Saeimas Prezidijs un darbinieki pie Engures stāda priežu mežu

(30.04.2010.)
Saeimas Prezidija locekļi un darbinieki piektdien, 30.aprīlī, Saeimas tradicionālās pavasara talkas „Dāvana Latvijai!” ietvaros netālu no Engures iestādīja jaunu priežu mežu.

Šogad talcinieki iestādījuši 2000 priežu stādus apmēram viena hektāra platībā. Mežs atjaunots, izmantojot jaunu, eksperimentālu tehnoloģiju - dēstīti salīdzinoši lieli, vienu gadu veci stādi, tādējādi palielinot to dzīvotspēju.

Talkā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieki - gan Saeimas deputāti, gan arī Saeimas darbinieki.

Izmantojot izdevību, ka pavasara talka norisinājās netālu no vietas, kur pagājušā gada aprīlī Saeimas deputāti un darbinieki stādīja mežu, aplūkots tika arī pagājušā pavasara veikums. Pērn talcinieki vairāk nekā divu hektāru platībā iestādīja ātri augošas apses, kuras jau pēc aptuveni 25 gadiem būs lietaskoki. Šie kociņi ir labi iedzīvojušies un krietni pastiepušies garumā. 

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, ko iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pirmajā talkā, kas notika 2007.gadā, Saeimas deputāti un darbinieki kopīgiem spēkiem atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu. 

Meža stādīšana notika ar akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži” atbalstu.


Video no talkas: www.youtube.com/saeimasab    

Izmantojot foto publicēšanai, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.

 

Saeimas Preses dienests
Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde