Rītdien pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Alūksnē un Balvos

(18.05.2010.)

Trešdien, 19.maijā, svinīgos pasākumos Alūksnē un Balvos 187 Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Apbalvojamo vidū Alūksnē ir 77 Annas, Alsviķu, Gaujienas, Jaunannas, Jaunalūksnes, Jaunlaicenes, Liepnas, Malienas, Mālupes, Trapenes, Virešu, Veclaicenes un Zeltiņu pagastu, kā arī Alūksnes un Apes iedzīvotāji.

Savukārt pasākumā Balvos apbalvos 110 Balvu un Viļakas, kā arī Baltinavas, Bērzpils, Briežuciema, Krišjāņu, Kubuļu, Lazdukalna, Medņevas, Susāju, Šķilbēnu, Tilžas, Vectilžas, Vīksnas un Žīguru pagastu iedzīvotājus.

Apbalvojumus pasniegs rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka un 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

Apbalvojumu piešķir piemiņas zīmes valde, kuru vada Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un viņa aicināti četri valdes locekļi - 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 26 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais pasākums Alūksnē trešdien, 19.maijā, notiks pulksten 15.00 Alūksnes novada domē, Dārza ielā 11.

Savukārt apbalvošana Balvos trešdien notiks Balvu kultūras un atpūtas centrā, Brīvības ielā 61, pulksten 18.00.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde