Dagnija Staķe: svarīgākais ir glābt reģionu slimnīcas no bankrota

(06.04.2010.)
Patlaban veselības nozarē galvenais uzdevums ir glābt lauku slimnīcas no bankrota, lai iedzīvotājiem arī reģionos būtu pieejama nepieciešamā medicīniskā palīdzība, pirms Pasaules veselības dienas uzsver Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētāja Dagnija Staķe.

„7.aprīlī visā pasaulē atzīmē Pasaules veselības dienu, un mūsu valstī šajā dienā vēlos pievērst uzmanību problēmai, kas prasa neatliekamu risinājumu - reģionālo slimnīcu finansējumam. Esmu saņēmusi vairākus trauksmes zvanus no slimnīcu vadītājiem, kuri ziņo, ka valsts finansējums jau sen neatbilst reāli paveiktajam darbam un nupat ir izsmeltas pēdējās iekšējās rezerves,” uzsver apakškomisijas priekšsēdētāja.

„Slimnīcas ir vienu soli no bankrota, un Pasaules veselības dienā mums Latvijā diemžēl jārunā par elementārām pamatlietām, par slimnīcu un līdz ar to arī pacientu izdzīvošanu,” pauž apakškomisijas vadītāja.

D.Staķe norāda, ka slimnīcas nevar nesniegt akūtiem pacientiem nepieciešamo palīdzību, lai gan valsts finansējums daudzviet tam jau ir izsmelts: „Akūto slimnieku skaits jau nemazinās. Tieši otrādi ? tā kā ir ierobežota plānveida ārstēšana, pieaug to pacientu skaits, kuriem nepieciešama akūta palīdzība.”

Saeimas deputāte uzsver, ka šim jābūt prioritāri risināmam jautājumam jaunajam veselības ministram. „Apakškomisija prasīs no valdības un Veselības ministrijas ļoti striktu rīcību šajā jautājumā. Tā ir lieta, kas jārisina pirmām kārtām, jo runa ir par cilvēku dzīvībām.”

D.Staķe Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēta 30.martā.


Saeimas Preses dienests
Ceturtdien, 1.jūnijā
08:45  Saeimas 2023.gada 1.jūnija ārkārtas sēde
09:30  Saeimas 2023.gada 1.jūnija kārtējā sēde
11:05  Saeimas Prezidija sēde
11:05  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:35  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Polijas Republikas ārlietu ministra vietnieku, Valsts sekretāru Arkadiusz Mularczyk
17:00  2023.gada 1.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta