Skolēnu fotokonkursa laureāti svētdien dosies izbraukumā ar karakuģi

(20.05.2010.)

Saeimas rīkotā fotogrāfiju konkursa skolēniem „Mana drošā Latvija” laureāti svētdien, 23.maijā, dosies braucienā ar Jūras spēku karakuģi pa Rīgas jūras līci.

Ar Jūras spēku štāba un apgādes kuģi „Varonis” jūrā doties aicināti desmit darbu autori. Fotokonkursa laureātu vidū ir skolnieki no dažādām Latvijas pilsētām - ne tikai no Rīgas un Jūrmalas skolām, bet arī no Rēzeknes, Talsiem, Aknīstes, Dagdas, Zilupes, Dundagas un Limbažiem.  

Uz kuģa notiks fotokonkursa laureātu apbalvošana. Savukārt apkalpes locekļi skolniekus iepazīstinās ar kuģi, tā veicamajiem uzdevumiem, kā arī karakuģa jūrnieku dienesta un sadzīves apstākļiem. 

Gatavojoties NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) pavasara sesijai, kas šajā pavasarī notiks Rīgā, fotogrāfiju konkursu organizēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Skolēni iesūtīja pašu uzņemtas digitālās fotogrāfijas, kurās atainots, kā viņi saprot savas ģimenes, draugu, skolas vai visas valsts drošību. Foto bija jāpievieno arī īss idejas apraksts.

„Varu justies droši Latvijā, jo mums ir nākotne - mūsu jaunieši. Viņi to pierāda ar brīvprātīgu dalību zemessardzē un jaunsargos,” fotogrāfijai pievienotajā esejā raksta Talsu 2.vidusskolas 12.klases skolniece Alise Sala. „Esmu diezgan bieži saskārusies ar tik dzidru un tīru patriotismu tieši jauno cilvēku vidū, ka varu būt droša par mūsu zemi, varu būt droša Latvijā!”

„Iesūtītie darbi apliecina, ka mūsu jauniešiem ir laba izpratne par valsts drošību. Lai arī vairums darbu bija tieši saistīti ar valsts ārējās drošības jautājumiem, fotokonkurss demonstrē, ka jaunieši domā ne tikai par drošību militārā ziņā, bet arī visplašākajā tās nozīmē - drošību skolā, mājās, uz ielas,” norāda konkursa žūrijas vadītājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

Savukārt cits konkursa žūrijas dalībnieks profesionāls fotogrāfs Ilmārs Znotiņš pauž prieku par atsevišķu iesūtīto fotogrāfiju atzīstamo profesionālo līmeni. „Dažās fotogrāfijās varēja redzēt labu saskaņu starp pausto domu un izteiksmi. Ne vienmēr tas fotogrāfiem izdodas. Tāpat atsevišķi autori bija tiekušies arī uz simbolismu, un tas mani īpaši priecē,” vērtē I.Znotiņš.

Mediju ievērībai:

Izbraukšana uz Jūras spēku bāzi svētdien, 23.maijā, plkst.11.30 no Saeimas nama, Jēkaba ielā 11. Vietu skaits ierobežots. Mediju pieteikšanās dalībai braucienā līdz 21.maija plkst.14.00 pa tālruni 67087266.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde