Latvijas Republikas 8.Saeimas

rudens sesijas otrā sēde

2006.gada 14.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 14.septembra sēdi.

Pirms izskatām sēdes darba kārtību, daru zināmu, ka ir saņemti lūgumi izdarīt tajā izmaiņas.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu svītrot darba kārtības 14.punktu - likumprojekta „Grozījumi Augu šķirņu aizsardzības likumā” izskatīšanu otrajā lasījumā - līdz turpmākam komisijas lēmumam. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu iekļaut sadaļā „Likumprojektu izskatīšana” likumprojekta „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu gada pārskatiem”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu iekļaut sadaļā „Likumprojektu izskatīšana” likumprojekta „Par konsolidētajiem gada pārskatiem” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu iekļaut sadaļā „Likumprojektu izskatīšana” likumprojekta „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lūgumu iekļaut sēdes darba kārtībā kā pirmo jautājumu Saeimas lēmuma projektu „Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 5.panta pirmo daļu un Saeimas deputātes Ineses Šleseres iesniegumu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, darba kārtība ir mainīta.

Sākam izskatīt sēdes darba kārtību.

Pirmais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 5.panta pirmo daļu un Saeimas deputātes Ineses Šleseres iesniegumu”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

 

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Saeimas deputātes Ineses Šleseres iesniegumu par to, ka viņa noliek deputāta mandātu uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no Latvijas Pirmās partijas Kurzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir Pēteris Simsons.

Komisija ir saņēmusi Pētera Simsona iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 5.panta pirmo daļu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu Pēteri Simsona kungu dot svinīgo solījumu!

P.Simsons.

Es, Pēteris Simsons, atkal uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, vēlreiz Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Simsona kungu parakstīt svinīgo solījumu.

Cienījamie kolēģi deputāti, mums ir jābalso par šo lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Lūdzu deputātu Pēteri Simsonu ieņemt vietu sēžu zālē. Un pateicamies mūsu kolēģei Inesei Šleserei par paveikto 8.Saeimas laikā.

Cienījamie kolēģi, sakarā ar to, ka ir nepieciešamas tehniskas izmaiņas balsošanas sistēmā, Saeimas Prezidijs izsludina 20 minūšu ilgu pārtraukumu.

Tiekamies zālē pulksten 9.25.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es atgādinu, ka vajadzētu vēlreiz ielikt jūsu kartes balsošanas mašīnās.

Cienījamie kolēģi! Pārtraukums ir pagājis.

Turpinām izskatīt sēdes darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Jura Sokolovska, Andra Tolmačova, Vladimira Buzajeva un Nikolaja Kabanova iesniegto likumprojektu „Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Jakovs Pliners ir pieteicies runāt „par”.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Kā jums ir zināms, Vispārējās izglītības likuma 4.panta 14.punkts deleģē Ministru kabinetam uzdevumu noteikt „minimāli un maksimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē”. Pagājušā gada 27.septembrī tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr.735. Tajos paredzēts, ka, piemēram, 1.klasi rajonā, pilsētā var atvērt, ja minimālais skolēnu skaits ir 18, laukos - 8; 10.klasi rajonā, pilsētā var atvērt, ja ir ne mazāk kā 22 skolēni.

Rodas jautājums: ko darīt, ja lauku skolā ir saņemti mācībām 1.klasē nevis astoņi, bet septiņi iesniegumi vai ja pilsētas skolā ir saņemti mācībām 10.klasē nevis 22, bet 18 vai 20 iesniegumi? Agrāk skola un pašvaldība vērsās Izglītības un zinātnes ministrijā un bieži vien saņēma atļauju atvērt klasi ar mazāku skolēnu skaitu. Šodien noteikumu Nr.735 nosacījumi neatļauj ministrijai tādu saskaņojumu parakstīt. Tātad, neatverot atsevišķas klases, bieži vien tās apvieno. Krītas zināšanu kvalitāte, daudziem bērniem ir jābrauc uz citām skolām, liekas rūpes ir arī vecākiem. Pirmām kārtām tiek iznīcinātas mazās lauku skolas - pārsvarā latviešu skolas. Tātad pakāpeniski tiek iznīcināti arī lauki. Cieš arī minoritāšu skolas, jo sevišķi rajonos, kur minoritāšu skaits ir mazāks par 20 procentiem.

Pagājušajā gadā tika slēgtas sešas skolas - cik man ir zināms, viena krievu un piecas latviešu. Šogad - septiņas skolas, un visas tās bija latviešu skolas.

Es uzskatu, ka tā ir liela traģēdija. Četros Latvijas rajonos jau neeksistē neviena minoritāšu skola, septiņos rajonos tām draud likvidācija. Tā arī ir traģēdija.

Es atceros, ka pagājušā gadsimta 70.gados Talsu rajonā padomju vara gribēja likvidēt mazskaitlīgo Virbu skoliņu. Sasauca vecāku sapulci, atbrauca TIN vadītāja un kopā ar viņu Valsts drošības komitejas rajona priekšnieks, apakšpulkvedis, lai tauta klusētu. Vadītāja skaidroja, ka skola ir ekonomiski neizdevīga un ka bērniem būs jābrauc mācīties uz Talsiem. Piecēlās viens krietns darba cilvēks - atceros uzvārdu - Korsaks un pateica, ka skola Jaunpagastā eksistēja gan cara, gan Ulmaņa, gan Hitlera laikos un vai tagad padomju vara šo skoliņu slēgs? Priekšniecība aizbrauca, un skola mierīgi turpināja darbu. Tā strādā arī vēl šodien. Bet mēs tagad katru gadu skolas slēdzam, likvidējam, klases apvienojam. Par bērniem, un pirmām kārtām par lauku bērniem, diemžēl neviens nedomā.

Starp citu, skolotājus darbam apvienotajās klasēs, kuru Latvijā ir simti un simti, neviena augstskola negatavo.

Mēs piedāvājam pieņemt grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Nevis Izglītības likumā, bet Vispārējās izglītības likumā. Normatīvā akta būtība paredz, ka izglītojamo skaitu klasē nosaka skolas nolikums, ko apstiprinājusi vietējā vara, nevis Ministru kabineta noteikumi.

Tātad skola un vietējā pašvaldība noteiks šo minimālo klases piepildījumu. Arī papildu līdzekļus šis lēmums daudz neprasīs.

Es aicinu atbalstīt lauku skolas un pilnvērtīgas klases tajās. Aicinu balsot „par”!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Juris Dobelis pieteicies runāt „pret”.

J.Dobelis (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Nupat jūs redzējāt, kā lēnām lien ārā viena āža kāja - ļoti resna un spalvaina āža kāja. Var teikt, tāds viltības iemiesojums. Viltīga ložņāšana, tēlojot lauku apvidu aizstāvjus, tēlojot lauku mīlētājus. Runājiet jau nu skaidru valodu! Ne jau nu Latvijas lauki jūs interesē. Tur jūs negrib redzēt. Bet jūs interesē… Tūlīt es pateikšu, kas jūs interesē…

Sēdes vadītāja. Cienījamais deputāt, Dobeļa kungs! Ir atļauti izsaucieni no zāles, taču jūs nedrīkstat atbildēt uz šiem izsaucieniem.

J.Dobelis. Jūs esat ieinteresēti saglabāt dilstošās krievu klasītes un ne jau laukos. Jums jau ļoti nepatīk, ka citur, ārpus Rīgas, dzīvojošie dažādu tautību, ne jau nu tikai krievi… Gadās arī citi. Gadās! Nu kaganoviču gan tur nav, vienīgais, lūk! Gadās tādas klasītes, vai ne? Nepatīk jums tas. Jums gribētos savu politiku īstenot dažādās Latvijas vietās. Jums gribētos izmantot dažādo tautību bērnus savas politikas attīstīšanai Latvijā. Un tāpēc jūs te tagad nākat un tēlojat, ka jūs mīlat laukus. (No zāles dep. J.Pliners: „Juri, septiņas skolas šogad slēgtas!”)

Plinera kungs tagad kliedz. Viņš ir manāmi satraucies, tāpēc ka laikrakstā „Diena” šodien viņa portrets ir ierāmēts melnā rāmītī. Atšķiriet laikrakstu „Diena”! Acīmredzot kāds viņu ir tā īpaši apzīmējis…

Tagad ir liekulības kalngals šajā projektā. Tas ir liekulības kalngals, ja tika pateikts, ka nekādas finansiālās ietekmes nebūšot. Vai, cik skaisti!

Kas tātad notiek? Vietējā izglītības iestāde pieļauj, ka būs tādas un tādas grupas, tātad Ministru kabinets ar to vairs nenodarbojas. Bet no kurienes tad tās finanses nāks? Ne jau tā izglītības iestāde viena pati var ar to nodarboties. Tik daudz taču mums visiem būtu jāsaprot! Finanses nāks no pašvaldības vai no valsts, bet ne jau no vietējās izglītības iestādes.

Un tagad iznāk ļoti interesanti. Mēs te runājam par naudas trūkumu izglītības iestādēs, mēs te runājam par to, cik smagos apstākļos strādā skolas un skolotāji, taču tanī pašā laikā mēs mierīgi pasakām tā: „Ministru kabinets neinteresēsies, valsts budžets nav vajadzīgs, pašvaldību budžets nav vajadzīgs. Paši!” Lūk, pati vietējā iestāde visu izdarīšot.

Ļoti interesanti! Protams, ja mēs to ieliksim likumā, tad piespiedu kārtā kaut ko spiedīs. Nedrīkst tā runāt! Nedrīkst izmantot dažādo tautību bērnus savu kaislību apmierināšanai! Nedrīkst tā darīt!

Un, man liekas, ir ļoti nepareizi, ka mēs tik bieži sākam izmantot vai nu kādus valodas jautājumus, vai izglītības jautājumus, lai tēlotu - es uzsveru, tēlotu - kaut kādus minoritāšu aizstāvjus.

Ja tie bērni grib iet latviešu skolās, lai viņi iet! Viņi vismaz iemācīsies kārtīgāk runāt latviešu valodā, un mums nebūs jāklausās tā briesmīgā latviešu valodas kropļošana, kas reizēm notiek Saeimā.

Aicinu balsot „pret”.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 45, atturas - 13. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Jura Sokolovska, Andra Tolmačova, Vladimira Buzajeva, Nikolaja Kabanova un Andreja Aleksejeva iesniegto likumprojektu „Grozījums Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Juris Sokolovskis. (No zāles dep. J.Dobelis: „Jaša, tu runāt neiesi?”)

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs ilgi apspriežam šo Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanu. Jau otro Saeimu pēc kārtas. Tomēr vienu ļoti svarīgu momentu mēs esam palaiduši garām. Kad kāds biznesmenis vai uzņēmējs grib būvēt māju vai kādu citu objektu pilsētā vai laukos, pēc likuma ir jārīko publiska apspriešana. Un tad šā rajona iedzīvotāji var izteikt visus „par” un „pret”, var izteikt savus priekšlikumus un savus iebildumus. Tas ir pēc likuma.

Taču šinī gadījumā veidojas tāda situācija, ka nodokļu maksātāji maksās milzīgu naudu, simtiem miljonu latu, bet viņu viedokli neviens nav prasījis, vai viņi grib no saviem nodokļiem būvēt tik milzīgu projektu. Varbūt viņi ir ar mieru uzbūvēt par 10 vai 15 miljoniem normālas bibliotēkas ēku. Un paradokss ir tas, ka, ja nebūtu bijis šā Gaismas pils projekta, normāla bibliotēka jau sen būtu uzcelta un jau uzņemtu apmeklētājus.

Godātie kolēģi! Ir ļoti svarīgs moments: mēs neesam prasījuši, ko domā nodokļu maksātāji, ko domā Latvijas iedzīvotāji. To, vai viņi ir ar mieru tērēt tik milzīgu naudu laikā, kad vēl nav atrisinātas daudzas sociālās problēmas. Mēs redzējām šo piketu, kas stāvēja blakus Saeimai, šos denacionalizēto namu īrniekus. Nākamgad daudziem no viņiem draud izlikšana no dzīvokļa.

Godātie kolēģi! Izdevniecības nami „Petits” un „Fenster” rīkoja aptaujas akciju. Tie aptaujāja savus lasītājus, ko viņi īsti domā par Gaismas pils celtniecību. Paskatieties! (No zāles dep. Dz.Rasnačs: „Parādi, nevar redzēt! Parādi tuvāk!”; dep. J.Dobelis: „Apstaigā visus!”) Aptaujā ir piedalījušies vairāk nekā 10 000 konkrētu cilvēku, konkrētas ģimenes, kuru vairākums - 94% - ir izteikušies „pret”. Viņi saka tā: „Mums ir vajadzīga bibliotēka, nevis Gaismas pils.”

Un noslēgumā es gribu nocitēt vienu vēstuli, kuru mēs saņēmām akcijas laikā. Kāda sieviete raksta: „Vispirms ir jāpabaro bērni un veci cilvēki, bet pēc tam var būvēt pilis!”

Sēdes vadītāja. „Pret” pieteicies runāt deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija „Jaunais laiks”).

Labrīt, godātie kolēģi! Varētu jau nepagodināt ar uzmanību šo vienu no kārtējiem PCTVL piedāvātajiem projektiem, un tomēr… Atverot šodien no rīta aģentūras LETA ziņu lapu, atrodu Tautas partijas preses relīzi ar interesantu virsrakstu. Tautas partija apgalvo, ka „Jaunais laiks” slepeni ir vienojies ar PCTVL balsot „pret” bibliotēkas celtniecību. (No zāles dep. J.Dobelis: „Nū-u!”) Nu laikam pozitīvās domāšanas kampaņas ietvaros ir atvērta jauna sadaļa „Pozitīvas domas par politiskajiem konkurentiem”. Un tad vēl ir rakstīts, ka dezinformāciju ir sagatavojusi Una Pušpūra - Tautas partijas Saeimas frakcijas preses sekretāre. Lagzdiņa kungs, nu parunājiet ar preses sekretāri kādu biezāku vārdu, jo te, cita starpā, ir rakstīti arī tādi vārdi: „Partija „Jaunais laiks” slepeni vienojusies ar PCTVL balsot par grozījumiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā, kas nozīmē Gaismas pils būvniecības apturēšanu.” Tautas partija, nu tā melot gan nevajag! Turpiniet melot televīzijā un radio par Gundaru Bērziņu…

Sēdes vadītāja. Šadurska kungs, lūdzu, runājiet par konkrēto likumprojektu!

K.Šadurskis. Jā, paldies! … par Gundaru Bērziņu, par Helēnu Demakovu, par premjeru Kalvīti. Nu tur jums tēvs un skolotājs ir tā kā gana naudiņas ielicis kasītē…

Bet tagad par pašu projektu. Mēs atceramies, ka Inguna Rībena, uzsākot kultūras ministres darbu Repšes valdībā, bija tā, kas bez lieka trokšņa sāka nopietni strādāt pie Nacionālās bibliotēkas projekta.

Pirmām kārtām šajā krājkasītē gan tajā brīdī naudas nebija, bet no iztērētajiem 36 miljoniem, kas bija kaut kur aizklīduši no privatizācijas naudas, Rībenai izdevās atgūt 9 miljonus no „Latvijas Kuģniecības” privatizācijas līdzekļiem. Tajā laikā Valsts kasē pat nebija atvērts konts, kur šos līdzekļus glabāt. Tika veikta sākotnējā projekta ekspertīze, tika meklēti līdzekļi, tika konstatēts, kādā stadijā vispār ir projekts, tika sākts risināt zemes darbus, ko diemžēl Tautas partijas ministre spēja tikai tādā veidā atrisināt, ka Satversmes tiesai nācās grozīt likumu. Bet nu ko lai dara? Darba stils ir dažāds. Daži strādā un īpaši par to daudz nerunā, Demakovas kundzei ir daudz vārdu, bet maz reāla darba.

Bet nu par paša projekta būtību. Protams, šis projekts prasa aktualizāciju. Protams, ka šajā projektā, kas ir radies pirms daudziem gadiem, nevarēja ņemt vērā to tehnoloģiju attīstību, kas ir notikusi pēdējos gados. Protams, ka pie šā projekta ir jāstrādā. Protams, ka ir jāatmet Demakovas kundzes „Trīs brāļu” politika, bet nopietni jāstrādā pie šā projekta.

Un, protams, ir jābūt naudai gan bērniem, gan sirmgalvjiem, gan Nacionālajai bibliotēkai.

Godātā Tautas partija! Es saprotu, ka vēlēšanu tuvums jūs aicina uz arvien lielākiem un bezkaunīgākiem meliem, bet nu drusku saglabājiet ticamību arī saviem vārdiem.

Protams, „Jaunais laiks” neatbalstīs šo projektu.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 59, atturas - 5. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Aleksandra Golubova, Oļega Deņisova, Martijana Bekasova, Sergeja Fjodorova un Igora Solovjova iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Dzintars Ābiķis ir pieteicies runāt „pret”.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es šeit netaisos nodarboties ar demagoģiju, kā to mēs tikko dzirdējām no cienījamā deputāta Šadurska puses, jo par jūsu nerakstīto vienošanos ar PCTVL jau liecina jūsu balsojumi budžeta sakarā. Un to, ka jūs mākat ātri skriet un nodarboties ar demagoģiju, mēs visi labi zinām. Vienīgi ar tiem praktiskajiem darbiem jums parasti iet tā vājāk, un tāpēc es runāšu tikai par lietu.

Šodien, es domāju, visiem klātesošajiem, kuri grib atbalstīt šo PCTVL likumprojektu, vajadzētu aiziet uz Nacionālās bibliotēkas vienu no ēkām, kas atrodas tepat blakus mūsu komisiju ēkai, un apskatīties, kādos apstākļos bibliotekāri strādā. Tur starp stāviem ir iebūvēti pārsegumi. Līdz ar to katras telpas augstums ir kļuvis divreiz mazāks. Ejot starp plauktiem, ir jāpagriežas sāniski, lai cilvēki varētu tur vispār pārvietoties. Bibliotēkā Elizabetes un Krišjāņa Barona ielu krustojumā ir tik ierobežots vietu skaits, ka vecāko klašu skolēni vienkārši netiek bibliotēkā ielaisti, jo fiziski tas nav iespējams. Ir izveidojušās garas rindas, jo studenti un vecāko klašu skolēni vienkārši fiziski netiek iekšā, jo sēdvietu un telpu ir daudz par maz.

Vai tiešām jūs, cienījamie kolēģi no PCTVL, gribat, lai Latvijā iestātos tumsonība, jo cilvēkiem nebūs pieejamas normālas lasītavas, nebūs pieejami bibliotēku fondi? Jo šodien Nacionālā bibliotēka ir izvietota septiņās ēkās. Tas ārkārtīgi traucē bibliotēkas darbu un bieži vien padara bibliotēkas fondus vienkārši nepieejamus, jo tos nav kur izvietot, lai tie būtu pieejami lasītājiem.

Es esmu ticies ar Latvijas novadu, ar mazo pagastu bibliotekāriem, un visi kā viens apgalvo: „Nacionālā bibliotēka ir vajadzīga!” Viņi visi ir patiesi priecīgi, ka šā projekta ietvaros ir izveidots vienots bibliotēku tīkls un Nacionālās bibliotēkas krātuve tagad kļūst pieejama jebkurā pagastā.

Un tāpēc, cienījamie kolēģi, vēršanos pret Nacionālās bibliotēkas celtniecību es nevaru nosaukt nekā citādi, kā vien par tumsonību.

Aicinu balsot „pret”!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs runās „par”. (No zāles dep. J.Dobelis: „Lai dzīvo tumsonība!”)

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tavā mutē…

Cienījamie kolēģi! Mūsu frakcija, Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija, piedāvā šodien savu redzējumu - grozījumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā. Ko mēs piedāvājam? Mēs ļoti labi zinām, ka tam projektam, kurš saucas „Gaismas pils”, jau ir vairāk nekā 40 gadu. Pa to laiku mainījušies gan materiāli, gan arī celtniecības tehnoloģijas. To var saprast pat nesaprotošais Dobelis. Tas viss ir mainījies. Un tāpēc mēs uzskatām, ka tagad tie 39 miljoni, kuri bija kādreiz, tā teikt, ielikti tajā bibliotēkas cenā… ka tagad tā summa pārvērtusies par vairāk nekā 160 miljoniem.

Vai jūs aizmirsāt par to, ka nākamajā gadā būs atcelti īres griesti un daži tūkstoši cilvēku var tikt izlikti uz ielas? Nākamajā gadā tā naudiņa būs vajadzīga šim mērķim - šīs problēmas risināšanai. Nākamajā gadā, gribat vai negribat, nauda būs vajadzīga arī tam, lai izdzīvošanas minimumu pielīdzinātu tām minimālajām algām un minimālajām pensijām, kuras valsts atļaujas maksāt strādājošajiem un pensionāriem.

Tāpēc un arī sakarā ar to, ka bija tikai šā projekta ekspertīze, kā to apliecināja Šadurska kungs, bet konkursa nebija, mēs savā likumprojektā paredzam noteikt, ka Ministru kabinetam līdz 2008.gada 18.novembrim vajag sarīkot konkursu un izvēlēties tieši bibliotēkas projektu, nevis „Gaismas pils” projektu, un tikai tad uzsākt jaunus darbus.

Un otrais, ko mēs ierosinām. Mēs ierosinām, ka, ja nu valsts visu šo projektu finansē no valsts naudas, no mūsu iemaksām budžetā, tad, atvainojos, visiem pakalpojumiem šajā bibliotēkā jābūt bez maksas.

Un dažus vārdus pateikšu arī Ābiķa kungam. Ābiķa kungs, neaizmirstiet, ka katram no vecāko klašu skolēniem mājās stāv kompjūters un, ja viņi gribēs, viņi dabūs no turienes visu informāciju! Un jau tagad var piekļūt jebkurai informācijai, jebkurai grāmatai. Jūs laikam to nezināt. Ļoti ilgi sēžat šeit, bet varbūt pat nezināt, kas ir kompjūters. (No zāles: „Glups komentārs!”)

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 58, atturas - 5. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Augu aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Andrejs Naglis runās „par”.

 

A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Augsti godātais Prezidij! Kolēģi deputāti! Šodien mēs saņēmām Ministru kabineta izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Augu aizsardzības likumā” (reģistrācijas numurs 1849).

Jā, tieši šodien aprit gads, kopš es, Latgales lauku cilvēks, Latvijas Pirmās partijas frakcijas deputāts, vērsos pie valsts amatpersonām un masu saziņas līdzekļiem ar neatliekamu pieprasījumu sākt jau tuvākajā laikā risināt jautājumu par latvāņu iznīcināšanu Latvijas laukos un arī pilsētu teritorijās.

Es toreiz solīju: „Man ir sagatavota dāvana no Rēzeknes rajona Dekšāres pagasta nevīžīga zemes īpašnieka - tas ir, maiss ar ļoti kvalitatīvām latvāņu sēklām, apmēram viens miljons sēklu. Ja kāda no ministrijām izrādīs vienaldzību šīs problēmas risināšanā, tad esmu ar mieru bez maksas iesēt pie šīs ministrijas durvīm vai Ministru kabineta loga šo brīnišķo augu, lai tas augtu tik ilgi, kamēr to Latvijā pilnībā iznīcinās.”

Paldies Dievam, toreiz mans aicinājums un ultimāts tika uzklausīts un man nebija jāsēj latvāņi pie ministrijām! Tika izveidota darba grupa pie Vides ministrijas un Zemkopības ministrijas, un tika izstrādāti Ministru kabineta noteikumi, kuri paredz piešķirt atbalstu latvāņa izplatības ierobežošanai.

Šis indīgais augs Latgalē ir sastopams visos rajonos. Kopumā pa visu Latviju tas pašreiz varētu būt apmēram 20 000 ha lielā platībā, un 2010.gadā tas varētu jau aizņemt vairāk par 30 000 ha.

Tātad, kolēģi deputāti, šis likumprojekts ir jāatbalsta, un ir ļoti nopietni pie tā jāstrādā, pievēršot lielu uzmanību tam, ka atbildība jāprasa no zemes īpašniekiem un pašvaldību vadītājiem, un paredzot izdarīt grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, jo mēs nevaram pieļaut to 15 miljonu latu izniekošanu, kurus Ministru kabinets ir piešķīris šīs programmas realizēšanai. Mums, likumdevējiem, ir jāpanāk precīzu pantu iestrāde šajā likumā, lai tālāk Ministru kabinets varētu izdot noteikumus par invazīvo augu sugu iznīcināšanas (nevis ierobežošanas!) kārtību un metodēm, kā arī noteikumus par darba drošības prasībām latvāņu iznīcināšanā.

Es, ieinteresēts lauku cilvēks, deputāts, pateicos Ministru kabinetam par uzsākto darbu, bet iestrādātajos noteikumos tomēr saskatu daudzas nepilnības. Liekas gan, ka šos noteikumus ir rakstījuši un apsprieduši laikam pilsētnieki, nevis laucinieki. Te ir runa par maksimālo izmaksu, subsīdiju aprēķināšanu, par invazēto platību apzināšanu un vidējā augu blīvuma aprēķināšanu šajās platībās, kā arī par nepieciešamo dokumentu iesniegšanu Lauku atbalsta dienestam. Paredzētais termiņš šovasar bija divas nedēļas pēc laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” publicēto Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās. Rezultāts ir tas, ka pa visu Latviju paspēja pieteikties tikai 28 pretendenti.

Ir skaidrs, ka ir ļoti daudz un nopietni jāstrādā pie likuma noteikumu un programmas izstrādes, lai atvēlētie miljoni neaizietu nebūtībā, nesasniedzot nosprausto mērķi, kas ir pilnīga latvāņu iznīcināšana Latvijā.

Tāpēc vēlreiz aicinu atbalstīt šo likumprojektu, jo tas ir ļoti vajadzīgs lauku cilvēkiem, zemkopjiem. Balsosim „par”!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis „par”, neviens deputāts nav pieteicies runāt „pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputāta Māra Grīnblata, Jāņa Straumes, Jura Dobeļa, Pētera Tabūna, Dzintara Rasnača, Imanta Kalniņa un Annas Seiles iesniegto likumprojektu „Par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi mājokļa īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Māris Grīnblats ir pieteicies runāt „par”.

M.Grīnblats (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie Saeimas deputāti! Apvienība „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK atkārtoti piedāvā trīs likumprojektus, kas skar nodokļu un nodevu jomu. Šie likumprojekti ir sagatavoti Roberta Zīles vadībā, un mēs tos atkārtoti piedāvājam tāpēc, ka pēdējo četru mēnešu laikā iemesli, kuru dēļ šādi likumprojekti ir vajadzīgi, ne tikai nav mazinājušies, bet palikuši tikpat spilgti, ja ne vēl spilgtāki nekā agrāk.

Neapšaubāmi, inflācija Latvijā ir stabili augsta, un nav īpašu pazīmju, ka tā tuvākajā laikā samazināsies. Nekustamo īpašumu cenas, ja rēķina viena m2 cenu attiecībā pret vidējiem ienākumiem Rīgā un tai tuvākajās pilsētās, ir Eiropas un pasaules dārgāko pilsētu līmenī. Atsevišķi uzņēmēji arvien biežāk spriež par lēta darbaspēka ievešanu no NVS vai citām valstīm - ievešanu uz ārzemēm aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju, Latvijas pilsoņu, galvenokārt latviešu, vietā. Tādējādi redzam, ka mūsu likumprojekti ir pietiekami pamatoti. Neapšaubāmi, prognozētā nekustamā īpašuma cenu pieauguma apstāšanās tā arī nav notikusi. Daudzi cer uz šo cenu tālāku augšanu. Tas nosaka aktivitātes nekustamo īpašumu tirgū, un tam apstāklim ir ļoti spēcīga ietekme uz inflāciju. Neizdevīgi un netaisnīgi nodokļi, kas nesamērīgi gulstas tieši uz mazāk turīgiem un vidēji turīgiem cilvēkiem un atstāj beznodokļu zonā daudzus ļoti turīgus, spiež emigrēt un meklēt labākas peļņas iespējas ārpus Latvijas. Savukārt lieli izdevumi par nekustamā īpašuma iegādi samazina mājsaimniecībām izdevumus par citām vajadzīgām precēm un pakalpojumiem.

Šajā sakarībā likumprojekts „Par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi mājokļa īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā” attiecas gan uz individuālo dzīvojamo māju apbūvi, gan uz daudzdzīvokļu māju apdzīvojamo daļu. Mēs piedāvājam diferencētas nodokļu likmes par īpašumu reģistrāciju zemesgrāmatā, būtībā progresīvās likmes, kuras izpaužas tā, ka, nododot īpašumu laulātajam, bērniem vai citiem tuvākajiem radiniekiem, likme ir nulle procentu, ja īpašums nepārsniedz 200 000 latu, un tikai 0,5% par katru latu, kas pārsniedz 200 000 latu (arī šo tuvāko radinieku starpā). Savukārt fiziskajām personām, kas ir Latvijas rezidenti, likme, iegādājoties pirmo mājokli, ir tikai 0,1% tajos gadījumos, ja īpašuma vērtība nepārsniedz 200 000 latu. Savukārt visos gadījumos, kad vērtība pārsniedz 200 000 latu, likme ir kāpjoša, attiecīgi viens, trīs, pieci un pat septiņi procenti, ja īpašumi ir ļoti vērtīgi, tas ir, vairāk par 600 000 latu. Gadījumos, kad bieži vien tiek slēpta šī vērtība, mēs nosakām, ka nodeva ir aprēķināma pēc augstākās vērtības (vai nu līgumā norādītā summa, vai kadastrālais novērtējums, vai arī novērtējums, ieķīlājot nekustamo īpašumu kredītiestādē). Būtisks jaunums ir tas, ka šī nodeva tiek ieskaitīta pašvaldības budžetā, tādējādi mazinot tos zaudējumus, kas varētu īslaicīgi rasties sakarā ar izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšanā un lielākajās atlaidēs. Tiek noteikts, ka no valsts nodevas tiek atbrīvotas tādas būtiskas grupas kā fiziskās personas, kas privatizējušas valsts vai pašvaldību daudzdzīvokļu mājās esošos dzīvokļus. Visbeidzot tiek dota iespēja pašvaldībai gadījumos, kad uzrādītā darījuma summa tomēr ir aizdomīgi zema, vērsties Tieslietu ministrijā un ar īpaši izveidotas darba grupas palīdzību konstatēt tirgus vērtībai tuvinātu (tātad īstenībai, patiesībai vairāk atbilstošu) vērtību, un galīgo lēmumu šādos gadījumos pieņem tieslietu ministrs.

Uzskatām, ka šis pasākumu kopums ļaus mazināt nekustamā īpašuma cenu pieaugumu un veiksmīgāk vairot arī pašvaldību ienākumus, kā arī taisnīgāk sadalīt nodokļu slogu atbilstoši iedzīvotāju patiesajiem ienākumiem.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt „pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - nav, atturas - 58. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Grīnblata, Jāņa Straumes, Jura Dobeļa, Pētera Tabūna, Dzintara Rasnača, Imanta Kalniņa un Annas Seiles iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Anna Seile ir pieteikusies runāt „par”.

A.Seile (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Sakarā ar to, ka ļoti ir aktualizējies nekustamā īpašuma tirgus, aizvien biezāki kļūst tie maciņi nekustamā īpašuma tirgotājiem, it sevišķi tiem, kas veic darījumus par ļoti lielām cenām. Un aizvien samazinās ienākumi un palielinās nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi tiem cilvēkiem, kuri ilgstoši dzīvo savos nelielajos īpašumos, jo kadastrālā vērtība ārkārtīgi pieaug šo tirdzniecības darījumu dēļ. Tāpēc mēs, frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, esam ierosinājuši vairākus labojumus Nekustamā īpašuma nodokļa likumā. Šis ir viens no Roberta Zīles sastādītajā likumprojektu paketē esošajiem sagatavotajiem likumprojektiem.

Vispirms mēs ierosinām aizstāt likmi „1,5% no īpašuma kadastrālās vērtības” ar „0,5%”, tātad trīs reizes samazināt nekustamā īpašuma nodokļa likmi, lai neciestu tie cilvēki, kuri pastāvīgi dzīvo savos īpašumos un izmanto šos īpašumus ražošanai.

Tālāk. Ļoti nopietns ierosinājums, lai kaut cik arī spekulatīvo darījumu veicēji maksātu nodokļus valsts budžetā, ir tā norma, ka tiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli visi īpašumi, kuri pārsniedz 100 000 latu vērtību. Tātad - mājokļi, būves, ēkas, kuras pārsniedz 100 000 latu vērtību, ja tajos cilvēks nedzīvo pastāvīgi un ja šie īpašumi netiek izmantoti arī saimnieciskās darbības veikšanai. Jo parasti ir tā, ka uzpircēji iepērk īpašumus, pagaida kādu laiku, kamēr pieaug cena, un tad pārdod šos īpašumus tālāk.

Šie grozījumi var būt ļoti vērtīgs papildinājums pašvaldību budžetiem, jo nekustamā īpašuma nodoklis ir tiešs iekasējums pašvaldību budžetos, no kuriem savukārt var sniegt palīdzību trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, kā arī sniegt atbalstu kultūras pasākumiem, veselības aizsardzībai un citām jomām, par ko ir atbildīga pašvaldība.

Taču, tā kā tomēr šī tirdzniecība ar nekustamajiem īpašumiem nebeidzas un cenas pieaug, mūsu likumprojektā paredzēts, ka, ja nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība pieaug vairāk nekā par 25 procentiem, tad aplikt drīkst tikai to daļu, kas… kārtējam gadam aprēķinātais zemes nodoklis par zemi nedrīkst pārsniegt 25 procentus gadā neatkarīgi no kadastrālās vērtības pieauguma.

Godātie deputāti! Arī Ministru kabinets ir sācis domāt par izmaiņām šajos likumos. Mēs esam sagatavojuši veselu paketi, un mūsu likumprojektos ietvertie ierosinājumi var sniegt lielu palīdzību un paātrināt attiecīgu likumu pieņemšanu Saeimā.

Lūdzam atbalstīt mūsu sagatavoto likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt „pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - nav, atturas - 60. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Grīnblata, Jāņa Straumes, Jura Dobeļa, Pētera Tabūna, Dzintara Rasnača, Imanta Kalniņa un Annas Seiles iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Imants Kalniņš ir pieteicies runāt „par”.

I.Kalniņš (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamā Saeima! Es ceru, ka laikposms starp iepriekšējo mūsu mēģinājumu iesniegt šo likumprojektu un šodienu ir bijis pietiekami liels, lai spētu novērtēt šos grozījumus un atbalstīt tos šodien.

Atgādinu, ka minētais likumprojekts nosaka jaunu formulu mēneša neapliekamā minimuma aprēķināšanai, nosaka nodokļa likmes samazināšanu par katru apgādībā esošu nepilngadīgu bērnu, nosaka kārtību, kādā stājas spēkā nodokļa likmes samazināšana no 25 līdz 15 procentiem, un kārtību, kādā stājas spēkā nodokļa ieņēmumu sadalījums starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Gribu jums atgādināt, ka šie grozījumi ir saskaņoti ar Pašvaldību savienību, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Darba devēju konfederāciju.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt „pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 14, atturas - 24. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījumi Sporta likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Borisa Cileviča, Ivana Ribakova, Vitālija Orlova, Valērija Agešina, Andreja Klementjeva, Alekseja Vidavska un Aleksandra Bartaševiča iesniegto likumprojektu „Grozījums Pilsonības likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Valērijs Agešins ir pieteicies runāt „par”.

V.Agešins (politisko organizāciju (partiju) apvienības „Saskaņas Centrs” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs esam pārliecināti, ka represētos nedrīkst šķirot pēc pilsonības kritērijiem. Visi represētie taču ir vienādi - gan pilsoņi, gan nepilsoņi, gan Rīgas geto, gan Salaspilī, gan citās koncentrācijas nometnēs turētie. Cilvēki bieži cieta bez vainas. Kā vieniem, tā otriem ir lielas veselības problēmas, un valstij ir viņiem jāpalīdz. Represēto personu vidū ir gan latvieši, gan krievi, gan ebreji.

Diemžēl represētajiem nepilsoņiem nav paredzētas nekādas papildu sociālās garantijas. Sakarā ar to politisko organizāciju (partiju) apvienība „Saskaņas Centrs” ierosina izdarīt Pilsonības likumā grozījumu - papildināt likuma 2.pantu „Piederība pie Latvijas pilsonības” ar jaunu 6.punktu šādā redakcijā: Latvijas pilsoņi ir „Latvijā dzīvojošās personas, kuras tika represētas nacistiskā un komunistiskā režīma laikā”.

Lūdzu balsot „par”!

Paldies.

Sēdes vadītāja. „Pret” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Nu ļoti savdabīgs pilsonības iegūšanas paņēmiens. Tevi norepresē, un tu uzreiz kļūsti par pilsoni. Jāsaka, te vairs nav „āža kāja”, te jau rēgojas daudz varenāks dzīvnieks - mamuts vai kaut kas no brontozauriem vai dinozauriem. Lūk! Varbūt atgādināt iesniedzējiem dažus gadījumus no komunistiskā režīma laika? Kā tad notika tās represijas? Un kā tad rīkojās tie komunistiskie gnīdas tajos laikos? Vispirms atnāca viens, pratināja otru, spīdzināja, šad un tad nošāva, šad un tad izsūtīja.

Tad atnāca cits. Tas to pirmo spīdzinātāju represēja, pratināja, šad un tad nošāva, šad un tad izsūtīja. Daži palika dzīvi. Viens otrs vēl šodien ir dzīvs un vesels. Sveikā izbraucis cauri visām nometnēm, bet skaitās represētais. Nu tad labi ātri dosim šim to pilsonību!

Interesanti gan! Laikam ļoti savdabīgs piedāvājums. Diez vai kādu valsti vēl varētu šeit nosaukt, kur kaut kas līdzīgs notiek.

Es gribētu atgādināt par vecāka gadagājuma vienu otru no bijušajiem represētajiem, kuri šeit ieradās nelikumīgi un kuri šeit dzīvo nelikumīgi kā civilokupanti. Par ko tad te ir runa? Un tagad vēsā mierā viņš vienkārši kļūst par Latvijas Republikas pilsoni. Nekas viņam nav jādara! Ne viņam ir jāzina… Kur nu latviešu valodu tāds lai zinātu! Tas būtu par traku kaut ko tādu no viņa prasīt! Nemaz nerunāsim par vēsturi! Ja jau ir tādi jaunāki, kuri nav represēti un ir pilsoņi, bet nezina ne Latvijas Republikas vēsturi, ne simboliku pazīst, ne kaut ko tamlīdzīgu, tad ko no šādiem prasīt! Jā, nu, redziet, te atkal ir tās liekulīgās rūpes par kaut ko, labi saprotot, ka jēgas nebūs nekādas, labi saprotot, ka tā ir vienkārši grābstīšanās gar Pilsonības likumu.

Viens ir skaidrs: šis esošais Pilsonības likums dod pārāk daudz iespēju to kariķēt, grozīt, variēt un vēl nezin ko ar to darīt. Tāpēc man ir jāatgādina, ka apvienība „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir piedāvājusi un vēl vienu reizi piedāvās izbeigt šo te ākstīšanos, šāda veida naturalizācijai pielikt punktu un pāriet pie citiem rādītājiem un mērauklām, vērtējot pilsonības pretendentus. Kamēr būs šāds Pilsonības likums, kur ir, es nezinu, jau vesela penteru rinda, kas var būt Latvijas Republikas pilsoņi, nemaz nerunājot, protams, par tiem, kas tādi ir un kas ir likumīgi tādi. Šeit jau visvisādi papildinājumi ir bijuši. Nu tagad vēl papildināsim ar šitiem te...

Tā ka nesapņojiet, lūdzu! Jūsu savdabīgās rūpes ir labi saprotamas, bet tādēļ jau šeit atrodas tāda apvienība kā „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, kuras svētākais pienākums ir tādus kā jūs nolikt pie vietas. Un es ceru, ka šis balsojums jums to skaidri parādīs.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis „par”, viens - „pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 63, atturas - 2. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Andreja Klementjeva, Vitālija Orlova, Valērija Agešina, Alekseja Vidavska un Borisa Cileviča iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju.

Vai Dzintars Rasnačs ir pieteicies runāt „pret”? „Par”? Lūdzu! (No zāles dep. A.Klementjevs: „Paldies, Dzintar!”)

Dz.Rasnačs (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Atraitņu pensijas jautājumu šī Saeima mēģina risināt, šķiet, jau desmito vai piecpadsmito reizi, un kārtējo reizi mēs nododam komisijām kārtējo likumprojektu, kurš acīmredzot no „Saskaņas Centra” puses ir saskaņots ar Labklājības ministrijas iespējām.

Nedaudz, protams, pārsteidz tas, ka „Saskaņas Centrs” piedāvā tikai 160 latu lielu pabalstu, kas varētu būt šīs divas pensijas. Man šķiet, ka tas ir par maz, bet mēs atbalstām šā likumprojekta nodošanu komisijai, jo komisija būs tā, kas izvērtēs reālās iespējas.

Vienlaikus es gribētu pastāstīt arī par to, kādu informāciju atraitņu pensiju sakarā es ieguvu Lietuvas parlamentā sarunā ar Sociālo lietu komisijas vadītāju. Lietuvā atraitņu pensijas tika noteiktas 1994.gadā, un šīs pensijas Lietuvā ir 20 procentu apmērā no tā laulātā pensijas, kurš nav vairs šaisaulē, tātad piemaksas veidā. Pēc tam, kad šis likums tika pieņemts, zināmu neapmierinātību pauda tie cilvēki, kuri bija kļuvuši par atraitņiem pirms šā likuma pieņemšanas. Un tad Lietuvas valdība un parlaments izlēma, ka šiem cilvēkiem, kuri pirms likuma pieņemšanas bija kļuvuši par atraitņiem, piemaksa veicama 15 procentu apmērā. Tāda šobrīd ir kārtība Lietuvā.

Jāsaka, ka tā nav viegla, jo panākt pilnīgu taisnīgumu visu pensionāru grupu starpā ir visai grūti, taču lietuvieši tiek galā ar šo sistēmu, un tāpēc es aicinu mūsu Sociālo un darba lietu komisiju, apspriežot šo likumprojektu, tomēr izvērtēt arī šo Lietuvas variantu, jo mūsu pensiju sistēmas reālās iespējas un sociālā budžeta pieaugums tuvākajos gados tiek prognozēts ļoti, ļoti straujš.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis „par”, „pret” neviens nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Kārļa Šadurska, Ausmas Ziedones-Kantānes, Silvas Bendrātes, Dzintara Zaķa un Roberta Jurķa iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par valsts budžetu 2006.gadam”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un visām Saeimas komisijām, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

„Par” pieteicies runāt deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija „Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! „Jaunā laika” frakcija aicina izdarīt grozījumus šāgada Valsts budžeta likumā, palielinot pievienotās vērtības nodokļa prognozi par 7 miljoniem latu, bet uzņēmumu ienākuma nodokļa prognozi - par 5,9 miljoniem latu, un izlietot šo naudu mērķdotāciju investīcijām pašvaldībām 11,7 miljonu latu apmērā, bet mērķdotācijām pašvaldību pasākumiem - nedaudz vairāk par 800 tūkstošiem latu. Šīs naudas izlietojums pārsvarā ir paredzēts skolām, tad vēl investīcijām sporta būvēs, slimnīcās, bērnudārzos, lauku bibliotēkās, veco ļaužu pansionātos un citos ļoti svarīgos projektos.

Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. „Pret” neviens deputāts nav pieteicies runāt. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 29, atturas - 15 deputāti. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Frankofonijas statūtiem” nodot Ārlietu komisijai, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Pirms tālāk izskatām sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Šmita, Mackeviča, Turlā, Verzes, Jēkabsona un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šā gada 14.septembra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu „Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī Šmita, Mackeviča, Turlā, Verzes, Jēkabsona un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 14.septembra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu „Par Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 14.septembra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā likumprojektu „Grozījumi Sporta likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par zemes lietošanu un zemes ierīcību””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Andrejs Radzevičs.

A.Radzevičs (Tautas partijas frakcija).

Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi likumā „Par zemes lietošanu un zemes ierīcību”” (reģistrācijas numurs 1783). Minētais likumprojekts ir atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja iesniegtos divdesmit divus priekšlikumus.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 4. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 3. un 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 8., 9., 10. un 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 11. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir iekļauts iepriekš pieņemtajā 12.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir iestrādāts 12. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 17. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 16. un 17.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. Līdz ar to viss likumprojekts ir izskatīts. Lūdzu atbalstīt to otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums „Grozījumi likumā „Par zemes lietošanu un zemes ierīcību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Augsti godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 1793, - ar likumprojektu „Grozījumi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””. Likumprojektam ir noteikta steidzamības kārtība. Par šo likumprojektu nav saņemts neviens priekšlikums.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likums „Grozījumi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām””. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Likumprojektam arī noteikta steidzamība. Lūdzu strādāt ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 1803.

1. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Komisijā tas ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. 2. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

S.Šķesters. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums „Grozījumi likumā „Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par policiju””. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Likumprojekta „Grozījumi likumā „Par policiju”” trešajam lasījumam komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu. Līdz ar to komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 1, atturas - nav. Likums „Grozījumi likumā „Par policiju”” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, noklausīsimies paziņojumus!

Vārds deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi. Tūlīt!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi! Mums ir sanāksme tūlīt, pārtraukumā, Saeimas Viesu zālē.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai.

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ingrīda Circene, Roberts Jurķis, Vitālijs Orlovs, Aigars Pētersons, Viesturs Šiliņš un Dzintars Zaķis.

Sēdes vadītāja. Paldies. Sēdi turpināsim pulksten 11.00.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpinām Saeimas sēdi.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Valsts civildienesta likumā”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Alberts Krūmiņš.

A.Krūmiņš (frakcija „Jaunais laiks”).

Kolēģi! Strādājam ar likumprojektu, kas ir ar reģistrācijas numuru 1534.

Ir saņemti 20 priekšlikumi.

1. - deputāta Gunta Bērziņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav… (No zāles: „Ir, ir!”) Es atvainojos! Atklājam debates. Deputāts Guntis Bērziņš.

G.Bērziņš (frakcija „Jaunais laiks”).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Cienītie kolēģi, kas esat klāt! Es gribētu atgādināt par šo likumu un it īpaši par šo likuma pantu, ka ar šo likumu un it īpaši ar šo pantu mēs izņemam no Valsts civildienesta Iekšlietu ministrijas specializētos dienestus.

Mēs, „Jaunais laiks”, jau agrāk šo lietu esam pieminējuši. Mēs uzskatām, ka no Latvijas valsts pārvaldes viedokļa šis jautājums ir vērsts pilnīgi nepareizā virzienā. Mūsu uztverē, Iekšlietu ministrijas specializētajiem dienestiem, tas ir, policistiem, ugunsdzēsējiem un robežsargiem, un arī Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldei vajadzētu attīstīties kā civilajiem dienestiem, nevis atgriezties… attīstīties tādā virzienā kā militarizētajiem dienestiem.

Es gribētu jums atgādināt, ka tikai 2001.gadā, tas ir, pirms pieciem gadiem, šie dienesti tika iekļauti Valsts civildienesta pārvaldē. Tagad, piecus gadus vēlāk, mēs šos dienestus atkal ņemam ārā no Valsts civildienesta pārvaldes. Kādēļ mēs to darām?

Šķiet, galvenais iemesls, kāpēc tas tiek darīts, ir tas, ka šo dienestu priekšnieki uzskata, ka viņiem ir atņemta disciplinārā vara pār padotajiem, respektīvi, viņiem ir grūtības ar padoto sodīšanu. Toties Valsts civildienesta pārvalde uzskata, ka šajos specializētajos dienestos ilgstoši tiek pārkāpti vispārējo tiesību principi un normas. Un mēs jau esam redzējuši pēdējā laikā dažādas lietas, kas saistās īpaši ar policiju, un arī šodien ir ziņas, kas saistās ar robežsargu vadītāju.

Mēs, „Jaunais laiks”, uzskatām, ka šo dienestu aiziešana no Valsts civildienesta pārvaldes nav pareizais risinājums, un tāpēc es iesniedzu šo grozījumu, lai atstātu šo situāciju tādu, kāda tā pašreiz ir.

Ir taisnība, ka ir jau pieņemta šeit, Saeimā, vesela likumu pakete, kas saistās ar šo likumu, un, ja mēs šo grozījumu pieņemtu, tad rastos zināms likumdošanas kāzuss, kas arī būtu jāatrisina. Tomēr es gribētu teikt, ka tas būtu visvienkāršākais ceļš. Ja mēs to nedarīsim, tad ir droši prognozējams, ka nākamajā Saeimā mums nāksies situāciju atkal griezt atpakaļ - specializētos dienestus un visus tos cilvēkus, kas tajos dien, atkal iekļaut Valsts civildienestā. To būtu daudz vieglāk izdarīt tagad, kad šīs maiņas dienestos un cilvēku statusā vēl nav notikušas. Pēc gada vai diviem, kad tas jau būs noticis fakts, mainīt dienestu statusu un cilvēku piederību jau būs daudz sarežģītāk.

Es aicinu atbalstīt šo grozījumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā rūpīgi tika izvērtēts kolēģa Bērziņa kunga priekšlikums, un arī iepriekšējās Saeimās un iepriekšējos gados ir bijušas diskusijas par tiem svarīgajiem jautājumiem, par ko kolēģis runāja. Diemžēl, jau pieņemot vairākus citus likumus iepriekš, Saeimas vairākums konceptuāli nav atbalstījis to pozīciju, par ko runāja šeit Bērziņa kungs. Un, ja mēs šodien pieņemsim šo priekšlikumu, tad nonāks vairāki likumi savstarpējās pretrunās. Pretrunas būs, un tāpēc es aicinu šobrīd neatbalstīt deputāta Bērziņa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nē? Lūdzu deputātus balsot par deputāta Gunta Bērziņa priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 43, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Krūmiņš. 2.priekšlikums daļēji atbalstīts un iestrādāts 3.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 4.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Krūmiņš. 5.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 6.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 7.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 55, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Krūmiņš. 8.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 9.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 10.priekšlikums - atbalstīts daļēji un iekļauts 11.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 10. un 11.priekšlikumu.

A.Krūmiņš. 12.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

A.Krūmiņš. 13.priekšlikums - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 15. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 16. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 17. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 18.priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Krūmiņš. 19.priekšlikums - daļēji atbalstīts un iestrādāts 20.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Krūmiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 2. Likums „Grozījumi Valsts civildienesta likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Tiesu ekspertu likums”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi, izskatām likumprojektu un tajā iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikums - ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 14. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 16. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 18. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 20. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums „Tiesu ekspertu likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Zemes ierīcības likums”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Andrejs Radzevičs.

A.Radzevičs (Tautas partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Zemes ierīcības likums” (reģistrācijas numurs 1352).

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 3.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas ir atbalstīts un iekļauts 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 5.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 6.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 7.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 7.priekšlikumu.

A.Radzevičs. 8.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 9.priekšlikumu ir iesniegusi atbildīgā komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. 10.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 11.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.

A.Radzevičs. 12.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 13.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 15. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 13.priekšlikumu.

A.Radzevičs. 14.priekšlikumu ir iesniegusi bijusī tieslietu ministre Āboltiņa. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 14. un 15.priekšlikumu.

A.Radzevičs. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 16. - bijušās tieslietu ministres Āboltiņas priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 17.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Radzevičs. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 18.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Tas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Radzevičs. 19.priekšlikumu ir iesniegusi atbildīgā komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Radzevičs. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi, kuri bija iesniegti trešajam lasījumam. Lūdzu atbalstīt minēto likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likums „Zemes ierīcības likums” ir pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums likumā „Par nodokļiem un nodevām””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Komisija trešajam lasījumam izskatīja šādus priekšlikumus.

1.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 2.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 3.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 4., 5. un 6.priekšlikums ir atbalstīti un iekļauti 7.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 8.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 9.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 10.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. 11.priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. Kolēģi! Mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Aicinu balsot par likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” ir pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šim likumprojektam atbildīgajā komisijā ir izskatīti šādi priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 2.priekšlikums nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Dzintars Rasnačs.

Dz.Rasnačs (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Ziņotājs, runādams par likumprojektu, nepateica, ka tas ir Dzintara Rasnača priekšlikums. Es izdarīšu to viņa vietā.

Paldies.

Ceļu satiksmes drošības direkcija pirms dažām dienām ziņu aģentūrās sniedza informāciju par reģistrēto autotransporta līdzekļu skaitu un to transportlīdzekļu skaitu, kuri ir veikuši tehnisko apskati. Un interesanti skaitļi parādās: Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 790 tūkstoši vieglo transportlīdzekļu, bet tehnisko apskati ir izgājuši tikai 464 tūkstoši - tātad tikai nedaudz vairāk par pusi ir izgājuši tehnisko apskati.

Cilvēki apgalvo, ka daudzi no reģistrētajiem transportlīdzekļiem ir tā saucamie vraki, kurus neviens vairs nelieto. Jā, tā ir taisnība. Taču tā absolūti nav lielākā daļa. Lielākā daļa vienkārši neveic šo transportlīdzekļu tehnisko apskati dažādu iemeslu dēļ. Un viens no šiem iemesliem ir tas, ka ir noteikta nepamatoti augsta šī ikgadējā nodeva.

Atsevišķi transporta speciālisti izsaka viedokli, ka tehnisko apskati vispār vajadzētu veikt tikai reizi divos gados, nevis vienā. Jā, pie tā mēs varētu nonākt nākotnē, kad Latvijas ceļi būs apmierinošā stāvoklī. Taču pašreizējā situācija liedz to darīt.

Es piedāvāju samazināt vieglajiem transportlīdzekļiem ikgadējo nodevu. Daudzi domās, ka tas ir tāpēc, ka tuvojas vēlēšanas. Nē, kolēģi, tas tā nav! Tas ir, pirmkārt, tāpēc, ka šī nodeva ir par augstu. Otrkārt, tāpēc, ka vieglie transportlīdzekļi nav tie, kuri bojā ceļu segumu. Ceļu segumu bojā smagie transportlīdzekļi.

Komisijā izskanēja viedoklis, ka tas varētu radīt zaudējumus valsts budžetā apmēram 3-4 miljonu latu apjomā. Tik lieli šie skaitļi nebūtu! Tie varētu būt mazāki, jo, loģiski, tad pieaugtu to reģistrēto transportlīdzekļu skaits, kuri iziet tehnisko apskati. Un šādu apskati izgājušo transportlīdzekļu skaits varētu palielināties par 10-15 vai pat vēl vairāk procentiem. Tātad šis mīnuss nebūtu tik liels.

Un tad rodas jautājums: kā tad šo mīnusu kompensēt? Šo mīnusu jau kompensē un arī nākotnē kompensēs tie, kuri reāli maitā ceļu segumu. Tie ir smagie transportlīdzekļi! Mēs ļoti labi redzam, kādas izskatās mūsu šosejas.

Tā ka es aicinu balsot „par” šo priekšlikumu. Un, ja kāds saka, ka tas radīs traģēdiju budžeta ieņēmumos un izdevumos, tad viņš kļūdās, jo bilance paliks tāda pati - tātad pozitīva. Tā gan nebūs ar tik lielu pieaugumu, tomēr šis pieaugums pēc tam nāks atpakaļ, jo tie cilvēki, kuri lieto transportlīdzekļus un veic tehnisko apskati, izdara arī apdrošināšanu - saņem obligātās apdrošināšanas polises. Tie cilvēki pērk arī benzīnu. Tātad arī benzīns vairāk tiks pirkts, vairāk arī akcīzē mēs nopelnīsim.

Un visbeidzot - tehnisko apskati neizgājis automobilis ir arī ļoti bīstams faktors uz ceļiem.

Tāpēc es aicinu gan pozīcijas, gan opozīcijas deputātus tomēr atbalstīt šo priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu!

Ē.Zunda. Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā bija diezgan plaša diskusija par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu. Tika runāts arī konkrēti par šo jautājumu, ko Rasnača kungs šeit minēja.

Mēs vienojāmies par to, ka nodevas sadalījumam pa transportlīdzekļu grupām ir jābūt vienmērīgam. Tas ir viens.

Un otrs, par ko mēs vienojāmies, bija tas, lai šī nodeva būtu pietuvināta nodevām Eiropas Savienības valstīs. Tātad šo izvēli noteica ne tik daudz budžeta jautājumi, bet gan tika ievēroti šie divi principi, ko es minēju. Un, pamatojoties uz tiem, mēs tad arī noraidījām Rasnača kunga priekšlikumu.

Aicinu atbalstīt komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par deputāta Rasnača priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 21, atturas - 13. Priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Zunda. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 4. - nav atbalstīts. Tas ir deputāta Kiršteina priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Aleksandrs Kiršteins.

A.Kiršteins (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Es aicinu atbalstīt manu priekšlikumu. Un es gribētu pateikt trīs lietas.

Pirmā. Faktiski Latvija sevi spēj pilnībā apgādāt ar nepieciešamo degvielu. Ja Zviedrijas valdība ir izstrādājusi valdības programmu, kā līdz 2010.gadam daļēji, bet pēc tam arī pilnībā atteikties no naftas produktiem, tas ir, pāriet tikai uz bioetanola un biodīzeļa lietošanu, tad jāteic, ka Latvijai, rēķinot uz vienu cilvēku, šīs lauksaimnieciskās platības ir vēl lielākas. Latvija, kā ir aprēķināts, spēj saražot vienu miljonu tonnu degvielas absolūti bez jebkādām problēmām, bet visu laiku mums ir traucējuši lobiji. Ir bijusi „Zemgales Nafta”, kas finansē politiskās partijas, ir bijusi „Kurzemes Nafta”, ir „Lukoil”, ir „Viada”… Ir vesela rinda naftas kompāniju, kas maksā naudu politiskajām partijām, un līdz ar to zināmā mērā notiek darbības imitācija šīs biodegvielas ieviešanas jomā - kaut kādi nožēlojami 2,5 procenti. Eiropas Komisija pieprasa 5 procentus no kopējā patēriņa…

Es vēlreiz atkārtoju: Latvija beigs imitēt šīs darbības tikai tad, kad mēs atbalstīsim savus zemniekus. Es domāju, mums vajadzētu mācīties no Zviedrijas valdības un arī ieviest tādus pašus stingrus noteikumus, ka, piemēram, to mašīnu īpašniekiem, kuru transportlīdzekļi ir apgādāti ar dzinējiem, kas darbojas ar biodegvielu, nevajadzētu maksāt par caurlaidēm, iebraucot Vecrīgā, viņiem nevajadzētu maksāt arī par stāvvietām… Mēs jau zinām, ka ir tādas rūpnīcas, kas ražo šādus dzinējus. Piemēram, Latvijā jau ir ievesti automobiļi „SAAB”, ko pilnībā darbina ar biodegvielu.

Tātad, ja mēs prasām nemaksāt nodevu par automobili, kas jau rūpnieciski ir apgādāts ar šādu dzinēju, tad man bieži var iebilst un teikt: „Nu, ziniet, viņš iegādāsies šādu automašīnu, lai nebūtu jāmaksā šī nodeva, bet brauks ar parasto degvielu…” Tā gluži nav, jo šīs automašīnas ir daudz dārgākas. Taču, ja mēs reāli gribam atbalstīt mūsu zemniekus, ja mēs gribam reāli atbalstīt laukus, ja mēs gribam atbalstīt rapša un graudu audzēšanu, kā arī bioetanola un biodīzeļa ražošanu, tad mums šai degvielai ir jārada arī noiets vietējā tirgū un jāatbrīvo no autotransporta ikgadējās nodevas tās automašīnas, kas jau rūpnieciski ir apgādātas ar šiem dzinējiem. Un arī pilsētu pašvaldībām ir jārada virkne priekšrocību, lai tās organizētu autostāvvietas, atļautu iebraukšanu centrā un atvieglotu caurlaižu režīmu un visu pārējo.

Paldies. Aicinu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu!

Ē.Zunda. Godātie kolēģi! Arī par šo jautājumu mēs komisijā esam diskutējuši. Bet iedomājieties: kā varēs izkontrolēt, vai dzinējs patērē 85 vai 84 procentus biodegvielas? Šis jautājums ir diezgan sarežģīts, un šinī brīdī tas faktiski ir neatrisināts. Uzstādījuma ziņā un varbūt nākotnes ziņā šis piedāvājums varbūt tiešām ir progresīvs un labs, bet šinī brīdī, kad nav sakārtoti šie kontroles mehānismi, man liekas, mēs šādu normu piemērot nevaram.

Tāpēc komisijas vārdā lūdzu neatbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par 4. - deputāta Kiršteina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 29, atturas - 26. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē.Zunda. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Ē.Zunda. Kolēģi, mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - nav, atturas - 46. Likumprojekts trešajā lasījumā nav pieņemts.

Lūdzu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Zundas kungs, lūdzu!

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 21.septembri.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.septembris. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Patentu likums”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Latvijas saistības ar Eiropas Savienību uzliek mums pienākumu noteikumus par patentiem pilnībā saskaņot ar Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu. Šis likums ļaus mums tuvināties ne tikai Eiropas Savienības valstu patentu aizsardzības materiālu tiesiskajām normām, bet arī procesuālajām tiesību normām visā pasaulē. Un tāpēc var teikt tā, ka šis likums atvieglos patentu pieteicēju dzīvi, jo vairs nebūs tik lielas nepieciešamības iedziļināties katras atsevišķās valsts likumos.

Es aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Dz.Ābiķis. Paldies, cienījamie kolēģi, par vienprātīgo atbalstu! Es lūdzu priekšlikumus iesniegt līdz 2.oktobrim.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.oktobris. Vai ir kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Civilās aizsardzības likums”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojekta „Civilās aizsardzības likums” otrajam lasījumam Aizsardzības un iekšlietu komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts. Paldies.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 19.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 19.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Eiropas kooperatīvo sabiedrību likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Mihails Pietkevičs.

 

M.Pietkevičs (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā šā gada 6.septembra sēdē izskatīja likumprojektu „Eiropas kooperatīvo sabiedrību likums” (reģistrācijas numurs 1780) un pieņēma lēmumu atbalstīt minētā likumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 2. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

M.Pietkevičs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Vides aizsardzības likums”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis. (No zāles dep. J.Dobelis: „Uzkāpis uz grābekļa!”)

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs skatām dokumentu ar reģistrācijas numuru 6108. Šī ir jauna redakcija Vides aizsardzības likumam. Man jāatgādina, ka Vides aizsardzības likums ir jau ļoti, ļoti cienījama vecuma - 1991.gadā tas tika pieņemts, un visā šajā laikā ir izdarīts ļoti daudz grozījumu šajā likumā. Un arī šobrīd, spēkā stājoties jaunām Eiropas Savienības direktīvām, to skaitā arī par atbildību vides jomā, Vides ministrija ir izstrādājusi un Ministru kabinets akceptējis jaunu likuma redakciju.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu un ierosina to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Emsis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 22.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 22.septembris. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Kalniņa, Seiles, Dobeļa, Tabūna un Rasnača lūgumu izdarīt Saeimas 14.septembra sēdes darba kārtībā izmaiņas - iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu „Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta Imanta Kalniņa saukšanai pie administratīvās atbildības” (reģistrācijas numurs 1012). Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījums likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Māris Krastiņš.

M.Krastiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 1719, - „Grozījums likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un ierosina atbalstīt 1.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 11.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 12.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 13.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 15.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 18.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 19.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. 20. - deputāta Buzajeva kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

(Starpsauciens: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 63, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Krastiņš. 21. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi likumdevēji! Likumā ir rakstīts, ka Valsts ieņēmumu dienestā par elektriķiem vai apkopējām var strādāt Latvijas pilsoņi un jebkuras citas personas ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tātad - Latvijas pilsoņi un ārvalstnieki, kaut vai no Ukrainas, kaut vai no Ziloņkaula Krasta. To speciālistu, kuri izstrādāja šo likumu, nodomi ir skaidri: pielaist jebkuru personu tehniskajiem darbiem, kas pārsvarā nav saistīti ar dienesta specifiku. Nodomi ir skaidri, bet realizēti tie ir juridiski nekorekti. Aizmirsa par tām personām ar īpašo oficiālo statusu, kurām ir dots pilnīgi oficiāls nosaukums: „Latvijas nepilsoņi”.

Tāpēc manis piedāvātajam grozījumam - šo īso sarakstu, kurā jau ir gan Latvijas pilsoņi, gan ārzemnieki, papildināt arī ar Latvijas nepilsoņiem - nepiemīt politisks raksturs. Tas ir tikai un vienīgi priekšlikums labot tehnisku kļūdu.

Šo manu viedokli absolūti atbalstīja arī Saeimas Juridiskā biroja darbinieki. Tāds pats viedoklis bija arī precīzi pusei deputātu, kuri piedalījās atbildīgās komisijas sēdē apspriešanas laikā.

Aicinu arī jūs pievienoties un atbalstīt priekšlikumu. Ceru uz atbalstu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams, Krastiņa kungs? Nē. Lūdzu deputātus balsot par 21. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 65, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Krastiņš. 22.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 23.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu kopumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Krastiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Latvijas Okupācijas muzeja likums”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā…

Cienījamie kolēģi! Mēs izskatām likumprojektu „Latvijas Okupācijas muzeja likums”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā… (No zāles dep. J.Dobelis: „Pliners!”; dep. Dz.Ābiķis: „Kantāne!”) Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāte Ausma Ziedone-Kantāne.

A.Ziedone-Kantāne (frakcija „Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja un godājamie kolēģi! Mēs strādāsim ar likumprojektu „Latvijas Okupācijas muzeja likums”, kas ir ar reģistrācijas numuru 1789.

1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Ziedone-Kantāne. 2. - deputāta Dzintara Ābiķa priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas iesniegtajā 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs. Lūdzu!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es jau gan pēdējā Saeimas pavasara sesijas sēdē ierosināju pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu līdz 8.oktobrim, lai šo tematu neizmantotu priekšvēlēšanu cīņai. Un kā nu iznāk?

Es negribētu runāt par vēsturi, jo dažām Saeimas frakcijām ir, teiksim, dažāda attieksme pret vēsturi.

Taču mēs visi tomēr devām deputāta zvērestu šeit, no Saeimas tribīnes, un neviena partija nesolīja zagt valsts līdzekļus, nesolīja veicināt korupciju. Bet kādi ir šie priekšlikumi - Ābiķa kunga priekšlikums un it īpaši nākamais, kas ir komisijas priekšlikums? Bez jebkādas kontroles piešķirt budžeta līdzekļus privātai organizācijai. Tomēr Ābiķa kunga priekšlikums ir vērtīgāks, jo paredz tos piešķirt tikai ar nosacījumu, ka ir pieņemts speciāls Ministru kabineta lēmums. Bet atbildīgās komisijas priekšlikums - nākamais priekšlikums - ir par to, ka jebkurus līdzekļus var piešķirt jebkuriem mērķiem.

Es uzskatu, ka, neskatoties uz mūsu atšķirībām attiecībā pret vēsturi, tomēr valsts budžets mums ir kopējs un tas pieder ne Saeimas deputātiem, ne valdībai, bet vēlētājiem. Un, lai izvēlētos mazāko ļaunumu no diviem, es aicinu atbalstīt šo apspriežamo Ābiķa kunga priekšlikumu un noraidīt 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Aicinu balsot par 2.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Es gan īsti nesapratu… Man ir jāatvainojas Buzajeva kungam, jo es tā īsti nesapratu visu, ko Buzajeva kungs teica. Taču, ņemot vērā to, ka mans priekšlikums ir daļēji atbalstīts, es aicinu balsot par atbildīgās komisijas redakciju, kuru es pilnībā atbalstu. Tātad, ja mēs balsosim, tad atbalstīsim 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumu, jo šā priekšlikuma būtība ir tā, ka arī citiem mērķiem, kas saistīti ar šā muzeja darbības nodrošināšanu, var piešķirt valsts līdzekļus! (No zāles dep. J.Dobelis: „Noņem savu!”)

Tā ka lūdzu atbalstīt 3.priekšlikumu. Es, lai jums nesajauktu galvas, savu priekšlikumu atsaucu, un tagad paliks tikai 3.priekšlikums, par ko balsot.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

2.priekšlikums ir atsaukts, iesniedzējs to ir atsaucis. Vai ir deputātiem jābalso par 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumu?

(Zālē troksnis.)

Deputāts Vladimirs Buzajevs vēlas debatēt par 3.priekšlikumu? (No zāles dep. V.Buzajevs: „Gribu runāt par procedūru!”) Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Buzajevam!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli priekšlikums, kas ir atbalstīts kaut vai daļēji, nav atsaucams un ir balsojams, jo komisija daļēji priekšlikumu atbalstīja. Paldies.

Es pieprasu tomēr balsojumu par 2. - deputāta Ābiķa priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Nedrīkst atsaukt priekšlikumu, kas ir atbalstīts. Tas ir precīzi ierakstīts Saeimas kārtības rullī.

Tātad: vai ir nepieciešams balsojums par 3.priekšlikumu? (No zāles: „Jā!”) Lūdzu deputātus balsot par 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 18, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Ziedone-Kantāne. Paldies, kolēģi! Visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu kopumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 16, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Ziedone-Kantāne. Paldies, kolēģi! Trešajam lasījumam priekšlikumu iesniegšanas datums ir 25.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Hipotekāro ķīlu zīmju likumā”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Māris Krastiņš.

M.Krastiņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu „Grozījumi Hipotekāro ķīlu zīmju likumā” (reģistrācijas numurs 1756).

1.priekšlikums, ko iesniedzis Juridiskais birojs, ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Krastiņš. Arī 2.priekšlikums, ko iesniedzis Juridiskais birojs, ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Krastiņš. Lūdzu kolēģus balsot par likumprojekta pieņemšanu kopumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Krastiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 18.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 18.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šim likumprojektam ir saņemti šādi priekšlikumi.

1. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 2. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 16, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts… Es atvainojos, priekšlikums ir atbalstīts.

Ē.Zunda. 3.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. 4.priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Ē.Zunda. Kolēģi, mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

Ē.Zunda. Lūdzu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 18.septembri.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņam ir jābūt vismaz piecas dienas, tātad tas būs 19.septembris.

Ē.Zunda. Tad tas būs 19. septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 19.septembris.

Cienījamie kolēģi, mēs noteicām priekšlikumu iesniegšanas laiku arī likumprojektam „Grozījumi Hipotekāro ķīlu zīmju likumā”, kas bija iepriekšējais darba kārtības jautājums. Arī šim likumprojektam, nosakot priekšlikumu iesniegšanas termiņu, netika ievērots Kārtības ruļļa nosacījums - piecas dienas. Tāpēc, lūdzu, ieslēdziet Krastiņa kungam mikrofonu, lai noteiktu jaunu priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

M.Krastiņš (Tautas partijas frakcija).

Lūgums par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 19.septembri.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojekta „Grozījumi Hipotekāro ķīlu zīmju likumā” trešajam lasījumam ir 19.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu gada pārskatiem””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Māris Krastiņš.

M.Krastiņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu gada pārskatiem”” (reģistrācijas numurs 1801). Es lūdzu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Krastiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Par konsolidētajiem gada pārskatiem”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Māris Krastiņš.

M.Krastiņš (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu „Par konsolidētajiem gada pārskatiem” (reģistrācijas numurs 1823) un lūdz parlamentu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

M.Krastiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Elita Šņepste.

E.Šņepste (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu (reģistrācijas numurs 1827) - likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām””. Komisija to izskatīja savā 12.septembra sēdē un atbalstīja.

Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Šņepste. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 20.septembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta Jāņa Strazdiņa saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs.

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes vēstuli ar lūgumu piekrist deputāta Jāņa Strazdiņa saukšanai pie administratīvās atbildības sakarā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

Komisija nolēma piekrist un lūdz deputātus izskatīt iesniegto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 5, atturas - 5. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts „Grozījumi Sporta likumā”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šis likumprojekts ir nepieciešams, lai labāk koordinētu sporta institūciju darbu un lai precīzāk noteiktu arī olimpiskās vienības pienākumus.

Tāpēc aicinu jūs atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz 19.septembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 19.septembris. Paldies.

Dz.Ābiķis. Paldies, kolēģi, par vienprātīgo atbalstu!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta Imanta Kalniņa saukšanai pie administratīvās atbildības”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Pāvels Maksimovs. (No zāles dep. J.Dobelis: „Brīvību Kalniņam!”)

P.Maksimovs (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīja Valsts policijas Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes vēstuli ar lūgumu piekrist deputāta Imanta Kalniņa saukšanai pie administratīvās atbildības sakarā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

Komisija nolēma piekrist un lūdz Saeimu izskatīt attiecīgo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Imants Kalniņš.

I.Kalniņš (frakcija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godājamā Saeima! Es gribu izteikt atzinību - atzinību un pat izbrīnu par Latvijas valsts televīzijas ziņu raidījuma „Panorāma” operatīvo rīcību, informējot Latvijas sabiedrību par valstij un sabiedrībai būtiskām un svarīgām lietām, proti, par to, ka Imants Kalniņš trīs dienas nokavējis auto tehnisko apskati.

Kas attiecas uz ziņu precizitāti, tad „Panorāma” gan nedrīkstētu atļauties „9 mēnešu” vietā sacīt „vesels gads”, jo tad tā sāktu līdzināties kādam citam Latvijas sabiedriskās televīzijas raidījumam, kur reizi nedēļā sanāk tantes un onkuļi un visas valsts priekšā izklāsta, kas nu kuram tajā brīdī ir ienācis prātā.

Un vēl. Tas, ka valsts sabiedriskās televīzijas raidījumam „Panorāma” ir savi favorīti, ir pamanīts. Tas ir pamanīts! Un tas jūs, manis vairs ne tik godājamā „Panorāma”, kā valsts un sabiedriskās televīzijas raidījumu diskreditē.

Un vēl. Mīļie kolēģi! Še ir! Sieniet manas vārgās rociņas! Te viņas ir! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 3, atturas - 18. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Dzintara Rasnača, Māra Grīnblata, Jura Dobeļa, Pētera Tabūna, Annas Seiles, Kārļa Šadurska, Lindas Mūrnieces, Solvitas Āboltiņas, Ausmas Ziedones-Kantānes un Gunta Bērziņa iesniegumu ar lūgumu atkārtoti balsot par likumu, ko mēs jau pieņēmām, - tātad par likumu „Grozījumi likumā „Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” trešajā lasījumā, jo vairāki deputāti, kuru uzvārdi redzami balsojuma izdrukā, balsošanas brīdī neatradās zālē.

Cienījamie kolēģi! Tātad vispirms mums būtu jābalso par pārbalsošanas veikšanu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret - 45, atturas - 2. Pārbalsojums netiks veikts.

Paldies.

Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm. Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Cienījamie kolēģi, kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, Saeimas Prezidijs paziņo, ka šodien Saeimas Prezidija sēdē sakarā ar deputāta Dzintara Zaķa lūgumu viņam ir piešķirts atvaļinājums šā gada 14.septembrī.

Vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks pulksten 12.40 Sociālo un darba lietu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedrei Ingunai Rībenai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

 

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Ingrīda Circene, Roberts Jurķis, Nikolajs Kabanovs, Pēteris Kalniņš, Vitālijs Orlovs, Aigars Pētersons, Viesturs Šiliņš un Dzintars Zaķis.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 14.septembra sēde ir slēgta.

Paldies.

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas rudens sesijas 2.sēde

2006.gada 14.septembrī

Par darba kārtību
Lēmuma projekts „Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 5.panta pirmo daļu un Saeimas deputātes Ineses Šleseres iesniegumu”
(6323. dok., reģ. nr.1013)
Ziņo - dep. P.Maksimovs
Svinīgais solījums - dep. P.Simsons
Par likumprojektu „Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” (Noraidīts)
(6275. un 6275.a dok., reģ. nr.1846)
Priekšlikumi - dep. J.Pliners (par)
- dep. J.Dobelis (pret)
Par likumprojektu „Grozījums Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā” (Noraidīts)
(6281. un 6281.a dok., reģ. nr.1847)
Priekšlikumi - dep. J.Sokolovskis (par)
- dep. K.Šadurskis (pret)
Par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā” (Noraidīts)
(6286. un 6286.a dok., reģ. nr.1848)
Priekšlikumi - dep. Dz.Ābiķis (pret)
- dep. A.Golubovs (par)
Par likumprojektu „Grozījumi Augu aizsardzības likumā”
(6290. un 6290.a dok., reģ. nr.1849)
Priekšlikums - dep. A.Naglis (par)
Par likumprojektu „Par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi mājokļa īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā” (Noraidīts)
(6291. un 6291.a dok., reģ. nr.1850)
Priekšlikums - dep. M.Grīnblats (par)
Par likumprojektu „Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”” (Noraidīts)
(6292. un 6292.a dok., reģ. nr.1851)
Priekšlikums - dep. A.Seile (par)
Par likumprojektu „Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Noraidīts)
(6293. un 6293.a dok., reģ. nr.1852)
Priekšlikums - dep. I.Kalniņš (par)
Par likumprojektu „Grozījumi Sporta likumā”
(6294. un 6294.a dok., reģ. nr.1853)
Par likumprojektu „Grozījums Pilsonības likumā” (Noraidīts)
(6296. un 6296.a dok., reģ. nr.1854)
Priekšlikumi - dep. V.Agešins (par)
- dep. J.Dobelis (pret)
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām””
(6299. un 6299.a dok., reģ. nr.1855)
Priekšlikums - dep. Dz.Rasnačs (par)
Par likumprojektu „Grozījums likumā „Par valsts budžetu 2006.gadam”” (Noraidīts)
(6303. un 6303.a dok., reģ. nr.1856)
Priekšlikums - dep. K.Šadurskis (par)
Par likumprojektu „Par Frankofonijas statūtiem”
(6306. un 6306.a dok., reģ. nr.1857)
Par likumprojektu „Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā”
(6307. un 6307.a dok., reģ. nr.1858)
Par darba kārtību
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par zemes lietošanu un zemes ierīcību”” (2.lasījums) (Steidzams)
(6113. dok., reģ. nr.1783)
Ziņo - dep. A.Radzevičs
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (2.lasījums) (Steidzams)
(6169. dok., reģ. nr.1793)
Ziņo - dep. S.Šķesters
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām”” (2.lasījums) (Steidzams)
(6205. dok., reģ. nr.1803)
Ziņo - dep. S.Šķesters
Likumprojekts „Grozījumi likumā “Par policiju”” (3.lasījums)
(6283. dok., reģ. nr.1685)
Ziņo - dep. J.Dalbiņš
Paziņojumi
- dep. S.Šķesters
- dep. J.Strazdiņš
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre I.Rībena
Likumprojekts „Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (3.lasījums)
(6289. dok., reģ. nr.1534)
Ziņo - dep. A.Krūmiņš
Debates - dep. G.Bērziņš
- dep. J.Lagzdiņš
Likumprojekts “Tiesu ekspertu likums” (3.lasījums)
(6297. dok., reģ. nr.1627)
Ziņo - dep. M.Segliņš
Likumprojekts „Zemes ierīcības likums” (3.lasījums)
(6298. dok., reģ. nr.1352)
Ziņo - dep. A.Radzevičs
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par nodokļiem un nodevām”” (3.lasījums)
(6302. dok., reģ. nr.1730)
Ziņo - dep. Ē.Zunda
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” (3.lasījums) (Noraidīts)
(6305. dok., reģ. nr.1702)
Ziņo - dep. Ē.Zunda
Debates - dep. Dz.Rasnačs
- dep. A.Kiršteins
Likumprojekts „Patentu likums” (1.lasījums)
(6102. un 6278. dok., reģ. nr.1775)
Ziņo - dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts „Civilās aizsardzības likums” (2.lasījums)
(5920. un 6284. dok., reģ. nr.1720)
Ziņo - dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts „Eiropas kooperatīvo sabiedrību likums” (1.lasījums)
(6109. un 6285. dok., reģ. nr.1780)
Ziņo - dep. M.Pietkevičs
Likumprojekts „Vides aizsardzības likums” (1.lasījums)
(6108. un 6287. dok., reģ. nr.1779)
Ziņo - dep. I.Emsis
Par darba kārtību
Likumprojekts „Grozījums likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu”” (2.lasījums)
(5919. un 6288. dok., reģ. nr.1719)
Ziņo - dep. M.Krastiņš
Debates - dep. V.Buzajevs
Likumprojekts „Latvijas Okupācijas muzeja likums” (2.lasījums)
(6148. un 6295. dok., reģ. nr.1789)
Ziņo - dep. A.Ziedone-Kantāne
Debates - dep. V.Buzajevs
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts „Grozījumi Hipotekāro ķīlu zīmju likumā” (2.lasījums)
(6039. un 6301. dok., reģ. nr.1756)
Ziņo - dep. M.Krastiņš
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (2.lasījums)
(5314. un 6304. dok., reģ. nr.1536)
Ziņo - dep. Ē.Zunda
Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojektam „Grozījumi Hipotekāro ķīlu likumā” (2.lasījums)
(6039. un 6301. dok., reģ. nr.1756)
Likumprojekts „Grozījumi likumā “Par uzņēmumu gada pārskatiem”” (1.lasījums)
(6311. dok., reģ. nr.1801)
Ziņo - dep. M.Krastiņš
Likumprojekts „Par konsolidētajiem gada pārskatiem” (1.lasījums)
6312. dok., reģ. nr.1823)
Ziņo - dep. M.Krastiņš
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” (1.lasījums)
(6313. dok., reģ. nr.1827)
Ziņo - dep. E.Šņepste
Lēmuma projekts „Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta Jāņa Strazdiņa saukšanai pie administratīvās atbildības”
(6280. dok., reģ. nr.1011)
Ziņo - dep. P.Maksimovs
Lēmuma projekts „Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”
(6337. dok., reģ. nr.1014)
Lēmuma projekts „Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”
(6338. dok., reģ. nr.1015)
Likumprojekts „Grozījumi Sporta likumā” (1.lasījums)
(6294. un 6294.a dok., reģ. nr.1853)
Ziņo - dep. Dz.Ābiķis
Lēmuma projekts „Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta Imanta Kalniņa saukšanai pie administratīvās atbildības”
(6322. dok., reģ. nr.1012)
Ziņo - dep. P.Maksimovs
Debates - dep. I.Kalniņš
Priekšlikums par atkārtotu balsojumu par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” (3.lasījums)
(6305. dok., reģ. nr.1702)
Informācija par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Dz.Zaķim
Paziņojums
- dep. J.Stalidzāne
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre I.Rībena

Atbildes uz deputātu jautājumiem

2006.gada 13.septembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Labdien, cienījamie kolēģi! Sākam jautājumu un atbilžu sēdi. Šodien izskatām divus jautājumus.

Pirmais no jautājumiem ir uzdots satiksmes ministram Krišjānim Peteram. Deputāti Šadurskis, Latkovskis, Bērziņš, Zaķis un Krūmiņš ir uzdevuši jautājumu „Par Satiksmes ministrijas atbildību saistībā ar Rīgas brīvostu un izlietoto finansējumu Satiksmes ministrijas apmaksātajiem reklāmas klipiem”. Ir saņemts atbildes dokuments no ministra. Vai deputāti ar šo atbildi ir apmierināti?

Ja deputāti ar šo atbildi nav apmierināti… Diemžēl mums nav informācijas, kāpēc satiksmes ministrs šodien nav ieradies uz jautājumu un atbilžu sēdi. To mēs noskaidrosim. Tātad šis jautājums tiek pārnests uz nākamo trešdienu.

Lūdzu, Šadurska kungs!

K.Šadurskis (frakcija „Jaunais laiks”).

Jā, mums ir zināmas bažas, vai ar godājamo ministra kungu nav kaut kas nelāgs gadījies, jo mēs esam ministra kungu aicinājuši uz tikšanos frakcijā, un nu jau apmēram trīs nedēļas tas nav noticis, un arī šodien viņš nav atnācis. Mēs viņu redzam šad tad televīzijas ekrānā, bet var būt, ka tie ir arhīva materiāli. Tā ka mēs gribētu lūgt priekšsēdētājas kundzi noskaidrot, vai tikai kaut kas nav atgadījies.

Sēdes vadītāja. Paldies par jūsu komentāru, Šadurska kungs. Es noskaidrošu. Noteikti paziņošu frakcijai un aicināšu ministru neatlikt savu ierašanos parlamentā, atnākt gan pie jūsu frakcijas, gan arī uz jautājumu un atbilžu sēdi. Tātad šis jautājums tiek atstāts uz nākamo trešdienu. Ļoti ceru, ka ministrs būs.

Otrs ir deputātu Šadurska, Bērziņa, Zaķa, Krūmiņa un Šiliņa jautājums ārlietu ministram Artim Pabrikam „Par Latvijas pozīciju par situāciju Baltkrievijā un Libānā”. Ir saņemts ārlietu ministra skaidrojums sakarā ar šo jautājumu. Vai deputāti ir apmierināti ar ministra atbildi?

Lūdzu, Šadurska kungs!

K.Šadurskis (frakcija „Jaunais laiks”).

Jā. Atšķirībā no satiksmes ministra Pabrika kungs ieradās uz tikšanos ar mūsu frakciju un atbildēja uz šiem jautājumiem. Tiesa gan, atbildes nebija tādas, kādas mēs vēlētos sadzirdēt. Šķiet, ka tās nebija pilnīgi vaļsirdīgas un atklātas. Un mēs, protams, šeit, tiekoties ar ministra kungu, gribētu precizēt.

Sēdes vadītāja. Skaidrs. Taču pašreiz ministrs nevarēja ierasties. Mums ir arī viņa rakstiskais apstiprinājums tam, ka viņš atvainojas un šodien uz šo sēdi nevar būt. Tātad arī šis jautājums tiek pārcelts uz nākamo trešdienu.

Līdz ar to deputātu jautājumu klāsts ir izsmelts. Atbildes mēs mutiski neesam saņēmuši. Es noteikti vēlreiz pārbaudīšu un informēšu abus ministrus par to, ka viņiem jāpilda likums - ir jāierodas Saeimā uz jautājumu un atbilžu sēdi.

Paldies visiem klātesošajiem. Līdz ar to šodienas jautājumu un atbilžu sēde ir beigusies.

Paldies.

 

 

 

 

Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem

2006.gada 13.septembrī

Latvijas Republikas Ministru prezidenta A.Kalvīša atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu „Par Satiksmes ministrijas atbildību saistībā ar Rīgas brīvostu un izlietoto finansējumu Satiksmes ministrijas apmaksātajiem reklāmas klipiem” (reģ. nr.149) (Pārcelta)

Latvijas Republikas ārlietu ministra A.Pabrika atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu „Par Latvijas pozīciju par situāciju Baltkrievijā un Libānā” (reģ. nr.150) (Pārcelta)

 

Balsojumi

Lēmuma projekts "Par P.Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 14.09.2006. 09:05:30 bal001
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.6323

Grozījumi Vispārējās izglītības likumā
Datums: 14.09.2006. 09:35:34 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6275 nodošanu komisijām

Grozījums Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā (reģ. nr.1847)
Datums: 14.09.2006. 09:43:46 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6281 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā (reģ. nr.1848)
Datums: 14.09.2006. 09:51:44 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6286 nodošanu komisijām

Grozījumi Augu aizsardzības likumā
Datums: 14.09.2006. 09:56:58 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6290 nodošanu komisijām

Par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi mājokļa īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā
Datums: 14.09.2006. 10:01:56 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6291 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"
Datums: 14.09.2006. 10:06:22 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6292 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Datums: 14.09.2006. 10:08:06 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6293 nodošanu komisijām

Grozījumi Sporta likumā
Datums: 14.09.2006. 10:08:38 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6294 nodošanu komisijām

Grozījums Pilsonības likumā
Datums: 14.09.2006. 10:15:32 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6296 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par valsts pensijām"
Datums: 14.09.2006. 10:18:36 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6299 nodošanu komisijām

Grozījums likumā "Par valsts budžetu 2006.gadam"
Datums: 14.09.2006. 10:20:28 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6303 nodošanu komisijām

Par Frankofonijas statūtiem
Datums: 14.09.2006. 10:21:10 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6306 nodošanu komisijām

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā
Datums: 14.09.2006. 10:21:42 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6307 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par zemes lietošanu un zemes ierīcību" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 14.09.2006. 10:26:10 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6113 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 14.09.2006. 10:27:06 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6169 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 14.09.2006. 10:28:10 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6205 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par policiju" (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 10:29:06 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6283 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:07:48 bal019
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:08:28 bal020
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:09:42 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6289 pieņemšanu 3.lasījumā

Tiesu ekspertu likums (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:11:24 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6297 pieņemšanu 3.lasījumā

Zemes ierīcības likums (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:14:24 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6298 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām" (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:15:50 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6302 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:21:22 bal025
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:25:36 bal026
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:26:08 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6305 pieņemšanu 3.lasījumā

Patentu likums (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:28:00 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6102 pieņemšanu 1.lasījumā

Civilās aizsardzības likums (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:29:16 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6284 pieņemšanu 2.lasījumā

Eiropas kooperatīvo sabiedrību likums (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:30:22 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6109 pieņemšanu 1.lasījumā

Vides aizsardzības likums (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:32:12 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6108 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu" (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:35:02 bal032
Balsošanas motīvs: Par 20.priekšlikumu

Grozījums likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu" (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:37:24 bal033
Balsošanas motīvs: Par 21.priekšlikumu

Grozījums likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu" (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:38:04 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6288 pieņemšanu 2.lasījumā

Latvijas Okupācijas muzeja likums (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:44:30 bal035
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Latvijas Okupācijas muzeja likums (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:44:58 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6295 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Hipotekāro ķīlu zīmju likumā (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:46:10 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6301 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:47:28 bal038
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (2.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:48:06 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6304 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu gada pārskatiem" (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:49:54 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6311 pieņemšanu 1.lasījumā

Par konsolidētajiem gada pārskatiem (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:50:46 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6312 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:51:50 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6313 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta J.Strazdiņa saukšanai pie administratīvās atbildības"
Datums: 14.09.2006. 11:52:56 bal043
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.6280

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Simsona ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā"
Datums: 14.09.2006. 11:53:24 bal044
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.6337

Lēmuma projekts "Par deputāta P.Simsona ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"
Datums: 14.09.2006. 11:53:48 bal045
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.6338

Grozījumi Sporta likumā (1.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:55:00 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.6294A pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par piekrišanu 8.Saeimas deputāta I.Kalniņa saukšanai pie administratīvās atbildības"
Datums: 14.09.2006. 11:57:56 bal047
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.6322

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (3.lasījums)
Datums: 14.09.2006. 11:59:00 bal048
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu