atbalsta ne mazāk kā desmitā daļa vēlētāju, tas tiek nodots izskatīšanai parlamentā. Ja Saeima to nepieņem bez satura grozījumiem, par likumprojektu tiek rīkota tautas nobalsošana.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde