Lombardu un patērētāju kreditētāju pamatkapitālu nosaka vismaz 300 tūkstošu latu apmērā

(08.07.2011.)

Saeima piektdien, 8.jūlijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā, nosakot, ka patērētāja kreditēšanas uzņēmumiem apmaksājamā pamatkapitāla minimālais lielums ir 300 000 latu.

Kapitālsabiedrībai, kura sniedz patērētāja kreditēšanas pakalpojumu, līdz speciālās atļaujas (licences) pieprasījuma iesniegšanai, bet ne vēlāk kā līdz šī gada 1.novembrim jānodrošina, lai pamatkapitāls sasniedz vismaz 300 tūkstošus latu.

Minimālā apmaksātā pamatkapitāla apmēra noteikšana veicinās ilgtermiņā stabila un patērētājiem uzticama nebanku kreditēšanas tirgus izveidi, aizsargājot patērētājus no kredītu devējiem, kuriem tirgū ir tikai īstermiņa darbības mērķi, norāda likumprojekta autori.

Šī prasība neattieksies uz kredītiestādēm, krājaizdevu sabiedrībām un ražotāju, pārdevēju vai pakalpojuma sniedzējiem, kas piedāvā norēķināties par preču vai pakalpojumu iegādi atlikta maksājuma, aizdevuma vai citas tamlīdzīgas finansiālas vienošanās veidā, nepiesaistot trešās personas finansējumu. Tāpat prasība neattieksies uz komersantiem, kuri saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp ražotāju, pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju, preču vai pakalpojumu iegādei piedāvā slēgt tikai tādus patērētāja kreditēšanas līgumus, saskaņā ar kuriem netiek maksāti procenti vai citi papildu maksājumi.

Likumā noteikts, ka Ministru kabinets līdz 2014.gada 1.maijam sagatavo un iesniedz Saeimai likumprojektu par patērētāju kreditēšanu, kurā nosaka to kapitālsabiedrību apmaksājamā pamatkapitāla minimālo lielumu, kuras sniedz patērētāja kreditēšanas pakalpojumus.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.
Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
11:05  Saeimas Prezidija sēde
11:05  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta