Ināra Mūrniece Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā: neiecietība var novest pie iznīcības

(04.07.2022.)
VideosGallery

Ebreju nācijas sāpes atbalsojas Latvijā, un mēs šodien - Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā - cieņā noliecam galvu nevainīgo upuru priekšā. Viņu piemiņu mēs nodosim nākamajām paaudzēm, pirmdien, 4.jūlijā, piemiņas brīdī pie memoriāla ebreju genocīda upuriem sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. “Ebreju holokausta upuri simboliski liecina, ka neiecietība var novest pie iznīcības, un mums Eiropā ir jāsargā mūsu demokrātiskās brīvības un solidāri jāpalīdz grūtībās nonākušajiem.” 

“Latvija zaudēja savus pilsoņus, un tas bija milzu zaudējums. Šiem Latvijas vēsturē baisākajiem noziegumiem nav attaisnojuma un noilguma,” pauda I.Mūrniece un apliecināja, ka ebreji bija, ir un būs nozīmīga mūsu valsts sabiedrības daļa. 

Piemiņas brīdī I.Mūrniece ar pateicību pieminēja tos cilvēkus, kuri, riskējot ar savu dzīvību, palīdzēja ebrejiem un glāba viņus. “Šiem cilvēkiem humānisma ideāli bija svarīgāki par bailēm, un viņu cēlā rīcība netiek aizmirsta. Viņi bija drosmīgi, jo par glābšanu draudēja pat nāvessods.” 

“Vislabākais pretlīdzeklis humānisma zaudēšanai ir zināšanas, izglītība un empātijas veidošana, lai sarežģītos laikos spētu izdarīt pareizu, humānisma cienīgu izvēli. Holokausts bija vēstures brīdinājums, kur var novest valstiskā līmenī kurināta neiecietība, agresija, rasisms un naids,” teica Saeimas priekšsēdētāja. 

“21.gadsimta Eiropā vēlreiz sastopamies ar dehumanizāciju un naida sludināšanu, ko Krievija vērš pret kaimiņu tautu ukraiņiem. Krievija, aizsedzoties ar safabricētiem draudiem un izdomājumiem, īsteno genocīdu pret ukraiņiem. Krievijas vadītāju ilgstoši kultivētā ksenofobija un lielkrievu šovinisms izlauzies no pagātnes apcirkņiem. Pasaulei jāaptur karš Ukrainā,” pauda Saeimas priekšsēdētāja un izteica pārliecību, ka Krievijas valsts vadītājus un militārpersonas, kas vainojami civiliedzīvotāju slepkavošanā Ukrainā, gaida starptautisks tribunāls. 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720300294321
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 5.oktobrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde