Saeimas priekšsēdētāja pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Rīgā

(03.12.2010.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 6.decembrī, svinīgā pasākumā 74 Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem Rīgā pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 28 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums pirmdien, 6.decembrī, notiks 1991.gada barikāžu muzejā Rīgā, Krāmu ielā 3, pulksten 17.00, un pasākumā piedalīsies arī muzeja direktors Renārs Zaļais.

6.decembrī apbalvojamie Rīgā.

 

Saeimas Preses dienests

 

Sestdien, 10.jūnijā