Ārkārtas vēlēšanas Rojā un Mērsragā plānotas 18.decembrī

(08.09.2010.)

Ārkārtas vēlēšanas Rojas novadā un Mērsraga novadā plānotas šī gada 18.decembrī. Par to otrdien, 8.septembrī, vienojās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldība komisija, otrajam galīgajam lasījumam gatavojot likumprojektu par jauno pašvaldību darba uzsākšanu pēc Rojas novada sadalīšanas.

Komisija arī vienojās, ka jaunievēlēto deputātu pilnvaru termiņš būs līdz nākamajām kārtējām pašvaldību vēlēšanām.

Ārkārtas vēlēšanu rīkošanu paredzēts uzticēt pašreizējai Rojas novada vēlēšanu komisijai, neveidojot atsevišķas komisijas Rojā un Mērsragā. Tādējādi tiks taupīti gan administratīvie, gan finanšu resursi.

Komisija šodien vēl nelēma par datumu, kad jaunās novadu pašvaldības sanāks uz pirmo domes sēdi. Rīt deputāti ar tieslietu jomas pārstāvjiem plānojuši apspriest iespēju saīsināt termiņu, kurā izskatāmas lietas par vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu. Tas nepieciešams, lai Rojas un Mērsraga novadu pašvaldības varētu uzsākt darbu 2011.gada 3.janvārī, kad sākas budžeta gads.

Pašreizējam Rojas novadam vēl jāpieņem pašvaldības reorganizācijas plāns, tajā paredzot visu institūciju, mantas, finanšu līdzekļu, tiesību un saistību sadali, pēc iespējas ņemot vērā teritoriālo principu. Plāna izpildes, kā arī jaunizveidoto novadu pašvaldību budžetu izstrādes kārtību noteiks Ministru kabinets.

Deputāti šodien arī nolēma precizēt likumprojekta nosaukumu, un turpmāk tas būs likumprojekts „Par Rojas novada sadalīšanu un jaunizveidoto novadu darbības uzsākšanu”.

Tāpat deputāti šodien galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Mērsraga atdalīšanu no Rojas novada.

Galīgo lēmumu par otrā lasījuma redakciju paredzēts pieņemt rītdienas, 9.septembra, komisijas sēdē, bet Saeima par jauno likumprojektu un grozījumiem novadu kartē otrajā galīgajā lasījumā lems 16.septembra sēdē.Saeimas Preses dienests

Sestdien, 10.jūnijā