Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze Ventspilī atklās izstādi par Latvijas parlamenta 20 gadiem

(07.04.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze ceturtdien, 8.aprīlī, Ventspils Galvenajā bibliotēkā atklās izstādi, kas veltīta mūsu parlamentam un Latvijas neatkarības atjaunošanas 20.gadadienai.

„Fotogrāfijās iemūžināti nozīmīgi mūsu valsts un parlamenta vēstures mirkļi. Latvija pēdējo divdesmit gadu laikā nogājusi garu pārmaiņu ceļu, lai kļūtu par pilntiesīgu Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. Lai to paveiktu, liela nozīme ir bijusi gan pašaizliedzīgajiem cilvēkiem, kuri 1991.gadā veidoja barikādes, gan politiķiem, kuri pieņēmuši valstij nozīmīgus lēmumus,” uzsver G.Daudze. Saeimas priekšsēdētājs norāda, ka viņam ir īpašs prieks izstādi atklāt bibliotēkā - vietā, kur visu paaudžu cilvēki satiekas zināšanu meklējumos.

Izstādē „Latvijas atjaunotā parlamenta 20 gadi” fotogrāfijas stāsta par valstij un parlamentam būtiskiem vēsturiskiem notikumiem - par to, kā cilvēki 1991.gadā pulcējās barikādēs, lai sargātu parlamenta ēku, par to, kā atjaunotās Latvijas pirmais prezidents dod zvērestu Saeimā. Izstāde stāsta arī par diplomātiskajām attiecībām un parlamentārajiem kontaktiem, kas Latvijai ir bijuši nozīmīgi, veidojot mūsu valsts un parlamenta vēsturi.  

Fotogrāfijās atspoguļotas arī laika gaitā iedibinātās parlamenta tradīcijas, piemēram, Atvērto durvju diena Saeimā.

Ceļojošā izstāde iepriekš bija aplūkojama Gruzijas parlamentā, un par godu 4.maija svinībām šogad to plānots izstādīt arī citviet Latvijā.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 8.aprīlī, plkst.16.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Akmeņu ielā 2, Ventspilī).
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde