Saeima atbalsta izdienas pensiju ieturētās daļas atmaksu

(13.05.2010.)

Saeima ceturtdien, 13.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus astoņos likumos, kas paredz atmaksāt ieturēto izdienas pensiju bijušajiem tiesnešiem, prokuroriem, karavīriem, māksliniekiem, diplomātiem un citu dienestu darbiniekiem, kuriem kopš 1996.gada pensijas maksā no bijušās darbavietas budžeta.

Naudu, kas ieturēta no 2009.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 31.maijam, pensionāri saņems kopā ar šī gada jūlija pensiju. Savukārt izdienas pensijas pilnā apmērā sāks izmaksāt no šī gada jūnija.

Jaunais regulējums arī nosaka, ka izdienas pensijas saņēmēja nāves gadījumā ieturēto pensijas daļu varēs saņemt pensijas saņēmēja laulātais, pirmās un otrās pakāpes radinieki, vai arī cita persona uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata.

Izdienas pensijas regulējošie likumi arī papildināti ar normu, ka pensijas saņēmēja nāves gadījumā viņa laulātajam izmaksās vienreizēju pabalstu mirušā laulātā divu pensiju apmērā. Tiesības uz šo pabalstu ir tad, ja pārdzīvojušais laulātais ir vecuma, invaliditātes vai izdienas pensijas saņēmējs.

Izdienas pensiju izmaksu regulējošie likumu grozījumi stāsies spēkā šī gada 1.jūnijā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde