Saeima atbalsta priekšvēlēšanu izdevumu samazināšanu pirms Saeimas ārkārtas vēlēšanām

(16.06.2011.)

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Politisko partiju finansēšanas likumā, samazinot partiju tēriņu griestus pirms ārkārtas Saeimas vēlēšanām.

Priekšvēlēšanu izdevumiem drīkstēs tērēt summu, kas nepārsniedz Centrālās statistikas pārvaldes publiskoto aizpagājušā gada mēneša vidējo bruto darba samaksu, piemērojot koeficentu 0,0004 uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

Saskaņā ar grozījumiem priekšvēlēšanu periods sāksies nākamajā dienā pēc Saeimas atsaukšanas vai atlaišanas un turpināsies līdz vēlēšanu dienai. Priekšvēlēšanu termiņu ārkārtas vēlēšanām bija nepieciešams samazināt, jo atšķirībā no kārtējām Saeimas vēlēšanām laikposms starp Saeimas atsaukšanu vai atlaišanu un jaunām vēlēšanām ir īsāks.

Likuma grozījumi rosināti, jo, rīkojot Saeimas ārkārtas vēlēšanas, partiju finansēšanas likums neparedz tiesisko regulējumu attiecībā uz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju sagatavošanu un priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumiem.

Grozījumi Politisko partiju finansēšanas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde