Sāksies apmācības NATO PA Rīgas sesijas brīvprātīgajiem

(21.04.2010.)

Ceturtdien, 22.aprīlī, Saeimā uz pirmo apmācību semināru aicināti brīvprātīgie, kuri pieteikušies līdzdarboties NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Rīgas sesijas norises nodrošināšanā.

Pirmajā apmācību reizē brīvprātīgos palīgus uzrunās NATO PA Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle. Jaunieši rīt uzzinās arī par NATO PA vēsturi, uzbūves principiem un darbības formām, kā arī iepazīs protokola un etiķetes pamatus.

Līdz sesijas sākumam maija beigās brīvprātīgajiem kopumā paredzēti četri apmācību semināri, kuros viņi detalizēti iepazīs pasākuma programmu un savus darba pienākumus.

NATO PA Rīgas sesijai brīvprātīgā statusā pieteikušies 40 interesenti, galvenokārt Rīgas Stradiņa universitātes studenti, kuri apliecinājuši labas valodu zināšanas, augstas komunikācijas prasmes, kā arī izrādījuši vēlmi un gatavību iesaistīties sesijas norises nodrošināšanā.

Brīvprātīgie būs iesaistīti viesu sagaidīšanā lidostā un viesnīcās, kā arī pavadīs viesus sesijas oficiālajā transportā un ekskursiju laikā. Daļa jauniešu palīdzēs NATO PA sekretariātam nodrošināt pastāvīgo komiteju sēžu un plenārsēdes norisi, bet citi būs iesaistīti tehniskajos darbos - dokumentu kopēšanā, izdalīšanā un savākšanā, kā arī sniegs citu nepieciešamo atbalstu.

NATO Parlamentārā Asambleja ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO PA ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Ar plašāku informāciju par NATO PA un PA pavasara sesiju var iepazīties NATO PA 2010.gada pavasara sesijas mājaslapā www.natopariga.lv, kā arī organizācijas oficiālajā mājaslapā: www.nato-pa.int.

NATO PA 2010.gada pavasara sesija no 2010.gada 28.maija līdz 1.jūnijam notiks Rīgā starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Apmācību seminārs NATO PA brīvprātīgajiem notiks ceturtdien, 22.aprīlī, plkst.16.00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Semināra sākumā mediju pārstāvjiem foto un video iespēja.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde