Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Vecumnieku novadā

(28.01.2011.)

Sestdien, 29.janvārī, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Vecumnieku novada Skaistkalnē un Vallē pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā Skaistkalnē šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 33 Kurmenes, Skaistkalnes un Vecumnieku pagastu iedzīvotājiem, savukārt apbalvošanā Vallē apbalvojumus pasniegs 23 barikāžu dalībniekiem no Valles un Kurmenes pagastiem, kā arī no Bauskas, Jaunjelgavas, Neretas un Viesītes novadiem. Apbalvojumus pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti gandrīz 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Skaistkalnē sestdien, 29.janvārī, notiks Skaistkalnes tautas namā, Kurmenes ielā 1, pulksten 17.00.

Savukārt svinīgais pasākums Vallē sestdien notiks pulksten 19.00 Valles vidusskolā.  

Apbalvojamie svinīgajā pasākumā Skaistkalnē un apbalvošanā Vallē.Saeimas Preses dienests

 

Sestdien, 10.jūnijā