Budžeta komisija: parāda atgūšanas uzņēmumiem vajadzēs licenci

(18.01.2012.)

Turpmāk uzņēmējam, kurš nodarbojas ar parādu atgūšanu, būs nepieciešama speciāla atļauja, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā trešdien, 18.janvārī, izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā sagatavotie grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”.

Ierosinātie grozījumi paredz, ka parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzējam būs nepieciešama speciāla licence, un tā būs jāpārreģistrē vienu reizi trīs gados. Plānots, ka valsts nodeva par licences izsniegšanu būs 2500 lati, bet par tās pārreģistrāciju – 1000 lati.

Saskaņā ar Saeimā pirmajā lasījumā pieņemto Parāda atgūšanas likumprojektu parāda atguvējs savus pakalpojumus varēs sniegt tikai tad, ja tam būs speciāla atļauja - licence. Prasības licences saņemšanai, tās izsniegšanas, izmantošanas, apturēšanas, pārreģistrācijas un anulēšanas kārtību, kā arī valsts nodevas maksāšanas kārtību noteiks Ministru kabinets.

Licencēšanas sistēma nepieciešama, jo patlaban nav precīzas informācijas par šīs jomas tirgus dalībniekiem, kā arī nav noteikta parāda ārpustiesas atgūšanas kārtība un nodrošināta fizisko personu tiesību aizsardzība parāda atgūšanas procesā. Tas apgrūtina parādu piedzinēju darbības uzraudzību un kontroli, kā arī ir par pamatu iedzīvotāju sūdzībām par parādu piedzinēju darba metodēm, norāda likumprojekta autori Ekonomikas ministrijā.

Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.


Saeimas Preses dienest

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
11:05  Saeimas Prezidija sēde
11:05  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta