Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa Talsos atklās izstādi par Latvijas parlamenta 20 gadiem

(19.08.2010.)

Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa piektdien, 20.augustā, Talsu tautas namā atklās izstādi, kas veltīta mūsu parlamentam un Latvijas neatkarības atjaunošanas 20.gadadienai. 

„Kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas ir pagājuši 20 gadi. Ir izaugusi jauna paaudze, kurai mēs, fiksējot vēstures notikumus un faktus, nododam tālāk Latvijas vēstures mantojumu par valstij svarīgiem notikumiem. Atklājot šo izstādi, mums tiek dota iespēja ne tikai caur stāstiem un atmiņām uzzināt par tā laika notikumiem, bet arī būt par mirkļa lieciniekiem. Latvijai brīvība nenāca viegli, taču, pateicoties tautas vienotībai un neatlaidībai, mēs izcīnījām savas tiesības - pašiem būt saimniekiem savā zemē un veidot savu valsti pēc saviem ieskatiem un vērtībām,” saka Solvita Āboltiņa.

Izstādē „Latvijas atjaunotā parlamenta 20 gadi” fotogrāfijas stāsta par valstij un parlamentam būtiskiem vēsturiskiem notikumiem - par to, kā cilvēki 1991.gadā pulcējās barikādēs, lai sargātu parlamenta ēku, par to, kā atjaunotās Latvijas pirmais prezidents dod zvērestu Saeimā. Izstāde vēsta arī par diplomātiskajām attiecībām un parlamentārajiem kontaktiem, kas Latvijai ir bijuši nozīmīgi, veidojot mūsu valsts un parlamenta vēsturi.  

Fotogrāfijās atspoguļotas arī laika gaitā iedibinātās parlamenta tradīcijas, piemēram, Atvērto durvju diena Saeimas namā.

Ceļojošā izstāde iepriekš bija aplūkojama Gruzijas parlamentā, Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kā arī Liepājas pilsētas domē.

Izstādes atklāšana notiks piektdien, 20.augustā, plkst.10.00 Talsu tautas namā, Talsos, Lielajā ielā 19/21.

Sestdien, 25.maijā