Saeimas Eiropas lietu komisija vienojas par sadarbību ar NVO

(05.05.2010.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji trešdien, 5.maijā, tikšanās laikā vienojās par padziļinātu sadarbību, formulējot Latvijas nostāju par Eiropas Savienības (ES) ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem.

„Pieņemot ar Eiropas Savienību saistītus lēmumus, ļoti būtiska ir tieši nevalstisko organizāciju loma. Savlaicīgi iesaistot sociālos partnerus, varam precīzāk definēt un aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses būtiskos Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumos,” norāda V.Paegle.

Tikšanās laikā komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Eiropas lietu komisijas sēdes ir atklātas un izskatāmajos jautājumos ieinteresētie NVO pārstāvji var tās brīvi apmeklēt. „Izskatot Latvijas nostāju par Eiropas Savienības ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem, komisijas deputāti vienmēr īpašu uzmanību pievērš tam, lai to sagatavošanas gaitā ministrijas būtu konsultējušās ar nevalstiskajām organizācijām un ņēmušas vērā to viedokli,” uzsvēra V.Paegle. Turklāt atšķirībā no citām ES dalībvalstīm, kur parlamentu Eiropas lietu komisiju viedokļiem nereti ir tikai konsultatīvs raksturs, Saeimas Eiropas lietu komisijas viedoklis Ministru kabinetam ir saistošs.

Komisijas priekšsēdētāja un NVO pārstāvji vienojās paplašināt Saeimas Eiropas lietu komisijas interneta mājaslapā pieejamo komisijas darbakārtību. Puses bija vienisprātis, ka internetā iekļaujama papildus informācija par izskatāmajiem jautājumiem, lai NVO pārstāvji savlaicīgi varētu uzzināt par tiem interesējošiem jautājumiem un lemt par savu dalību komisijas sēdēs.

Uz tikšanos ar Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju bija ieradušies pārstāvji no Latvijas Pilsoniskās Alianses, Rīgas Samariešu biedrības, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Lauku forums, Eiropas kustības Latvijā un sabiedriskās politikas centra „Providus”. 


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde