Latvijas Republikas 12.Saeimas
rudens sesijas divpadsmitā sēde
2015.gada 12.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Labrīt, kolēģi! Aicinu ieņemt vietas Sēžu zālē! Sāksim Saeimas sēdi!

Pirms sākam izskatīt darba kārtību...

Kolēģi, aicinu koncentrēties darbam! Vēlreiz labrīt visiem! Sāksim Saeimas sēdi!

Pirms sākam izskatīt Saeimas Prezidija apstiprināto darba kārtību, ir jāizskata iesniegtās izmaiņas sēdes darba kārtībā.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūdz grozīt sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa saīsināšanu likumprojekta “Grozījums Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” (Nr.357/Lp12) otrajam lasījumam līdz šā gada 17.novembrim”. Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz grozīt sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2015.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Publisko izdevumu un revīzijas komisija lūdz grozīt sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par 2015.gada un 2016.gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē”. Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz grozīt sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par Anrija Matīsa 12.Saeimas deputāta pilnvaru atjaunošanu”. Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Līdz ar to sākam izskatīt grozīto darba kārtību. Darba kārtībā jautājums “Par Anrija Matīsa 12.Saeimas deputāta pilnvaru atjaunošanu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija paziņo, ka saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 5.1 panta otro daļu un Anrija Matīsa 2015.gada 4.novembra iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz satiksmes ministra amata pildīšanas laiku, tiek atjaunotas viņa deputāta pilnvaras.

Deputāta pienākumus beidz pildīt Janīna Kursīte, kura saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 5.1 panta pirmo daļu bija iestājusies Saeimas sastāvā no partijas VIENOTĪBA Latgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta.

Sēdes vadītāja. Paldies, kolēģi! Vispirms teiksim paldies Janīnai Kursītei par darbu 12.Saeimā! (Aplausi.)

Paldies.

Aicinu Anriju Matīsu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamā darba kārtības sadaļa - Saeimas Prezidija ziņojumi “Par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Nacionālās drošības komisijai. Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Nacionālās drošības komisijai. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu “Grozījums Ministru kabineta iekārtas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Nacionālās drošības komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Valteram Dambem šā gada 12.novembrī. Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputāta Valtera Dambes iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 12.novembrī, atvaļinājumu ir piešķīris un par to informē Saeimu.

Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Janīnai Kursītei-Pakulei šā gada 19.novembrī. Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Janīnas Kursītes-Pakules iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņai neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 19.novembrī. Kolēģi, par atvaļinājuma piešķiršanu ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Janīnai Kursītei-Pakulei šā gada 19.novembrī! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Par likuma otrreizēju caurlūkošanu”.

Darba kārtībā likums “Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”.

Godātie kolēģi! Valsts prezidents šā gada 7.novembrī ir nosūtījis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai šā gada 29.oktobrī Saeimas pieņemto likumu “Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”. Atbildīgā par šo likumu ir Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Atbilstoši Saeimas kārtības rullī noteiktajam mums ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš, kā arī datums, kad likums atkārtoti izskatāms Saeimas sēdē.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Inesei Laizānei!

I.Laizāne (VL-TB/LNNK).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrreizējai caurlūkošanai - šā gada 23.novembris, un otrreizēja caurlūkošana Saeimas sēdē - šā gada 10.decembrī.

Sēdes vadītāja. Vai citu priekšlikumu nav? Citu priekšlikumu nav, līdz ar to priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 23.novembris, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 10.decembrī.

Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Likumprojektu izskatīšana”.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””, otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Šics.

M.Šics (LRA).

Likumprojekta “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” otrajam, galīgajam, lasījumam ir saņemti 23 priekšlikumi.

1. - Sociālo un darba lietu komisijas redakcionāla rakstura priekšlikums. Komisija to ir vienbalsīgi atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija vienbalsīgi atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 3. - arī Saeimas Juridiskā biroja redakcionāla rakstura priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā vienbalsīgi atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Šics. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Šics. 7. - komisijas priekšlikums. Vienbalsīgi atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 8. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Vienbalsīgi atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 10. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Šics. 10. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 11. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 12. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts vienbalsīgi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 13. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Redakcionāls. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 14. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 16. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Šics. 16. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 18. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 19. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Vienbalsīgi atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 22. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Šics. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 22. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Šics. 22. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Komisijā vienbalsīgi atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. Un pēdējais - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums par 25.punkta izslēgšanu. Komisijā vienbalsīgi atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

M.Šics. Tā, līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti un lūdzu balsot par likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Līdz ar to likumprojekts otrajā, galīgajā, lasījumā ir atbalstīts.

Darba kārtībā likumprojekts “Par Protokolu par tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības ierobežošanu”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi! Strādājam ar dokumentu Nr.1455. Likumprojekts “Par Protokolu par tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības ierobežošanu”.

Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu. Komisija saņēma vienu priekšlikumu no Juridiskā biroja un to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. Līdz ar to Ārlietu komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Par Protokolu par tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības ierobežošanu” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

O.Ē.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 27.novembrim.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi Zemes ierīcības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Aivars Meija.

A.Meija (NSL).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi izskatīšanai Saeimā trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Zemes ierīcības likumā”.

Ir saņemti četri priekšlikumi.

1.priekšlikums - tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Meija. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Meija. 3. - tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Meija. 4. - tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Meija. Lūgums atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Zemes ierīcības likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Līdz ar to likumprojekts trešajā, galīgajā, lasījumā ir atbalstīts.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu Nr.345/Lp12 - “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”.

Ir saņemti divi priekšlikumi.

1.priekšlikums ir Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls - piedāvā grozīt 39.pantu. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Judins. 2. - tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums grozīt pārejas noteikumus, proti, atsaukt otrajā lasījumā atbalstīto 59.pantu. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Judins. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Līdz ar to likumprojekts trešajā, galīgajā, lasījumā ir atbalstīts.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Trešajā lasījumā izskatām arī likumprojektu Nr.344/Lp12 - “Grozījumi Krimināllikumā”. Priekšlikumi nav saņemti. Lūdzu atbalstīt galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts trešajā, galīgajā, lasījumā ir atbalstīts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā”, trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Aldis Adamovičs.

A.Adamovičs (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” trešajā lasījumā. Iesniegts viens priekšlikums, un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Adamovičs. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Līdz ar to likumprojekts trešajā, galīgajā, lasījumā ir atbalstīts.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (VIENOTĪBA).

Labrīt, godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (267/Lp12).

Likumprojekts acīmredzot ir sagatavots tik kvalitatīvi, ka uz otro lasījumu neviens priekšlikums nebija jāiesniedz.

Līdz ar to es lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 20, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

K.Šadurskis. Kolēģi! Pateicos par pārliecinošo atbalstu! Komisija vēlētos gaidīt priekšlikumus līdz 17.novembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav.

Līdz ar to priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 17.novembrim. (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.)

Kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Spolīša, Lejiņa, Viņķeles, Čigānes, Adamoviča un citu deputātu parakstītu iesniegumu ar lūgumu grozīt sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Dzintara Zaķa atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis iesniegumu, kuru parakstījuši deputāti Spolītis, Lejiņš, Viņķele, Čigāne, Adamovičs un citi deputāti, ar lūgumu grozīt sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Dzintara Zaķa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Spolīša, Ķirša, Lejiņa, Viņķeles, Čigānes, Adamoviča un citu deputātu parakstītu iesniegumu ar lūgumu grozīt sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Saeimas Prezidijs saņēmis deputātu Matīsa, Ķirša, Lejiņa, Viņķeles, Čigānes, Adamoviča un citu deputātu parakstītu iesniegumu ar lūgumu grozīt sēdes darba kārtību un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”. Vai deputātiem nav iebildumu? Deputātiem iebildumu nav. Līdz ar to darba kārtība ir grozīta. Paldies.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” otrajā lasījumā.

Komisijā kopumā ir saņemti 17 priekšlikumi. Bet uzreiz komisijas vārdā man jāteic, ka mēs esam saņēmuši vēstuli no deputāta Imanta Parādnieka, ar kuru viņš atsauc 2., 3., 4., 13., 15., 16. un 17.priekšlikumu. Līdz ar to ir jāskata pārējie priekšlikumi.

1.priekšlikums ir Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Karinas Kornas priekšlikums, kurš groza regulējumu attiecībā uz dažādu transportlīdzekļu numura zīmēm. Tas komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 2. - deputāta Parādnieka priekšlikums, kurš ir atsaukts.

3. - deputāta Parādnieka priekšlikums, kurš ir atsaukts.

4. - tāpat ir atsaukts.

5. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 6. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 7. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 8. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 9. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 10. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Komisijā ir guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 11. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 12. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 13. - deputāta Parādnieka priekšlikums, kurš ir atsaukts.

14. - Satiksmes ministrijas parlamentārās sekretāres Kornas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Smiltēns. 15. - deputāta Parādnieka priekšlikums. Ir atsaukts.

16. - tāpat ir atsaukts.

Un 17.priekšlikums arī ir deputāta Parādnieka priekšlikums, kuru viņš ar atsevišķu vēstuli ir atsaucis.

Līdz ar to mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Līdz ar to likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

E.Smiltēns. Jā. Komisijas vārdā pateicos par tik vienotu atbalstu likumprojektam. Priekšlikumus gaidīsim līdz 17.novembrim.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 17.novembrim.

Darba kārtībā likumprojekts “Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Labdien vēlreiz! Strādājam ar dokumentu Nr.1454 - likumprojektu “Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā”.

Ir saņemti 13 priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts, iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

O.Ē.Kalniņš. 3. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. 4. - deputāta Andreja Judina priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts, iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

O.Ē.Kalniņš. 5. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. Un 7. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts. (Dep. R.Kols: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. (Starpsauciens no zāles: “Balsot!”) Deputāti tomēr lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. - Ārlietu komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 9, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

O.Ē.Kalniņš. 8. - iekšlietu ministra Riharda Kozlovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. 9. - iekšlietu ministra Riharda Kozlovska priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts, iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

O.Ē.Kalniņš. 10. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un arī iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. 11. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un arī iekļauts 12. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. Un 12. - Ārlietu komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. Un pēdējais - 13. - iekšlietu ministra Kozlovska priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

O.Ē.Kalniņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti un aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 1. Līdz ar to likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

O.Ē.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumi iesniedzami līdz šā gada 27.novembrim.

O.Ē.Kalniņš. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamā darba kārtības sadaļa - “Lēmumu projektu izskatīšana”. Darba kārtībā lēmuma projekts “Par Latvijas Republikas 2014.gada pārskata par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu”.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vārdā - deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (ZZS).

Kolēģi! Drusku par pozitīvo, jo parasti lielāko daļu mēs esam runājuši tikai par negatīviem jautājumiem.

Kļūdas uzskaites jautājumos ministrijās un centrālajās valsts iestādēs ik gadu samazinās, un finanšu uzskaites kvalitāte kopumā pakāpeniski uzlabojas. Es domāju, tas ir ļoti pozitīvs moments. 2014.gadā ir sniegti atzinumi par 26 ministriju un centrālo valsts iestāžu pārskatiem, un tikai vienā gadījumā atzinums sniegts ar iebildēm (salīdzinot jāteic, ka 2012.gadā Valsts kontrole sniedza piecus atzinumus ar iebildēm).

2014.gadā kļūdu kopējā vērtība ir samazinājusies par 84 procentiem un salīdzinājumā ar 2012. un 2013.gadu - par 22 procentiem.

Valsts kontroles sniegto ieteikumu skaits 2014.gadā ir samazinājies par 41 procentu un salīdzinājumā ar 2012. un 2013.gadu - par 58 procentiem.

Bet, kā dažreiz tika rakstīts, neskatoties uz to, ir arī vesela virkne problēmu un kļūdu. Pārāk sadrumstalots ir budžets. Valsts budžeta struktūra ir sadrumstalota un nav vienota. Likumā “Par valsts budžetu 2014.gadam” kopumā valsts budžeta līdzekļi piešķirti 240 programmu un 323 apakšprogrammu izpildei.

Nav sakārtota ieņēmumu uzskaite. Valstī joprojām nav sakārtota nodokļu ieņēmumu uzskaite, lai gan uz šo problēmu Valsts kontrole norāda kopš 2006.gada.

Diemžēl Finanšu ministrija šo jautājumu apņēmusies sakārtot tikai septiņu gadu laikā, un tas varētu tikt atrisināts tikai 2021.gadā. Man liekas, ka arī ļoti daudzos masu medijos un arī daudzās komisijās tiek runāts par to, ka nav apstiprināta mērķtiecīga nodokļu politika. Domājam, ka 2015.gadā un nākamajā gadā tādu jautājumu tomēr būs mazāk.

Pieaug nepiedzenamo nodokļu apmērs. Lai gan Valsts ieņēmumu dienests, jāteic, strādā labi, joprojām nav atrisināta Valsts kontroles jau 2012.gadā identificētā problēma, proti, neraugoties uz Valsts ieņēmumu dienesta uzlaboto nodokļu piedziņas procesu, nodokļu parādus nevar piedzīt gadu no gada. Šie skaitļi arvien pieaug.

Neprecīza budžeta izdevumu plānošana. Un šajā sakarā man jāteic, ka 2014.gadā ministrijās un centrālajās valsts iestādēs nav izlietoti 3 procenti no ieplānotā finansējuma jeb 121 miljons eiro. Vienlaikus dažādu pasākumu finansēšanai 2014.gada laikā tika papildus pieprasīti un no citiem resoriem pārdalīti 67,5 miljoni eiro. Arī šodien mums būs dažas apropriācijas.

Palielinās prettiesiskie un ekonomiski nepamatotie avansi. Un tā, man liekas, ir slimība valsts mērogā. Publisko izdevumu un revīzijas komisijā tika izskatīts arī šis jautājums. Mēs vērsāmies pie Ministru kabineta. Godīgi sakot, tam ir jāpieliek punkts! Ir jāizmaina kaut kas likumdošanā, ir jāatrisina šis jautājums. Mēs nevaram no gada uz gadu šo jautājumu atlikt, it kā aizvērt acis un teikt, ka problēmu nav.

Piemēram, 2014.gadā nepamatotie avansi sasniedza jau 2,8 miljonus eiro; pirms tam, 2013.gadā, tie bija 2,5 miljoni, un 2012.gadā tie bija, kā tagad mēs varētu teikt, tikai 0,3 miljoni.

Turpinās prakse līdzekļus neparedzētiem gadījumiem izmantot iepriekš paredzamām lietām.

Neefektīvi izlietoti valsts budžeta līdzekļi. Un šajā sakarā man gribētos minēt divus piemērus. Vairākus gadus tiek piešķirts finansējums KNAB izvietošanai piemērotās telpās, bet joprojām nav realizēts neviens no risinājumiem. Tādējādi valstij ir radīti zaudējumi 476 tūkstošu eiro apmērā.

Lietiskos pierādījumus valsts glabā pie komersantiem, lai gan glabāšanas izdevumi valsts noliktavās var būt pat vairāk nekā 30 reižu zemāki.

Atšķirīga atlīdzība viena līmeņa darbiniekiem dažādos resoros. Tā tas ir dažādās ministrijās, un es domāju, ka arī šo jautājumu būs nepieciešams risināt diezgan steidzīgi.

Neloģiska un neizprotama dividenžu politika.

Joprojām tiek pārkāpts Publisko iepirkumu likums.

Un dažus vārdus es gribu teikt arī par pašvaldību finanšu uzskaites jautājumiem. Attiecībā uz 119 pašvaldībām nav vērojami būtiski uzlabojumi finanšu uzskaitē. Tieši pretēji - 2014.gadā ir pieaudzis ar iebildēm sniegto atzinumu skaits, turklāt vienā gadījumā zvērināts revidents vispār ir atteicies sniegt atzinumu.

2014.gadā atzinumi bez iebildēm bija attiecībā uz 104 pašvaldībām, ar iebildēm - 13 pašvaldībām; attiecībā uz vienu pašvaldību bija negatīvs atzinums, un attiecībā uz vienu pašvaldību - atteikums sniegt atzinumu.

2013.gadā atzinumi bez iebildēm bija attiecībā uz 110 pašvaldībām, ar iebildēm - astoņām pašvaldībām; attiecībā uz vienu pašvaldību - negatīvs atzinums.

Jāteic, ka, Valsts kontroles ieskatā, pašvaldībās konstatēto nepilnību raksturs liecina arī par būtiskiem trūkumiem zvērinātu revidentu darbā. Publisko izdevumu un revīzijas komisijā mēs esam vienojušies, ka Latvijas Zvērinātu revidentu asociācija, strādājot kopā ar Valsts kontroli, mēģinās atrisināt šos jautājumus, lai tad, kad tie zvērinātie revidenti būtu jau, tā teikt, izgājuši cauri kādai no pašvaldībām, nevajadzētu atgriezties... Tad, kad Valsts kontrole iet cauri, tā saka, ka tur ir daudz nopietnu trūkumu. Šai sadarbībai jābūt produktīvai un mērķtiecīgai. Tādējādi tiks arī ekonomēti valsts līdzekļi un laiks.

Pašvaldībās ir konstatēti nelikumīgi maksājumi arī fiziskajām personām, un par šiem gadījumiem es negribētu šeit daudz runāt, jo par to mēs esam daudz lasījuši masu medijos.

Neskatoties uz to, es domāju, ka virzība ir tomēr uz pozitīvo pusi. Lielā cerībā, ka nākošais ziņojums būs stipri, stipri pozitīvāks, jaukāks, skaistāks, ar pozitīvām iezīmēm, es lūdzu jūs, kolēģi, apstiprināt šo pārskatu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

A.Bērziņš. Vienkārši paldies! (No zāles: “Tikai paldies!”)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Latvijas Republikas 2014.gada pārskata par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu”. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa saīsināšanu likumprojekta “Grozījums Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” (Nr.357/Lp12) otrajam lasījumam līdz šā gada 17.novembrim”.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Kolēģi, iepriekšējā sēdē Saeima noteica šo priekšlikumu iesniegšanas termiņu līdz šā gada 30.novembrim. Tomēr, ņemot vērā to, ka šis ir viens no lielākajiem paketes likumprojektiem un pārējie likumprojekti komisijās tiks izskatīti daudz ātrāk, un arī to, ka tas ir saistīts ar Latvijas starptautisko saistību izpildi, aicinu šo priekšlikumu termiņu noteikt piecas dienas no šodienas, tas ir, līdz šā gada 17.novembrim.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa saīsināšanu likumprojekta “Grozījums Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” otrajam lasījumam līdz šā gada 17.novembrim”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2015.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (VIENOTĪBA).

Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir sagatavojusi lēmuma projektu par valsts budžeta likumā noteiktās apropriācijas pārdali, proti, mēs ierosinām pārdalīt apropriāciju 5 miljonu 716 tūkstošu 802 eiro apjomā no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē nodrošināšanas programmas neizlietotā atlikuma Veselības ministrijas apakšprogrammai “Ārstniecība”, precīzi runājot, ārstniecības iestāžu valsts galvotā aizdevuma saistību atmaksai šajā gadā. Šajā lēmuma projektā ir pievienots arī ārstniecības iestāžu saraksts un summa katrai ārstniecības iestādei.

Godātie kolēģi, šis lēmums, ja mēs to pieņemsim, ļaus izlietot minēto summu galvojuma segšanai, un savukārt ārstniecības iestāžu rīcībā paliks vairāk līdzekļu savu tiešo pienākumu pildīšanai un pakalpojumu sniegšanai. Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2015.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 7. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par 2015.gada un 2016.gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē”.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vārdā - deputāte Inguna Sudraba.

I.Sudraba (NSL).

Godātie kolēģi! Valsts kontroles likuma 45.panta pirmā daļa noteic, ka Saeima konkursa kārtībā izvēlas zvērinātu revidentu vai zvērinātu revidentu komercsabiedrību Valsts kontroles gada finanšu pārskata revīzijas veikšanai. Un, lai izpildītu šo likuma prasību, Publisko izdevumu un revīzijas komisija šī gada 8.septembrī izveidoja iepirkuma komisiju, kuru Saeimas Prezidijs apstiprināja 21.septembrī. Savukārt iepirkuma komisija veica nepieciešamās procedūras, kā to nosaka Publisko iepirkumu likums, un konkursa kārtībā par iepirkuma uzvarētāju tika atzīta SIA “Auditorfirma Padoms”.

Es aicinu Saeimu par Latvijas Republikas Valsts kontroles 2015.gada un 2016.gada finanšu pārskata revidentu apstiprināt SIA “Auditorfirma Padoms”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par 2015.gada un 2016.gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Nākamā darba kārtības sadaļa - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Zaķa atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Dzintara Zaķa atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - nav, atturas - 2. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Zaķa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Dzintara Zaķa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 1. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Darba kārtībā lēmuma projekts “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts.

Par šodien paredzēto atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Deputātu Zariņa, Mirska, Raimonda Rubika, Potapkina un Orlova jautājums Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai “Par Ekonomikas ministrijas neizdarībām būvniecības jomā”. Uz to saņemta rakstveida atbilde, kas iesniedzējus neapmierina, bet Ministru prezidente šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Sudrabas, Šimfas, Meijas, Baloža un Platpera jautājumu satiksmes ministram Anrijam Matīsam “Par Liepājas ostas un speciālās ekonomiskās zonas attīstību un kravu piesaisti Latvijas loģistikas sektoram” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministra pienākumu izpildītājs Kozlovska kungs informē, ka šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Elksniņa, Tutina, Agešina, Stepaņenko un Zemļinska jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par Valsts ieņēmumu dienesta darbību” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Elksniņa, Tutina, Urbanoviča, Potapkina un Agešina jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par Valsts ieņēmumu dienesta darbību” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Kūtra, Meijas, Platpera, Šimfas un Baloža jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par likumprojektu “Par valsts budžetu 2016.gadam”” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Elksniņa, Cileviča, Nikonova, Zemļinska un Tretjakas jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par Valsts ieņēmumu dienesta darbību” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministrs informē, ka šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Kūtra, Meijas, Baloža, Mežecka un Šimfas jautājumu finanšu ministram Jānim Reiram “Par likumprojektu “Par valsts budžetu 2016.gadam”” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet ministrs informē, ka šodien nevar ierasties uz atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Zariņa, Agešina, Artūra Rubika, Tutina un Ribakova jautājumu ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai “Par Ekonomikas ministrijas juridiskajiem ārpakalpojumiem enerģētikas jomā” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina. Ministre informē, ka nevar ierasties uz atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Zariņa, Agešina, Artūra Rubika, Tutina un Elksniņa jautājumu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai “Par Ekonomikas ministrijas juridiskajiem ārpakalpojumiem”. Jautājums pāradresēts ekonomikas ministrei, kura informē, ka nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Zariņa, Agešina, Tutina, Pimenova un Ribakova jautājumu ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai “Par Latvijas dabasgāzes tirgus liberalizāciju” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet ministre šodien nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Sudrabas, Meijas, Platpera, Baloža un Mežecka jautājumu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai “Par konkursu uz Eiropas Revīzijas palātas locekļa amatu”. Jautājums pāradresēts finanšu ministram Jānim Reiram. Saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet ministrs informē, ka nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Sudrabas, Meijas, Platpera, Baloža un Mežecka jautājumu izglītības un zinātnes ministrei Mārītei Seilei “Par zinātnes strukturālo reformu” saņemtā rakstveida atbilde iesniedzējus neapmierina, bet ministre informē, ka nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Saistībā ar deputātu Zariņa, Agešina, Artūra Rubika, Tutina un Ribakova jautājumu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai “Par neizpildīto uzdevumu saistībā ar atbildi uz jautājumu par Ekonomikas ministrijas juridiskajiem ārpakalpojumiem enerģētikas jomā”. Jautājums pāradresēts ekonomikas ministrei. Rakstveida atbilde nav saņemta, bet ministre informē, ka nevar ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Kolēģi! Svinot patriotu nedēļu, es aicinu visus apmeklēt jauniešu fotogrāfiju izstādes “Tev mūžam dzīvot, Latvija!” atklāšanu un uzvarētāju apbalvošanu Lielajā vestibilā šodien pulksten 10.30.

Un, pirms beidzam Saeimas sēdi, šodien pusapaļu jubileju svin Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, mēs visi viņu sveicam. (Aplausi.)

Tāpat pusapaļu (plus viens) jubileju svin deputāts Kārlis Seržants, un mēs visi viņu sveicam. (Aplausi.)

Kolēģi! Mums ir jāreģistrējas! Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds deputātei Lolitai Čigānei.

L.Čigāne (VIENOTĪBA).

Cienījamie Eiropas lietu komisijas deputāti! Rīt mums regulārā sēde ir pulksten 9.00, bet 11.00 pie mums viesosies Igaunijas parlamenta Eiropas lietu komisijas deputāti. Tā ka lūdzu visus ierasties uz šo tikšanos.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Vitālijam Orlovam.

V.Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais deputāt Baloža kungs! Cienījamais deputāt Dāldera kungs un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļi! Pulksten 10.00 komisijas telpās notiks komisijas sēde. Lūdzu uz sēdi!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai Saeimas sekretāra biedram un šodienas jubilāram - Gunāram Kūtrim.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Sirsnīgs paldies!

Šobrīd nav reģistrējušies: Jānis Ādamsons, Valters Dambe, Sergejs Dolgopolovs, Ivans Klementjevs, Armands Krauze, Edgars Putra, Veiko Spolītis un Jānis Vucāns.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies, kolēģi! Saeimas sēdi slēdzu!

SATURA RĀDĪTĀJS
12.Saeimas rudens sesijas 12.sēde
2015.gada 12.novembrī

 

Par darba kārtību
   
Par Anrija Matīsa 12. Saeimas deputāta pilnvaru atjaunošanu
(Dok. Nr. 1481)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Par likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (Nr. 433/Lp12)
(Dok. Nr. 1437, 1437A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” (Nr. 434/Lp12)
(Dok. Nr. 1438, 1438A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Ministru kabineta iekārtas likumā” (Nr. 435/Lp12)
(Dok. Nr. 1439, 1439A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā” (Nr. 436/Lp12)
(Dok. Nr. 1441, 1441A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 437/Lp12)
(Dok. Nr. 1457, 1457A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 438/Lp12)
(Dok. Nr. 1458, 1458A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā” (Nr. 439/Lp12)
(Dok. Nr. 1459, 1459A)
   
Informācija par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Valteram Dambem šā gada 12. novembrī
(Dok. Nr. 1460)
   
Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Janīnai Kursītei-Pakulei šā gada 19. novembrī
(Dok. Nr. 1461)
   
Par likuma “Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā” (Nr. 26/Lp12) otrreizēju caurlūkošanu
(Dok. Nr. 1462)
   
Priekšlikums - dep. I.Laizāne
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” (Nr. 334/Lp12) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1050B)
   
Ziņo - dep. M.Šics
   
Likumprojekts “Par Protokolu par tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības ierobežošanu” (Nr. 283/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1455)
   
Ziņo - dep. O.Ē.Kalniņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Zemes ierīcības likumā” (Nr. 223/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1448)
   
Ziņo - dep. A.Meija
   
Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr. 345/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1451)
   
Ziņo - dep. A.Judins
   
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (Nr. 344/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1452)
   
Ziņo - dep. A.Judins
   
Likumprojekts “Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā” (Nr. 262/Lp12) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1456)
   
Ziņo - dep. A.Adamovičs
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (Nr. 267/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1442)
   
Ziņo - dep. K.Šadurskis
   
Par darba kārtību
   
Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (Nr. 330/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1453, 1453A)
   
Ziņo - dep. E.Smiltēns
   
Likumprojekts “Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā” (Nr. 285/Lp12) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1454)
   
Ziņo - dep. O.Ē.Kalniņš
   
Lēmuma projekts “Par Latvijas Republikas 2014. gada pārskata par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu” (Nr. 246/Lm12)
(Dok. Nr. 1449)
   
Ziņo - dep. A.Bērziņš
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa saīsināšanu likumprojekta “Grozījums Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” (Nr. 357/Lp12) otrajam lasījumam līdz šā gada 17. novembrim” (Nr. 247/Lm12)
(Dok. Nr. 1467)
   
Ziņo - dep. A.Latkovskis
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2015. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 248/Lm12)
(Dok. Nr. 1469)
   
Ziņo - dep. K.Šadurskis
   
Lēmuma projekts “Par 2015. gada un 2016. gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē” (Nr. 249/Lm12)
(Dok. Nr. 1476)
   
Ziņo - dep. I.Sudraba
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Zaķa atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas” (Nr. 251/Lm12)
(Dok. Nr. 1482)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Dzintara Zaķa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 252/Lm12)
(Dok. Nr. 1483)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā” (Nr. 253/Lm12)
(Dok. Nr. 1484)
   
Lēmuma projekts “Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā” (Nr. 254/Lm12)
(Dok. Nr. 1485)
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Paziņojumi
  - dep. L.Čigāne
  - dep. V.Orlovs
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs G.Kūtris

 

Balsojumi

Datums: 12.11.2015 09:09:25 bal001
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Janīnai Kursītei-Pakulei šā gada 19.novembrī

Datums: 12.11.2015 09:14:55 bal002
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” (334/Lp12), 2.lasījums, steidzams

Datums: 12.11.2015 09:16:03 bal003
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par Protokolu par tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības ierobežošanu (283/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:17:56 bal004
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Zemes ierīcības likumā (223/Lp12), 3.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:19:05 bal005
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kriminālprocesa likumā (345/Lp12), 3.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:19:45 bal006
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Krimināllikumā (344/Lp12), 3.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:20:41 bal007
Par - 87, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā (262/Lp12), 3.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:21:53 bal008
Par - 66, pret - 20, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” (267/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:27:40 bal009
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ceļu satiksmes likumā (330/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:29:41 bal010
Par - 74, pret - 9, atturas - 1. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.7. Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā (285/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:31:06 bal011
Par - 83, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā (285/Lp12), 2.lasījums

Datums: 12.11.2015 09:39:35 bal012
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas 2014. gada pārskata par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem apstiprināšanu (246/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:40:55 bal013
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa saīsināšanu likumprojekta ''Grozījums Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā'' (Nr.357/Lp12) otrajam lasījumam līdz šā gada 17. novembrim (247/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:42:57 bal014
Par - 74, pret - 0, atturas - 7. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2015.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (248/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:44:30 bal015
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par 2015.gada un 2016.gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē (249/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:45:08 bal016
Par - 84, pret - 0, atturas - 2. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Dzintara Zaķa atsaukšanu no Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas (251/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:45:37 bal017
Par - 87, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Dzintara Zaķa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (252/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:46:08 bal018
Par - 88, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (253/Lm12)

Datums: 12.11.2015 09:46:37 bal019
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Anrija Matīsa ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā (254/Lm12) 

Frakciju viedokļi
2015.gada 12.novembrī

Vadītāja. Labrīt, cienījamie radioklausītāji! Ir noslēgusies Saeimas šodienas sēde, un pēc tās, kā ierasts, ceturtdienās skan raidījums “Frakciju viedokļi”. Deputāti jums pastāstīs par šodien skatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem.

Pirmais šodien runās Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāts Artuss Kaimiņš. Lūdzu!

A.Kaimiņš (LRA).

 

Labdien, cienījamais Latvijas Radio klausītāj!

Svarīgākais, par ko šodien vajadzētu runāt, ir likums “Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, jo 29.oktobrī no Saeimas tribīnes es brīdināju pārējos deputātus, ka deputāta Krauzes (ZZS) iesniegtie priekšlikumi likumprojektā nevis sakārtos radionozari, bet gan pakļaus to vēl lielākam haosam. Šie grozījumi neatbilst ne labai likumdošanas praksei, ne Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm. Ar Krauzes piedāvājumu netiek līdzsvarotas nozares pārstāvju intereses. Gluži otrādi – tas tiek darīts konkrēti politisko partiju ziedotāju interesēs. Piemēram, viens no “Hiti Rossiji” īpašniekiem – Ričards Zakss – ir aktīvs ZZS ziedotājs. Diemžēl Saeimas vairākums manī neieklausījās un Krauzes priekšlikumu atbalstīja. Tādēļ Latvijas Reģionu apvienība vērsās pie Latvijas Valsts prezidenta ar lūgumu šos grozījumus neizsludināt. Par laimi, prezidents saklausīja manas un citu manu kolēģu bažas un nolēma šos grozījumus neizsludināt, bet atgriezt atpakaļ Saeimā, savā argumentācijā lielā mērā pievienojoties Latvijas Reģionu apvienībai, proti, Latvijas ģeopolitiskajā situācijā ir jāmazina ārvalstu informatīvās telpas ietekme uz Latviju. Ir nepieciešama noteikta un skaidra valsts politika attiecībā uz valsts valodas un svešvalodas lietojumu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Bet, ja tu, Latvijas Radio klausītāj, gribi zināt, kas patiesībā notiek Saeimā, skaties sunubuda.tv! Paldies jums!

Vadītāja. Paldies Artusam Kaimiņam no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas.

Nākamajam vārds frakcijas “No sirds Latvijai” deputātam Arvīdam Platperam. Lūdzu!

A.Platpers (NSL).

 

Labdien, cienījamie radioklausītāji!

Šodien Saeimas sēdē bija vairāki nozīmīgi jautājumi, bet šīs nedēļas vispārējās patriotisma noskaņās izcelšanas vērts ir Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijā skatītais Kultūras ministrijas izstrādātais Nemateriālā kultūras mantojuma likuma projekts.

Patriotisms ir savas dzimtenes, valsts mīlestība, kā arī darbošanās tās labā, aizstāvot to kā darbos, tā arī vārdos. Patriotisms ir savas valsts un visu tajā dzīvojošo etnisko grupu mīlēšana, nevis tikai valsts simbolu godināšana. Patriotisma fundaments ir solidaritāte, kas izpaužas izjūtās un rīcībā dažādās situācijās. Patriotisma jūtas veido noteiktu kopības sajūtu raisoši dzimtenes vēstures notikumi. Par patriotiem nepiedzimst, par tādiem kļūst patriotiskās audzināšanas rezultātā. Nemateriālā kultūras mantojuma apzināšanās un nodošana nākamajām paaudzēm ir viens no kopības sajūtu veidojošiem stūrakmeņiem. Diemžēl sagatavotajā Nemateriālās kultūras mantojuma likuma projektā nav aprakstīti konkrēti mehānismi, kā tad šī mantojuma apguve būtu iekļaujama formālajā un neformālajā izglītībā. Neskatoties uz sešus gadus ilgušo izstrādes procesu, nākas atzīt, ka likumprojekts pēc būtības ir brāķis. Tas ir deklaratīvs un apraksta sistēmu, kura jau funkcionē, bet neapraksta, kā sasniegt likuma mērķi, saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu un nodrošināt tā ilgtspēju, nododot to nākamajām paaudzēm. Likumprojektā nav pateikts, kā saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu, kas tiks iekļauts sarakstā. Likumprojektā nav iekļauti konkrēti mehānismi un instrumenti nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai un tā ilgtspējas nodrošināšanai, nododot to nākamajām paaudzēm.

Nemateriālais mantojums ir ne tikai dažādas prasmes, tādas kā amatniecība, dziedāšana, bet arī vērtību un rīcību kopums.

Aicinu deputātus un ikvienu Latvijas iedzīvotāju šajā nedēļā padomāt katram par sevi: kā mana rīcība ikdienā atspoguļo manas vērtības, vai mana rīcība un pieņemtie lēmumi kalpo kā paraugs jaunās paaudzes patriotiskai audzināšanai, kā esmu darbojies savas dzimtenes labā, vai sarkanbaltsarkanās lentītes piespraušana svētku nedēļā apliecina manu patieso pārliecību, gatavību aizstāvēt savu dzimteni kā vārdos, tā darbos?

Paldies pedagogiem, kultūras darbiniekiem, nevalstisko organizāciju biedriem, pašdarbības kolektīvu dalībniekiem, tradicionālo prasmju kopējiem, kuru darbība ikdienā, ne tikai svētku nedēļā, apliecina patiesu patriotismu un dzimtenes mīlestību.

Paldies par uzmanību!

Vadītāja. Paldies frakcijas “No sirds Latvijai” deputātam Arvīdam Platperam.

Nākamajam vārds Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputātam Guntim Belēvičam.

Lūdzu!

G.Belēvičs (ZZS).

 

Labdien, cienījamie radioklausītāji!

Šodien Saeimas sēde nebija gara, bet tā bija ļoti nozīmīga man ne tikai kā Saeimas deputātam, bet arī kā veselības ministram. Saeima šodien nobalsoja par papildu budžeta dotāciju veselības aprūpei šogad, šim gadam, 5,7 miljonu eiro apmērā. Un šī ir nauda, ko man izdevās kā veselības ministram izcīnīt no tiem līdzekļiem, kas palika pāri Latvijai pēc prezidentūras Eiropas Savienībā. Tātad palika pāri 13 miljoni eiro. Vesela virkne ministriju bija dzīvojušas taupīgi... ar prezidentūras līdzekļiem apgājušās taupīgi. Arī Veselības ministrija 24 procentus līdzekļu nebija izlietojusi, un tie līdzekļi no visām ministrijām tika atdoti atpakaļ. Kopā no prezidentūras bija palikuši pāri 13 miljoni eiro, un no šiem 13 miljoniem tātad valdība lēma 5,7 miljonus piešķirt veselības jomai, un Saeima to tikko apstiprināja.

Kam tiks izlietoti šie līdzekļi? Šie līdzekļi tiks izlietoti valsts galvoto aizdevumu atmaksai šogad – tik, cik šogad vēl slimnīcas nav paguvušas samaksāt kredītprocentus un kredīta pamatsummas, jo šogad ir pirmais gads, kad ir jāveic šī atmaksa. Un tikai trīs lielās universitātes slimnīcas – Bērnu slimnīca, Austrumu slimnīca un Stradiņa slimnīca... šā gada nogalē šīm trim slimnīcām ir jāveic atmaksa 5 miljonu eiro apmērā. Un atlikusī nauda ir tātad gan Gintermuižai (psihoneiroloģiskajai slimnīcai Jelgavā), gan vēl dažām slimnīcām. Šie līdzekļi mūsu slimnīcām ir ļoti nepieciešami. Slimnīcas šos līdzekļus bija rezervējušas, bet tagad šī nauda, tātad rezervētā nauda, varēs tikt izmantota slimnīcas funkciju veikšanai, pamatfunkciju veikšanai, un mums pacienti nebūs “jādzen dziļāk” maksas sektorā. Tātad šī bija tāda tiešām nozīmīga diena.

Un nobeigumā es vēl gribu pateikt, ka arī attiecībā uz nākamā gada budžetu mēs neesam rokas nolaiduši, mēs esam... Tātad Veselības ministrija ir iesniegusi Finanšu ministrijai, un nākamās nedēļas sākumā ies uz valdības sēdi... Mēs prasām 10 miljonus eiro papildus nākamā gada budžetam. Šie 5,7 bija papildu dotācija tekošā gada budžetam. Nākamā gada budžetā papildu 10 miljonus eiro medicīnas darbinieku, mediķu algām, un man ir pārliecība, ka mēs šos līdzekļus dabūsim. Straujumas kundze ir to atbalstījusi, un šis jautājums ir saskaņots arī ar Finanšu ministriju.

Jā, tā ka es raugos ļoti cerīgi, un es... Šie abi gadījumi faktiski tikai parāda, cik nozīmīgi ir saglabāt abus amatus – būt gan par veselības ministru, gan par Saeimas deputātu. Tas palīdz piesaistīt papildu līdzekļus veselības nozarei.

Paldies!

Vadītāja. Paldies Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputātam Guntim Belēvičam.

Nākamajam vārds Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputātam Rihardam Kolam.

Lūdzu!

R.Kols (VL–TB/LNNK).

 

Labdien, godātie radioklausītāji! Atskatoties uz šodienas Saeimas sēdi, no Nacionālās apvienības puses vēlētos izcelt, mūsuprāt, būtiskākās aktualitātes.

Šodien, atšķirībā no ierastajām Saeimas sēdēm, lēmām par Valsts prezidenta iesniegtajiem priekšlikumiem, kurus nodevām izskatīšanai Saeimas komisijām. Tāpat nozīmīgi jautājumi bija saistīti ar grozījumiem Krimināllikumā, kā arī Biedrību un nodibinājumu likumā.

Šodien atbalstījām Valsts prezidenta iesniegto grozījumu kompleksu, kas paredz pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību un efektivitāti valsts ārējā apdraudējuma gadījumā. Grozījumi Nacionālās drošības likumā, Nacionālo bruņoto spēku likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā, kas īpaši aktuāli šodienas saspringtajos ģeopolitiskajos apstākļos, ļaus efektīvāk novērst valsts drošības apdraudējumus. Grozījumi paredz precizēt jēdziena “kara laiks” definīciju, kā arī atrunāt amatpersonu funkcijas un pilnvaras valsts apdraudējuma gadījumā. Grozījumi vērsti uz ātru un efektīvu sadarbību un informācijas apmaiņu apdraudējuma gadījumā, un tas ir apsveicams papildinājums, kas kompleksi palīdzēs aizsargāt mūsu valsts suverenitāti no ārējiem draudiem.

Tālāk. Šodien pēdējā lasījumā tika atbalstīti grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā, kuri vērsti uz to, lai nodrošinātu brīvprātīgā darba organizēšanu biedrībās un nodibinājumos. Līdz šim brīvprātīgā darba organizēšanu regulējuši vairāki atsevišķi likumi, taču sakarā ar to, ka ir izstrādāts likumprojekts “Brīvprātīgā darba likums”, nepieciešams ieviest vienotu regulējumu brīvprātīgā darba veikšanas jomā.

Trešajā lasījumā šodien tika pieņemti grozījumi Krimināllikumā, kuri paredz pagarināt papildsoda – probācijas uzraudzības – piemērošanas termiņu līdz pieciem gadiem gadījumos, kad persona ir vainīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pret tikumību vai dzimumneaizskaramību. Šobrīd maksimālais papildsoda piemērošanas termiņš ir pārāk īss, tā laikā nav iespējams pilnvērtīgi īstenot probācijas programmas mērķu sasniegšanu, sociālās uzvedības korekciju. Grozījumi ir atbalstāmi, jo nodrošina sabiedrības drošības un aizsardzības mehānisma pastiprināšanu.

Runājot par Latvijas valsti un tās interesēm, vēlos noslēgt atskatu uz šodienas un šīs nedēļas aktualitātēm. Kā zināms, šī nedēļa Latvijai iekrāsojas sarkanbaltsarkanā karoga krāsā – pienākusi patriotisma nedēļa, kurā atzīmējam gan Lāčplēša dienu, pieminot mūsu brīvības cīnītājus, gan svinam mūsu valsts dibināšanas 97.gadadienu. Šajā valstiski nozīmīgajā nedēļā vēlos teikt paldies visiem tiem, kas savu dzīvi un nākotni saista ar Latvijas valsti. Tāpat kā mēs paļāvāmies uz mūsu brīvības cīnītājiem, ka viņi spēs nosargāt un celt mūsu valsti, mēs šodien paļaujamies uz jums – tiem, kas sargās, godās un cels mūsu valsti.

Lai jums skaista un iedvesmojoša šī nedēļa! Paldies!

Vadītāja. Paldies Nacionālās apvienības frakcijas deputātam Rihardam Kolam.

Nākamajam vārds frakcijas VIENOTĪBA deputātam Vilnim Ķirsim. Lūdzu!

V.Ķirsis (VIENOTĪBA).

 

Labdien, cienījamie radioklausītāji! Šonedēļ tiešām ir tāds svinīgs noskaņojums – šī ir patriotu nedēļa. Un arī Saeimā ir notikuši daudz notikumi, bet es gribu izcelt no tiem visiem divus.

Pirmām kārtām jāteic, ka šodien Valsts prezidents ir atdevis Saeimai atpakaļ, kā jau minēja kolēģis Kaimiņa kungs, šos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā... Man prieks par to. Manuprāt, šie Krauzes kunga iesniegtie grozījumi nekādā ziņā nav akceptējami. Pirms nu jau nedaudz vairāk kā gada mēs visi devām deputāta zvērestu vai svinīgo solījumu, kurā tātad vai nu zvērējām, vai svinīgi solījām aizstāvēt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, bet vēl nav pagājis ne gads – pagājis knapi gads! – un mēs jau esam gatavi lauzt šo solījumu! Proti, ja šie grozījumi stātos spēkā, tad ļoti, ļoti sliktā situācijā nonāktu... nu, latviešu valodas lietojamība. Nu, radiokanālos tāpat... tas būtu vēl sliktāk... Izmainītos saturs... Proti, tas saturs, kas tiek veidots arī krievu valodā šeit uz vietas, Latvijā, – tas kļūst nespējīgs konkurēt pret to saturu, kurš vienkārši tiek retranslēts pa taisno no Krievijas. Šie kanāli, kuri pieder pastarpināti Kremlim, katrā ziņā īsteno viņu tādu... nu, propagandas politiku. Tā ka tas ir absolūti nepieņemami, ka tā notiek! Es ceru, ka tomēr veselais saprāts uzvarēs un tiks atceltas šīs ierosinātās normas. Tas ir absolūti nepieņemami, ka uz trešo lasījumu steigā var tikt pieņemti tik nopietni grozījumi! Iepriekšējā Saeima vairākus mēnešus ilgās debatēs nonāca pie risinājuma... Tagad pēkšņi – vienas nedēļas laikā! – tika iesniegts uz trešo lasījumu, kurā vispār ir pieņemts, ka uz trešo lasījumu drīkst iesniegt tikai, nu, sava veida tādu juridiskās tehnikas... tikai tādus grozījumus, nevis būtiskus vai konceptuālus grozījumus.

Tiktāl par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu.

Otra lieta, ko es gribu izcelt no visa tā, kas šonedēļ notika. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā vakardien, tātad trešdien, tika izskatīts Rīgas domes opozīcijas deputātu iesniegums komisijai... Bet uzsvēršu, ka tā problēma ir ne tikai Rīgā, tā ir vairākās Latvijas pašvaldībās. Proti, ir runa par to, ka opozīcijas – galvenokārt opozīcijas! – deputātiem ir grūtības tikt pie informācijas – konkrētās pašvaldības informācijas, kas viņiem nepieciešama lēmumu pieņemšanai. Un tas izpaužas tā, ka konkrēti deputāti vienkārši lūdz, teiksim, Rīgas gadījumā informāciju par kapitālsabiedrībām (piemēram, lūdz no “Rīgas Satiksmes” vai “Rīgas Ūdens”, vai “Rīgas Siltuma”), jo šī informācija viņiem ir nepieciešama, lai lemtu kaut vai par gada budžetu vai jebkādiem citiem jautājumiem, kas ar to saistīti, bet šīs kapitālsabiedrības šo informāciju nesniedz. Likums šobrīd noteic, ka deputātam ir tiesības iepazīties ar jebkādu informāciju, kas ir nepieciešama viņa darbā. Bet, protams, tas ir interpretācijas jautājums: kāds varbūt uzskata, ka deputātam nevajag iepazīties ar šo informāciju darbam. Tas ir absolūti nepieņemami! Tas faktiski iedragā jebkāda veida demokrātiju! Un arī komisijā kāds šībrīža opozīcijas deputāts minēja, ka arī Saeimā esot šādas problēmas. Bet es absolūti nevaru tam piekrist! Saeimā var veidot parlamentārās izmeklēšanas komisijas, ko arī opozīcijas deputāti aktīvi izmanto. Tāpat ir iespēja uzdot deputātu jautājumus, un to regulāri izmanto opozīcijas deputāti. Turklāt vairākās komisijās sēdes vada... Opozīcijas deputāti vada vairākas Saeimas komisijas (piemēram, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju un Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju). Tā ka komisijām ir pilnas tiesības izsaukt ministru pie sevis un uzdot jebkādus jautājumus. Tātad šeit ir pilnīgi cita situācija. Protams, tas ir arī politiskās kultūras jautājums, jo Saeimā šī pozīcija pret opozīciju izturas, nu, savā ziņā toleranti. Taču, teiksim, daudzās pašvaldībās tā tas absolūti nenotiek, it sevišķi tā tas nenotiek Rīgā.

Un tad mēs nolēmām, ka šeit tiešām ir jāmeklē risinājums, jo iedzīvotāji ievēlē domes deputātus, nevis pozīciju vai opozīciju, un nav pieņemami, ka lēmumu balsojot deputāts pieņem, būdams neinformēts.

Šis ir tāds fundamentāls demokrātijas nodrošināšanas jautājums, un komisijā nolēmām, ka šo jautājumu turpināsim skatīt, veicot papildu izpēti. Un kādā no nākošajām Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēdēm tātad vēlreiz to skatīsim un meklēsim nu jau konkrētus risinājumus.

Tas īsumā par likumdošanas darbu.

Paldies par klausīšanos! Un priecīgu jums šo svētku nedēļu! Paldies! Visu labu!

Vadītāja. Paldies deputātam Vilnim Ķirsim no frakcijas VIENOTĪBA.

Līdz ar to šodienas tiešraide “Frakciju viedokļi” ir izskanējusi.

Paldies, ka klausījāties, un visu labu!

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi