Saeimas komisija rosina Labklājības ministrijas pārdēvēšanu par Labklājības un ģimenes lietu ministriju

(13.05.2009.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrības lietu komisijas deputāti trešdien, 13.maijā, pēc amatpersonu un nevalstisko organizāciju uzklausīšanas atbalstīja ideju pēc Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas (BĢSILM) reorganizācijas Labklājības ministriju (LM) pārdēvēt par Labklājības un ģimenes lietu ministriju. 

„Lai radītu pārliecību un stiprinātu drošības sajūtu sabiedrībā, ka ģimenes lietas tomēr saglabā būtisku nozīmi un ka tā ir valsts prioritāte, aicinām valdību līdz ar funkciju nodošanu parūpēties arī par nosaukumu pārmainīšanu,” teica komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene.

Vairāki komisijas deputāti norādīja uz to, ka, lai gan LM pārņems tikai daļu no reorganizējamās ministrijas funkcijām, ir ļoti svarīgi nosaukumā atspoguļot „ģimene”. Šis vārds ir ietverts 15 Eiropas Savienības dalībvalstu ministriju nosaukumos, tādējādi apliecinot ģimenes lietu nozīmi, un Latvijai nevajadzētu būt izņēmumam, uzsvēra komisijas deputāti. 

LM parlamentārais sekretārs Andrejs Staķis komisijas deputātiem apliecināja, ka tieši LM būs tā ministrija, kas pārņems 90 procentus no BĢSILM tiesību aktiem un lielāko daļu ministrijas darbinieku, kā arī turpmāk izstrādās bērnu un ģimenes lietu politiku un pārraudzīs bērnu tiesību aizsardzību. 

Ministru kabinetā apstiprinātais reorganizācijas plāns paredz BĢSILM funkcijas nodot LM, Tieslietu ministrijai (TM) un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM).

Kā informēja BĢSLIM valsts sekretāre Iveta Zalpētere, bērnu tiesību aizsardzības un adopcijas jautājumus, bāriņtiesu pārraudzību, kā arī bērnu un ģimenes politikas veidošanu plāno pārņemt LM, sabiedrības integrācijas politiku un Uzturlīdzekļa garantiju fonda pārraudzību - TM, savukārt jaunatnes politikas veidošanu un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārraudzību - IZM.

Komisijas deputāti pauda bažas arī par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas turpmāko pastāvēšanu. Lai gan reorganizācijas plānā inspekciju plāno pārņemt LM, tomēr, kā deputātiem apliecināja inspekcijas vadītāja Laila Rieksta ? Riekstiņa, patlaban ir izskanējusi informācija, ka inspekciju varētu pievienot kādai citai institūcijai un tas varētu apdraudēt tās pamatfunkciju īstenošanu.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 25.aprīlī
09:00  Saeimas 2024.gada 25.aprīļa kārtējā sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
17:00  2024.gada 25.aprīļa atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem