Latvijas Republikas 6.Saeimas

rudens sesijas vienpadsmitā sēde

1998.gada 21.oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 6.Saeimas priekšsēdētāja biedrs

Andris Ameriks.

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie deputāti! Pulkstenis ir 9.00. Pasludinu par atklātu 1998.gada 21.oktobra sēdi.

Turpināsim izskatīt jautājumu, kura apspriešanu iepriekšējā Saeimas sēdē pārtraucām, tas ir, Saeimas lēmuma projektu par Antana Sauļus Sauhatas uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Debatēs runāt deputāti nevēlējās. Mēs jau šo jautājumu izskatījām. Atliek mums tikai pieņemt lēmumu balsojot.

Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par Saeimas lēmuma projektu par Antana Sauļus Sauhatas uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Lūdzu balsošanas režīmu! Deputātus lūdzu balsot! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - nav, atturas - 2. Balso 37 deputāti. Lūdzu atkārtot zvanu! Lūdzu godātos deputātus piedalīties balsojumā par šo Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu atkārtot balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 37, pret - nav, atturas - 2. Pārtraukums uz trim minūtēm. Lūdzu frakciju vadītājus mobilizēt savus deputātus darbam! Trīs minūtes ilgs pārtraukums. Līdz pulksten 9.05.

Godātie deputāti! Ja arī pēc šī mazā pārtraukuma nebūs kvoruma, tad Saeimas Prezidijs sanāks uz ārkārtas sēdi, kurā tiks pieņemts lēmums sasaukt ārkārtas sēdi, iekļaujot tajā tos lēmumu projektus un likumprojektus, kas ir mūsu darba kārtībā (iespējams, izņemot atsevišķus punktus, kuri šodien izraisa diskusijas). Taču šī sēde notiks atbilstoši Kārtības ruļļa 42.pantam, tātad darba kārtība tiks paziņota, ārkārtas sēdi atklājot.

Bet šobrīd ir pārtraukums līdz pulksten 9.05.

 

(P ā r t r a u k u m s )

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 6.Saeimas priekšsēdētāja biedrs

Andris Ameriks.

 

Sēdes vadītājs. Godātie deputāti! Pulkstenis ir 5 minūtes pāri deviņiem. Lūdzu, ieņemiet savas vietas! Vēlreiz balsosim par lēmuma projektu par pilsonības piešķiršanu Antanam Sauļum Sauhatam par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Lūdzu balsošanas režīmu! Deputātus lūdzu balsot! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 1, atturas - 1. Sakarā ar to, ka arī pēc pārtraukuma nav zālē kvoruma, kārtējā sēde tiek slēgta. Paziņoju, ka pēc piecām minūtēm Saeimas Prezidijs sanāks uz sēdi un atbilstoši Saeimas Prezidija lēmumam šodien tiks sasaukta ārkārtas sēde. Visticamāk, ka tas būs pulksten 9.30. Taču tas būs atbilstoši Saeimas Prezidija lēmumam.

Tagad lūdzu deputātus reģistrēties kvoruma noteikšanai! Saeimas sekretāra biedru Māri Rudzīti lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus! Lūdzu, noklausīsimies reģistrācijas rezultātus un gatavosimies ārkārtas sēdei pulksten 9.30. Gatavosimies! Es vēlreiz atkārtoju - gatavosimies!

Vēl viens paziņojums, kamēr tiek gatavota izdruka.

Saeimas dienesti lūdz visus jūs, godātie deputāti, nodot šeit, lejā pie tribīnes, visas atslēdziņas, kas ir saistītas ar jūsu individuālajām darba vietām - jūsu skapīšiem, kuros glabājas dokumenti, kā arī atvilktnēm! Vispirms lūdzu atslēgt un pēc tam nodot šīs atslēgas šeit, lejā, mūsu kolēģei.

Reģistrācija jau bija. Izdruka ir sagatavota. Māris Rudzītis nolasīs reģistrācijas rezultātus.

 

M.Rudzītis (6.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Vladilens Dozorcevs, Jānis Jurkāns, Guntis Eniņš, Jānis Kalviņš, Andrejs Krastiņš, Aleksandrs Pētersons, Normunds Pēterkops, Guntars Grīnblats, Andrejs Požarnovs, Andris Tomašūns, Andrejs Panteļējevs, Jānis Lagzdiņš, Ģirts Valdis Kristovskis, Inese Birzniece, Ēriks Zunda, Leonards Tenis, Ludmila Kuprijanova, Ernests Jurkāns, Gunta Gannusa, Ziedonis Čevers, Alfreds Čepānis, Juris Celmiņš, Viesturs Boka, Aleksandrs Bartaševičs, Oļegs Deņisovs, Andris Rubins, Janīna Kušnere, Edmunds Grīnbergs, Odisejs Kostanda, Ervids Grinovskis, Paulis Kļaviņš, Māris Vītols un Roberts Zīle.

 

Sēdes vadītājs. Reģistrācijas rezultāti ir nolasīti.

Godātie deputāti! Saeimas Prezidijs ir pieņēmis lēmumu sasaukt ārkārtas sēdi pulksten 9.30. Darba kārtība, atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa 42.pantam, tiks paziņota, ārkārtas sēdi atklājot. (No zāles deputāts G.Valdmanis: “Tā nedrīkst! 24 stundas iepriekš! Starpsaucieni: “Nemuldi! Nevajag!”)

 

Redaktores: J.Kravale, L.Bumbura

Datoroperatore: B.Strazdiņa

Korektores: D.Kraule, J.Kurzemniece, S.Stikute