Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Vidzemē

(02.05.2011.)

Otrdien, 3.maijā, 58 Latvijas neatkarības aizstāvjiem Vidzemē pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā Ērgļu novada Jumurdā rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka šādas piemiņas zīmes pasniegs 22 Aronas, Barkavas, Cesvaines, Ērgļu un Jumurdas pagastu, kā arī Ērgļu un Madonas iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem.

Savukārt apbalvošanā Kocēnu pagastā apbalvojumus pasniegs 36 Bilskas, Kārķu, Kocēnu, Straupes, Valmieras un Zaubes pagastu, kā arī Smiltenes, Valkas un Valmieras iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais pasākums otrdien, 3.maijā, Ērgļu novadā notiks Jumurdas pagasta Saieta namā Jumurdā, Ezera ielā 2, plkst.14.30.

Apbalvošana Kocēnos 3.maijā notiks plkst.18.00 Kocēnu kultūras namā, Alejas ielā 3.

Apbalvojamo saraksti svinīgajiem pasākumiem Jumurdā un Kocēnos.Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde