Saeima konceptuāli atbalsta PVN un IIN nodokļu samazināšanu

(17.05.2012.)

Saeima ceturtdien, 17.maijā, pirmajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”, kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi.

Grozījumi paredz samazināt PVN no šī gada 1.jūlija par vienu procentu – no pašreizējiem 22 procentiem uz 21. Tāpat izmaiņas nosaka pakāpenisku IIN nodokļa samazināšanu. No nākamā gada 1.janvāra IIN plānots samazināt no 25 uz 24 procentiem, bet 2014.gadā līdz 22 procentiem. Savukārt 2015.gadā IIN likme būs 20 procenti.

Kā norāda likumprojekta autori, PVN likmes samazināšana sekmēs Latvijas reģionālo konkurētspēju un mazinās pasaules cenu kāpuma izraisīto inflācijas spiedienu uz iedzīvotājiem.

Savukārt darbaspēka nodokļu reformas mērķis ir Baltijas valstu konkurencē par investīcijām un darba vietām nodrošināt Igaunijai un Lietuvai izmaksu ziņā līdzvērtīgus darbaspēka nodokļus. Samazinot darbaspēka nodokļu kopējo slogu, tiktu samazināti arī nabadzības un strukturālā bezdarba riski, kā arī ēnu ekonomika un motivācija izvairīties no nodokļu nomaksas.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.maijā
10:35  Grāmatas “Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās, 1920-1922” atklāšanas pasākums